НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

Проповядването на комунистическата и националистическата идеология да бъде криминализирането като антидемократично и да се наказва със затвор до три години или глоба от 3 000 до 5 000 лева.

Такава промяна са внесли в Наказателния кодекс депутатите от РБ Мартин Димитров и Петър Славов и колегата им от ГЕРБ Методи Андреев.

Прочети още на: http://www.dnes.bg/politika/2016/03/08/ ... vor.295336" onclick="window.open(this.href);return false;
Мамоооо, ще ми идвате ли на посещение в затвора :eeeh:

Според тълковния речник едното значение на национализъм е " Движение на зависимите страни към свобода и независимост." как ли се тълкуват някои мои думи :hmmmmmm:

Поредната глава от историята ни ....някога този период ще се нарича мрачните времена на ....не знам как да определя периода, в който живеем :hmmmmmm:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
РОУЗ

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от РОУЗ »

Така е, Мише, 500 години са поколения българи, предавали от баща на син, от майка на дъщеря, от дядо и баба на внуче българщината.
Миша написа: Преди време четох статия от един чужд психолог, той изследва танците и обичаите на народите, и той казваше нещо подобно , преразказвам по памет : Народните танци отразяват характера на един народ, а вашият танц е хорото- група хора, здраво заловени за ръце, тежки, мълчаливи и бавни хора, или бързи и игриви, но винаги заедно .Това е народ , който живее заедно и гради заедно, така, както танцува заедно танците си,това е заложено дълбоко у вас, просто сте го забравили .
А аз си мисля, че единствено трябва да си повярваме, не сме го забравили
Това е много хубаво, присетих се за знамето ни, извеза ли го, мила Райне? :tzeluvka:

Мери, за паметниците съм сигурна, че са реституирани, не помня по кой закон, може би по закона за възстановяване на едрата градска собственост.
Skio, и този закон промениха и вече са по закона за паметници на културно-историческото наследство или нещо подобно беше.
Не е задължително сградата само да е архитектурен шедьовър, за да е ценна за поколенията.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

Nini написа:...............
Оф, не обичам в този форум да пиша гневно, искам си ах и ох, другото ми е ежеминутно на главата :ufff:
Един поздрав за всички и най-вече за Нини :tzeluvka:

[video][/video]
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 1445

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Deleted User 1445 »

Благодаря, Мишони :tzeluvka: :gush:...."сърце до сърце, хоро е пустия живот" :liubov:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15881
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 1704 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Гео, граф »

Последни усилия да спасим дивото къмпиране - довечера в 18.30 пред Президентството. Отказвам да ме натъпкват в бетонни гета по морето! Още по-малко по планините и язовирите :evil: ... Децата ми израснаха в пряко общуване с природата, искам и внуците ми да могат :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3884
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 52 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от scleri »

Гео, с риск да ме намразиш завинаги бих искал да попитам. Какво му е дивото на " дивото " къмпингуване по морето. Освен липсата на тоалетни и течаща вода разбира се.
Преди няколко години на връщане от една командировка във Варна се отбихме за два дена на гости на колега който всяко лято къмпингува диво на Иракли. Беше средата на август. Палатките на по-оправните. Тия дето са успели да ги опънат на плажа бяха буквално една до друга. В гората на всяка полянка палатки, кемпери, коли, толкова колкото може да побере. Навсякъде мръсотия, и едно тънко ухание на обществена тоалетна. Имах чувството че там зад храстите не е морето, а някое градско сметище.
Не ме разбирай неправилно. В тоя форум едва ли има човек който да е ходил по планините повече от мен. И аз съм къмпингувал диво. Но наистина диво. Най-близкото населено място на петнайсет километра. Най-близката хижа на пет часа здраво ходене. Една нощувка в палатка на поляната на брега на някой планински поток. На другия ден си тръгваме преди да успеем дори да отъпчем тревата. Като си заминем по нищо не личи че там са нощували хора.

Не съм за пълното ограничаване на дивото къмпингуване, но и сегашното положение не може да продължава. Ако питат мен / за съжаление никой не пита хора като мен / аз не бих забранил, а бих ограничил дивото къмпингуване. Примерно района на Иракли може да поеме сто, сто и петдесет палатки. Контролен орган да допусне следващите желаещи едва когато някой си тръгне. За да могат тези които са там наистина да къмпингуват диво. Доколкото това може да се нарече диво разбира се. Същият контролен орган да следи за опазване на чистотата и реда в " дивото " място. Слагам диво в кавички щото щом има контрол то вече няма да е диво, но докато не се промени манталитета ни няма друг начин. За съжаление на контрол трябва да подлежи не само опазване на чистотата, но и поведението на къмпингуващите. При това гостуване с което започнах поста си наблизо имаше някаква получовешка компания която издаваше нечленоразделни звуци до зори. Музика, крясъци, алкохол, много вероятно и наркотици. Аз лично не бих имал смелостта да нощувам с малки деца в близост до такива хора.

Иначе адмирации за активната позиция с която защитавате правото си да летувате така както искате, а не така както искат някои други.
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Asarina »

Какво ще стане през август в Рила, ако забранят къмпингуването ?
Точно тогава там се събират хиляди хора от Бялото братство?!
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от libra »

Споко,Б.Б каза,че е против ограничението.
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от d_vitanova »

Току що са обрали баща ми! На излизане от пощата , с пенсията в портмонето!
Вдигнал е кръвно, разлюлян е!

Бясна съм! :evil: :evil:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от libra »

Съжалявам,как са го обрали?
Направи му малко психотерапия-парите не са по-важни от неговото здраве.Да не вземе да получи някой инфаркт.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”