НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от milena02 »

Не си се повредил, Склери! Много хора се чувстваме така. То да му е неудобно на човек една сарма да си стопли пред включен телевизор. А защо го правят медиите, като нищо не печелят от тази работа (освен, ако не продава рекламни площи и ефирно време) и това със сигурност мога да го потвърдя като човек, цял живот работил по агенции и вестници, не знам. Но прав си, облъчващото послание е: "Ти! Не те ли е срам да ядеш пържола?! Виж бедните, сакатите, болните, за които лично ти си виновен, мерзавецо! За да можеш въобще да спиш, веднага раздай капамата на бездомните кучета, понеже за тяхната популация ти също си допринесъл, изверг такъв!" Абсолютно в сферата на конспиративните теории е предположението ми, че когато те държат в постоянно чувство на вина, си по-лесно управляем, в това число и като клиент на въпросните медии.
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от katia »

За нещо подобно май говорехме тук с Миша. За да живееш чувствайки се човек, трябва да спреш да се чувстваш като човек. Дори да се скрием от хилядите нещастия по света за които непременно трябва да сме информирани, то има и благотворителност всякаква и то все по Коледа. Аз се чувствам виновна че ми пука за бездомните котета и кучета, за това че се избиват животни до пълното им заличаване, а дори се намери приятел да ми каже "Ама тези природозащитници толкова стари хора в нашата държава мизерстват те тръгнали да защитават плажа Силистар." Ами пука ми и за старите хора, ама да му се не види те си имат и деца повечето, вярно в България няма работа и са в чужбина, но все ще намерят вариант майка им да не гладува болна. Преди много постове тук това се опитах да обясня - не можем да помогнем на всички и колкото повече се опитваме толкова по нещастни и виновни се чувстваме ние самите. В това няма смисъл, хем нуждаещите се продължават да се нуждаят хем всички здрави и горе долу добре са скапани и отчаяни в безсилието си.
А и медиите много често представят нещата много по различни от действителността. Какво си мислите когато чуете дом за деца сираци :mrgreen: ? От първа ръка ще ви разкажа с няколко думи. В тези домове са здрави физически деца, обикновено ромчета, оставени от майките си, които заработват някъде по пътищата и често не си знаят бройката на децата. Тези деца живеят на топло, имат топла вода постоянно, компютърна стая, всички са и с телефони и интернета няма парола :angelche: , храним ги 4 пъти на ден на тристепенно меню, храната е прясно сготвена всеки ден, продуктите са по стандарт иначе ще ни наложат санкции. Постоянно има възпитатели в дома и са добри хора, познавам ги от години, винаги има кой да помогне за домашното или новия урок, само да има кой да реши да си напише домашното. Лятото ходят и на море и на планина, е дрехите им не са маркови, но са облечени добре. За да живее едно дете от семейство така, майката трябва да си е в къщи, а такива майки рядко има :nod: По Коледа и Великден дарителите се изливат буквално, в един момент и на децата им писва да ходят от мероприятие на мероприятие, а често дори и не успяваме да сместим всички желаещи да "помогнат" След напускане на дома отново не са на улицата, търси им се работа с привилегия, университетите ги приемат с привилегия до там, че аз лично познавам 2 учили в помощно училище, трудно четейки и вече с висше образование :mrgreen: Повечето стават крадци и клошари а момичетата нещо друго, въпреки грижите и помощта. Защо така става - аз не знам, може би е ген. Обаче пък много хора са спокойни че са помогнали по Коледа на деца в нужда.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Tanet »

И не само по медиите. Новата форма на рекет се нарича благотворителен базар и се провежда на Коледа и Великден в училищата. Директора натиска учителя пък той родителите на всяка цена да се изработи нещо или ако не можете да изработите да купите и да го занесете за да го обявят за продаване на базара. Стигна се до там, че една майка занесла мини тортичка, която купила за 3,50лв и и казали, че за да се продаде трябва да я нареже на парченца индивидуално опаковани в целофан и с цена и тя мислила , мислила и казала, че тя ще си я купи, като я попитали на каква цена тя да не я сметнат за скрънза казала 15лв. И така купувате си тортичка за 3,50 и после пак си я купувате от училищния базар за 15. Ами честно предпочитам да има кутии и да отида и да пусна 10лв вместо да дам 10лв за материали и да си губя времето да правя разни неща за базара, които не се знае дали ще се харесат и дали ще се продадат. Не знам дори за каква кауза ще отидат парите, надявам се да разбера. Аз поне направих карамелени ябълки на клечка и те се ометоха веднага, та поне знам, че не е било напразно. Понякога си мисля, да вземат да гласуват на всеки работещ от заплатата да му удържат по 1лв на месец за фонд благотворителност и да се спре с всякакви благотворителни кампании по празниците. Държавата като не иска да се погрижи за нуждаещите се а си разпределя бонуси и излишъци и чака народа да се погрижи.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от katia »

Танет, аз не бях чувала за тези базари, моето хлапе е голямо... Ама като чета се чудя... желателно е да се направи някакъв сладкиш в къщи така ли? И това законно ли е? Ние например не можем да приемем храна без сертификат за качество. Не можем да приемем дарение ако бабите в едно село например са решили да ни дарят яйцата си, нито пък ако за Великден някой реши да заколи агне и да го донесе :hmmm:
Мисля в тази посока, защото познавам хора със стада овце отглеждащи си ги себе си е продават и домашно мляко и сирене но не официално щото ако рекат да покриват изискванията на държавата и си извадят всички документи за които дори и не знаят за какво са им ще трябва да ровят по кошовете. Та за тези базари аз може да реша да направя кексчета с екстри и да докарам коледно настроение с тях на даскалите. Кой ще ме контролира в случая и ще ме провери какво съм сложила в кексчетата ;)
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Tanet »

Ами да, домашни сладки, те най-много се купуват иначе непотребни боклуци има всеки. Имаше мъфини, коледни сладки , домашни бонбони. Разчита се, че все пак на всеки детето е там и няма да злоупотреби щото и то може да си купи. Дени например си купила от ябълките дето направих, нищо, че вкъщи имаше.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Tanet »

В събота гледах интервю с един мой съгражданин - пътешественик. Поканих го да се присъедини към нас и са открие една тема, в която да сподели своите впечатления по света и у нас. Ще бъде много интересно. Ето репортажа:

https://nova.bg/news/view/2019/02/09/24 ... B5BSsl9bm4
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от ljuboznatelna »

Tanet , изгледах го. :) Интересен, пъстър, талантлив човек. Съвсем друго ниво на съзнанието е необходимо , за да се живее по този начин. Мислила съм и преди за това. Кой би му ушил якето и панталоните, ако всички бяхме отшелници. Ако нямаше консуматори, откъде би взел отпадък за изобртенията си. Това е малко като да си позволиш лукса да не се ваксинираш, ако всички около теб са ваксинирани. Разбира се, ако всички приемем един разумен начин на живот, нещата щяха да се организират по друг начин, и щеше да се намерии кой да шие якета , без да се чувства в матрицата. Просто ще стане сутринта рано, с радост, и ще отиде да шие якета, защото с това ще стопли някого.
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1912
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 470 пъти
Получил благодарност: 779 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Alien »

БАБХ: Отровна куркума
Бясен съм!!! Бях взел 4 пакета, точно от партидата L1048. Един и половина вече са изядени.
Никакъв шанс да пазя фактурата от Метро, с която съм ги купил, но със сигурност ще се включа в колективен иск към вносителя!Изображение
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от маргото »

Изображение
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от scleri »

От седмица новините по телевизията започват с километричните опашки по ГКПП-та. Народа масово се изнася към гръцкото море.
На къде върви българския туризъм?
Според министър Ангелгова се очаква ръст на туристите спрямо миналата година. Реалността обаче е ....

Вижте какво става на нашето море.
Клипчето показва плажа на Слънчев бряг, входа до хотел Кубан. Днес, 29.06.2019г. . Снимано е почти на обяд. В 11.00ч. Късите сенки на хората и чадъриде доказват че наистина не е снимано рано сутрин, или късно привечер, а точно малко преди обяд.
Времето както виждате е хубаво, слънчево, а плажа????

Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”