НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от cvetnica »

РОУЗ написа:............ някой е позволил това да се случи.
Защото този някой знае, че той няма да бъде наказан. Къде е кмета, къде е главния архитект?
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

РОУЗ написа:Твърдят, че погрешка е записан съседен номер на улицата, но дори и да е нарочно, съборената сграда освен паметник сама по себе си, е в ансамбъл паметници на културата и не могат да я пипат без разрешение.
Отделно, около такива комплекси от паметници обикновено има и контактна зона, която цели точно опазването им, вероятно и плочките на тротоара отпред не могат да сменят без позволение, какво остава да вкарат тежка техника и да застрашат целия комплекс, някой е позволил това да се случи.
Сега една клетка нависоко и виновния вътре, да виси за назидание на останалите, пък после нека някой посмее да" сбърка" :evil: Докъде се докарах, да искам да се върне средновековието :eeeh:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от libra »

Вчера мимоходом чух за сградата и без изобщо да знам че е паметник на културата ,си помислих каква ли хубава сграда е била и си я представих реставрирана и ползвана за значими събития .Уви,ние по-далеч от сополивите си носове не можем да погледнем.
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от d_vitanova »

От скоро клиенти на нашата счетоводна кантора са двама братя белгийци, чийто бизнес в Белгия е реставриране на стари сгради. С цел продажба и печалба, разбира се. Успешен и доходен бизнес.
Та , разхожда се единият брат из София, съвсем в центъра, кривнал из "малките странични улички" /според него, защото това се оказа "Раковска" ;) / и хълца човекът и вика "Аууу, тука е страшно , голяма красота и голяма възможност за бизнес! Прекрасни стари сгради , плачещи за раставрация!"

Каква реставрация, бе човек! Още не съм му казала , че ние тук направо ги събаряме! Чистим ги , един вид, съвсем да затрием и малкото, което е останало от онези времена!


Ще го водя другия път по "Иван Асен" и "Евлоги Георгиев", къщата с ягодите ще му покажа...
РОУЗ

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от РОУЗ »

Дори ако се налага разрушаването на една такава сграда, което не важи за конкретния случай, имам предвид по принцип, може да се демонтират елементи, да се изложат на друго място,това е история, а те газят с фадромата, тия са като Ислямска държава в Сирия. :twisted:

Мише, и аз така, и по 100 тояги на голо да им ударят.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от scleri »

Аз понеже съм Склери, а за склеритата е характерно да са чепати и все наопаки, ще кажа че кучето е заровено другаде. Сега всички в един глас ще се нахвърлят върху собствениците на сградата, но според мен основната вина е в ония дето седят на меките кресла срещу " коня". Такава тотална реституция каквато направиха в България не се случи никъде другаде из бившите соц. страни. В резултат съсипахме и селското стопанство, и туризъм и всичко за каквото се сетите. Защо беше нужно да се реституират сгради паметници на културата питам аз. Трябваше собствениците им да се обезщетят, паметниците да останат държавна собственост, и тя да се грижи за тях. Сега какво се случва. Връщат ти една сграда паметник на културата, и единственото което можеш да правиш е да я реставрираш за своя сметка. Айде ако е жилищна в центъра на София ще даваш офиси под наем, ще си на далавера. Ама това е тютюнев склад. Вътре е гредоред. Цялата конструкция е такава че не търпи някакви драстични вътрешни промени. За друго освен за склад не става, а складове не се търсят. Значи връщат ти една сграда и единственото което можеш да правиш е да и плащаш данък сгради. А като знам колко е данъка на моето апартаментче представям си колко е данъка на една такава сграда. Сложете си ръка на сърцето и кажете ако вие имате такава сграда няма ли да търсите всякакви начини, законни или не, от загуба да минете на печалба. Сега идеи много. Можело да стане център за изкуства, можело да стане още милион неща. Ами защо не се сетихте да ги направите тия неща вчера, ами се сещате днес.
Не казвам че трябва да се руши всичко на ред. Ако една сграда може да се използва рационално нека собствениците и я използват и поддържат, но ако за нищо не става,а трябва да се запази за поколенията то нека държавата бъде така добра тя да се погрижи за това.
РОУЗ

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от РОУЗ »

Ако не можеш да се грижиш за част от собствеността си - продаваш, ама българите сме колекционери на собственост, само на нашата улица във вилната ни зона от 8 места точно половината са пустеещи, змиярници, това е обратното на високи данъци, да не говорим за липсата на всякакви глоби за неподдържане, никой не продава, земя е, храна и вода не иска, нали знаеш лафа. ;)
За данъците, знам как се изчисляват оценките, такава сграда няма безбожно висока данъчна оценка, защото е стара, неремонтирана, ако са и спрени ток и вода - съвсем, отделно, че не плащат такса смет,ако е необитаема, което всъщност е голямата пара.
За реституцията съм съгласна, ама то е свирено вече, важно е какво ще правят занапред.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13699
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 175 пъти
Получил благодарност: 334 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от zeleno »

за сгради " Паметник на културата " не се плаща данък ;)
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

Изображение

Изображение

Изображение

http://btvnovinite.bg/gallery/bulgaria/ ... ovdiv.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Skio »

Иckpeнo cи пpизнaвaм , че kaтo я глeдaм тaka пoлypaзpyшeнa ниkаk нe paзбиpaм c kakвo пъk тoлkoвa
e билa паметнa в културнo oтнoшeниe >> пo-ckopo мoжe би дa ycпee дa я вkлючи в kaтeгopиятa
" Паметник на културата "e билo cyпep дaлaвepaтa за няkoгo няkoгa cи. ;)

Нo за oнoвa 80 гoдишнo уличнo дърво ,koeтo ca cъcипaли , нaиcтинa cъм yбeдeнa , че няkoй
тpябвa дa oтидe в зaтвopa , тa дopи caмo зa 5 дни.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”