НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

просто знам че това е реалността, че нещата така стават.
Това е твоята реалност, моята реалност е доста по-различна, но никой не знае коя е истинската реалност, както Бог е един за всички и различен за всеки .

Бетонирането на едно виждане е ограничаване правото на свобода на избор на човешката личност/като мислене и чувства/, т. е. ограничаване на правото да откриеш абсолютната истина
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от calico »

това не отменя факта, и Закона, че "Енергията следва Мисълта", и че към каквото насочиш мисълта си, то се пълни с енергия.

но разбира се, лична отговорност на всеки е, към какво ще насочва мисълта си.

Мише, разбрах, че не си съгласна с мен. (и като казвам "мен", естествено имам предвид, че повтарям чужди мисли. Това са мисли на хора, които знаят коя и каква е реалността и природата на нещата)

Чела ли си нещо от д-р Брус Липтън, клетъчен биолог?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

това не отменя факта
Кое не отменя факта?
И де го тоя факт, Калико?
Тоя факт ли донесе силното земетресение в Тибет, където трепти от чиста енергия?
Така и не ми отговори....
Как тези, които говорят чрез теб , се самоопределиха за божии пратеници ?
Тези, които не са съгласни с тезата на божиите говорители , в коя графа да се сложим?

Хилядолетия проповеди, и всички говорят за любов, а сеят раздори :ufff:
Днес божественото отсъства от моята личност :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

Значи дотук разбрах че
1. Имам право на свои чувства, но не на свои мисли
2. Свободна съм да избирам, но само там, където е истината
3. Истината е само там, където ми кажат
4. Виновна съм за настоящото положение на човечеството, защото не приемам горните точки
5.Когато възприема чуждите мисли и чуждото мнение тогава светът ще се промени, съответно и аз, защото въобще няма да си обременявам ограничения мозък с размисли над всичките тези точки и ще заживея щастливо и безгрижно, съответно и всички останали, които отказват да имат собствени мисли
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от calico »

Мише, аз спирам до тук.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

Аз също, макар много да исках да чуя защо енергията не работи наистина , и защо Бог позволява невинни души да страдат , искам, искам светът да се промени, искам да мога да помогна на всяко страдащо същество, не мога да си затворя очите и да пея псалми ,когато цялото ми същество се бунтува , за това и съм толкава рязка, и ако това е грях, то нека ми бъде простено ...така го разбирам аз, не някой друг и грехът е мой ....
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от calico »

Миша написа: Дек 7, '18, 19:39 Аз също, макар много да исках да чуя защо енергията не работи наистина , и защо Бог позволява невинни души да страдат , искам, искам светът да се промени, искам да мога да помогна на всяко страдащо същество, не мога да си затворя очите и да пея псалми ,когато цялото ми същество се бунтува , за това и съм толкава рязка, и ако това е грях, то нека ми бъде простено ...
Миш, аз не се сърдя, хич даже :tzeluvka:

Бих искала да мога да ти кажа каквото те интересува, но ти, Мише, имаш готови отговори, и е без значение какво аз или друг казва(освен ако не е на твоята вълна). Ако искаш да чуеш моите отговори, трябва за малко поне да изоставиш твоите, и да се опиташ да ме разбереш. После вече може и да не го приемеш, но после, Мише, най-първо е чуването. :liubov:

И успокой се, никакви грехове няма.
Айнщайн е прав Мише - един проблем не може да бъде разрешен на същото ниво. т.е. трябва човек да е на нивото на Бог, за да може да каже защо Бог позволява нещастията. Има хора, през всички векове ги е имало, които са се издигнали над човешкото ниво на разбиране, не чак до Божественото, но над човешкото, и са видели защо това е така. От нивото на този свят обяснението не е истинско, защото няма да отчете всички фактори.
Но ти Миш, не искаш да чуеш всички тези неща, щото ако искаше досега да си ги прочела тези отговори. Не знам защо, но не искаш. Аз затова и казах, че спирам - разбрах че не искаш, разбрах че имаш твои си отговори и те не оставят място за нови възможности.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

Не, Калико, аз те слушам, чувам и избирам да не приема твоите готови отговори , така, както ти не приемаш моите, къде е разликата :hmmm: та Господ ни е направил различни ....

Бъди здрава, Калико, и в мир със себе си
Както и всички останали
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от calico »

хем сме еднакви, хем сме различни Мише.
не е да не приемам твоите отговори, напълно ги приемам.
Отговарям ти само щото виждам, че твоите отговори не те задоволяват и пораждат само още въпроси, на които нямаш отговор.

Толкова ли е трудно, Мише, да допуснеш, за миг, че и аз може да съм си задавала твоите въпроси и да съм имала твоите отговори, че и терзанията ми да са били като твоите. И после да съм намерила отговор на мъчещите ме въпроси. Не мой, а прочетен отговор , дори не един, а много.
Знам как може да реагираш на това последното. но допусни за миг, че наистина има отговори, по-всеобхватни.

защо смяташ че не съм в мир със себе си и с останалите? Ние просто си говорим, за туй онуй.
Нищо не е толкова сериозно, колкото ни изглежда.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

Това е пожелание, Калико, просто пожелание от все сърце, независимо от твоето състояние в момента

Спомних си лятото една случка, съседката ми тръгва на работа и аз стоя на улицата, чакам я да мине, тя спира, помислила, че искам да ѝ кажа нещо. Обяснявам, че не искам да ѝ мина път, а тя учудена ми казва, не мислела, че вярвам на такива бабини дивитини. Та това е просто пожелание всичко през денят ти да върви добре, без спънки, обяснявам. Изгледа ме странно...
От кога търсим подтекст в едно обикновено пожелание...
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”