Не купувайте!!!!!!!!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от Миша »

Мери, не е така, гледах интервю с една лекарка от токсикологията на ВМА, обясняваше как млади момичета влизат по спешност при тях заради фрешовете, които уж били много здравословни, изследванията им били сякаш работят в химическа лаборатория, особено зачестявали тези случаи през зимата
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от libra »

Калико,аз правя баници ,но не знам и те какво съдържат-има промяна в корите,сиренето се разтопява. .Иначе, ММ много обича едни мазни баници от Кауланфланд,изобщо,всичките ми забележки ги подминава,без да ме отразява.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от scleri »

[quote="Мария Николова"
Дозата е, която прави отровата лекарство. И лекарството (храната) - отрова. :swait:
[/quote]

Точно допустимата доза е главното оправдание на всички производители. Само че днес като хапна четири, пет различни хранителни продукта съдържащи вредни вещества, в допустими дози, то в края на деня тези вещества ще са се акумулирали в тялото ми в доза няколко кратно превишаваща допустимата.
Още по-лошото е че ако храната все още можем / повече или по-малко /да контролираме остават куп други фактори които са извън нашия контрол, вредни електромагнитни лъчения, мръсен въздух, ежедневен и ежеминутен стрес .
За това вместо до сто и двейсет години най-вероятно ще доживеем само до сто и десет.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от Мария Николова »

Склери, до сто и десет ще доживее по-добрата част на човечеството - непушачите. :daaa:
Аз - с цигарите и купешката храна, с най-неправилно разпределеното за деня хранене, забравяйки по цели дни да пия вода (вредна, чешмяна), без мюсли, без кълнове, без шу и му - само до сто. :sgiggle:
И ще продължавам да предавам "от мястото на събитието" със самоирония какво ви очаква като остареете. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от calico »

Няма смисъл човек да се трови, ако може да го избегне. Особено това важи за децата. Поне разни простотии като чипс, снакс, вафли и сокчета могат да се изхвърлят от детското меню.
Разбира се, че ще има хора да доживеят до 100 години каквото и да ядат. Това е индивидуално, и не бива да се превръща в норма за другите, нали Мерко? Освен това ти си закърмена със здравословна храна, щот друга не е имало като си била дете.
Сега обаче не е тъй, и малките са алергични към какво ли не именно от такива храни и отрови- имунната им система се скапва.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от Мария Николова »

Права си, Ани. Като бях малка, майка ми специално за мен гледаше крава и биволица, кокошки и фитки, :lol: правеше нишесте от жито, хляб с брашно от своето жито. И имаше алергия от потта си - миеше лицето си по 100 пъти на ден. На мен нищо ми нямаше, само бях злоядо дете. Хранех се само заедно с децата от махлата и затова майка хранеше всички ни. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от calico »

То затуй и си здрава Мерко, дай Боже още много :stiskam:
Сега децата хем преяждат, хем ядат боклуци. Като ми донесоха за пръв път преди 7-8 години истинско домашно правено масло от Родопите, детето не можа да го яде- миришело му, не било масло. Щото свикнал с онуй,дето няма мирис на масло, а не такова като в нашите детски години, дето се продаваше на килограм по магазините.

абе, истината е, че в името на икономиката и печалбите развалиха всичката храна.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от mimilisa »

Не купувайте тази книга.
Изображение
Още ме е яд за най-безсмислено похарчените 12 лева.
Запечатали я с найлонче, за да не видиш колко е изпразнена от всякакво съдържание.
Вътре инфото е на ниво първите 10 реда от уикипедия . Никаква информация за специфични изисквания на видовете, почви, подрязване и схеми, торене и поливане и тинтири минтири, на което са щедри руснаците примерно.
Вътре се споменават орех и черница, но нито дума за хибискус.
Пълен шит :x
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”