НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15881
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 1705 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Гео, граф »

Миша написа: Дек 5, '18, 12:09 ... едната нямала логическо начало, другата пък-логически край...
Така е, Мише, нема такава държава и нема такъв форум, в който се разискват всякакви въпроси във всякакви теми :mrgreen:... Но вие продължавайте, интересно ми е :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от libra »

Другари ,да отворим наистина тема по предназначение? Какво ще кажете за "За градините и хората/нас" ","Разговори с боговете " ? Ако се напъна и други мога да измисля.Както и вие,разбира се .И отпред да сложим линк към тази тема от съответната страница.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15881
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 1705 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Гео, граф »

botan написа: Дек 4, '18, 21:58 Ако беше в извънземен свят по-спокойно ли щеше да ти е? :hmmm:
Ботан, момко, не се бъзикай, ами вземи премести този интересен разговор в отделна тема и го извади от тази. Хората не щат да четат хубави диалози в кофти тема :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от katia »

Моето мнение е че подобна тема рано или късно ще предизвика сериозен сблъсък. Не мисля, че сме дорасли да променим историята а тя казва точно това. Знам че се чувстваме уверени, умни и отговорни да водим дискусии и разговори на тази тема без да се нападаме но все пак мисля че няма да се получи. Темата е не само за нашето лично мнение и начин на живот, темата която подхванахме е разкриване на твърде лично пространство и когато то е много различно от на другия, другия усеща че го притискат да започне да мисли по определен начин който той не приема. Това не е като да кажеш аз ползвам птичи тор и цветята ми се чувстват добре, пробвай и ти ако искаш
Искам дебело да подчертая не ви казвам да отваряте или не подобна тема само изказвам собственото си субективно мнение - Това не е здравословно за този форум има такива форуми където ще те посъветват ще се консултираш, ще задоволиш любопитството си и за да попаднеш на тези форуми съзнателно трябва да ги потърсиш а това значи че ще си подготвен. Тук е форум предимно за цветя нищо че е хоби кафе и когато ти се набива една тема че е постоянно е на първа линия влизаш да видиш и нечие изказване ти влиза под кожната. В реалния живот ние стоим на разстояние от прекалено различните от нас хора и те няма как да ни повлияят и предизвикат но тук не е така.
Това е само моето мнение ;)
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от libra »

Защо е този песимизъм? На когото не му импонира темата ,няма да проявява любопитство.Форумът си дреме и без друго ,само за поръчки се въодушевява .Пък и времето е предразполагащо-нови години Дядовци ,разни ,планове-равносметки.На мен ми е интересно,не смятам да схрусквам никого ,ако не се кланя на моя бог .
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от katia »

libra написа: Дек 5, '18, 15:24 Защо е този песимизъм? На когото не му импонира темата ,няма да проявява любопитство.Форумът си дреме и без друго ,само за поръчки се въодушевява .Пък и времето е предразполагащо-нови години Дядовци ,разни ,планове-равносметки.На мен ми е интересно,не смятам да схрусквам никого ,ако не се кланя на моя бог .
Мисля че е по-скоро реализъм отколкото песимизъм :twisted: Едно от най-трудно удържимите неща е точно любопитството. Все пак май точно любопитството движи света. И сега стъпвам на пръсти и подчертавам отново това не е срещу никого, но е факт, такава е природата ни много често разговорите се започват не за да разберем другия а за да кажем че сме прави, дори и да сме запознали пък разговора с други намерения по някое време желанието да докажем че сме прави надделява.
Другото което ми се струва опасно в тази тема - Ние трудно отделяме честното от общото. Да речем по някое време моят морал е влязъл в сериозен конфликт с поведението на християнски духовник и аз решавам че цялата религия е такава. Започвам да търся доказателства за това, примери и естествено намирам, каквото търсим това и намираме. Жени знахарки в миналото изгорени, забрани, заплахи. За хубавото аз нямам очи, защото не го търся и съзнателно го подминавам :liubov2: Забравям или не виждам майка Тереза, не искам да знам, че единственото което е искал Исус е да се обичаме и да си помагаме. За да защитя моето мнение колко е покварено християнството аз ще използвам всички гадории които е причинило и защо за да докажа че съм права.
Същото е и положението с исляма и с будизма и конфликта е налице
Аз също ще следя темата с интерес независимо дали е нова или стара :angelche:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от calico »

ми кой ще пише, като всички ще следят?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10774
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 241 пъти
Получил благодарност: 459 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от botan »

Гео, граф написа: Дек 5, '18, 14:30
botan написа: Дек 4, '18, 21:58 Ако беше в извънземен свят по-спокойно ли щеше да ти е? :hmmm:
Ботан, момко, не се бъзикай, ами вземи премести този интересен разговор в отделна тема и го извади от тази. Хората не щат да четат хубави диалози в кофти тема :arrow:
И Миша ме помоли това, но за жалост яко сте я преплели с настоящата тема. Ако можете да ги разплетете, така че да не остават висящи постове и в двете теми, то след 13ти съм свободен /даже и за среща/ и ще ви я разфасовам на колкото желаете.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от libra »

Кате,достъчно е да приемем,че има много гледни точки ,а не само една праведна .И да подхождаме с уважение един към друг.Най-малкото ,защото в тази или съседната тема нищо значително няма да променим,съответно да бъде някой ощетен.
Но е добре ,всеки да може свободно да изкаже мислите си ,без по някаъв начин да се чувства дискриминиран .В рамките на добрия топ,разбира се и сред добронамерени хора.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

Ботане, няма какво да разплитаме, просто оттам , откъдето ти пратих отвори новата тема, обсъждали сме го вече

Пишеш в старата "Нема такава държава" :

"Прехвърлям следващите постове в нова тема "и даваш линка към новата тема

Новата тема я започваш с :
Прехвърлено от тема"Нема такава държава" от тук, и даваш линк към последните постове, които са останали в старата тема
Който иска където иска ще чете, няма какво да се разпарчетосва повече
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”