НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

Но с това държавата няма нищо общо. :dovolen: Признавам, че изборът на темата за разговора, който тече, леко ме озадачава.
Мария, просто началото на разговора тръгна от Голямото плюскане в Художествената галерия , що е то пърформанс , и има ли почва сред простолюдието, после полека -лека се изгубихме в дебрите на разбиранията ни за отражението на реалитито върху съзнанието на индивида, оттам езотериката , щото каквото ти липсва това искаш :lol: , и така се приземихме между тоягите :sbandit:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от katia »

По темата.
В момента по Нова завършва Темата на нова.
Жално-комично 20 видински деца тренират футбол в Колафат. Защото нямат терен и зала. Спортни площадки са направени на паркинги нищо че по документи е спортна площадка. Има не използвана зала но е на територия която ползва гранична полиция. Треньора се молел на всички институции по няколко пъти. Сега децата тренират в Румъния, родителите са изкарали паспорти на малчуганите и пълномощни на треньора който ги тренира на добра воля. Опитал поне на Дунав мост да не им вземат такса, но ударил и там на камък. Румънците казват, странно е да минават децата границата за да тренират при нас, но ние нямаме нищо против, залата се подържа от общината в Калафат, град по -малък от Видин. Разбира се кмета на Видин е зает за да излезе пред камерата :nod:. Почвам да си обяснявам защо северозапада по едно време искаше да се присъедини към Румъния :angelche: Какво наистина и има на българската администрация...тези хора са с психични отклонение до един май
РОУЗ

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от РОУЗ »

Да няма игрище за децата не изисква никакви усилия от страна на кмета, докато осигуряването на такова иска не само напъни, но и да застанеш зад инициативата и да защитиш действията си, да обясняваш защо така, а не иначе. А и има изисквания, стандарти, които поставят рамки, но не на всеки компетенцията стига, и същите тези изисквания после започват да се ползват като оправдание, като сгазиш лука. :mrgreen:
Пример - веднага се сещам за новата настилка пред "Св.Седмочисленици".
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3885
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 52 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от scleri »

Е наистина няма такава държава.
Абе хора. Коледа е. Празник е. Нали знаете какво означава празник? Хората да се съберат с близките си, да празнуват, да им е весело, да им е хубаво. Да се откъснат поне за момент от онова сивото, потискащото, наречено ежедневие.
Да ама не. Вече пет дена пуснеш телевизора и насреща ти - деца инвалиди / не че за тях не трябва да се говори, но грижата за тях трябва да е целогодишно, а не само от Коледа на Коледа /, болен писател който има нужда от операция в чужбина, починал съпругът на Татяна Лолова / лека му пръст и съболезнования за великата актриса / , изгорял домът на едни хора от Подуене, отново деца болни от нелечими болести, катастрофи по пътищата, земетресение в Италия, отново болни хора нуждаещи се от пари, цунами в Индонезия, 600 деца ще посрещнат Нова година в институции, помен за стъпканата от съселяните си преди трийсет години Тюркян, отново деца нуждаещи се от операции, и така нататък до безкрайност.
В цялата тази кавалкада от нещастни хора един пет минутен репортаж за коледарите от Ямбол.
Няма музика, няма песни, няма танци. Деветдесет и девет американски блудкави филми на тема - " На Коледа стават чудеса ", а и задължителният " Сам в къщи ".

Ще кажете не е задължително да се гледа телевизия. Абе така е. Ама не може пет дена на маса, а от Малдивите се върнах преди месец. Не ми се ходи пак. Поне осемдесет процента от хората / които не са на работа тия дни / стоят на топло в къщи, и какво друго да правят освен да зяпат туй нещо наречено телевизия, а тя се старае всячески да превърне празника в нещо подобно на ... и аз не знам на какво.

То бива подканяне за състрадателност и милосърдие, но все пак да е с мярка. Не знам вие как сте, но вместо да ми е празнично аз се чувствам гузен за това че съм горе долу добре, и нямам пари да помогна на всички които имат нужда. Притесних се да не би нещо на съм се повредил на психическа основа, но гледам по форумите в нета, и други хора се чувстват като мен.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

Така се вдига рейтинг, Склери, преди време една дама от този бранш така ми обясни, добра новина рейтинг не вдигала , пък рекламите ходели след рейтинга :ufff: , не знам кой ги прави тия проучвания, хората край мен са отвратени и спират да гледат/четат медии точно поради тез красиви рейтингови новини .

Отделно българина е доста милостив и състрадателен, колкото и да ни убеждават в противното, така че какво по-добре , хем ще платят нечие лечение, хем да го накараш да се чувства гузен, че не може да помогне достатъчно

Трябват им демотивирани индивиди , които да живеят в тая държава , щото има нужда от емигранстки пари да пълнят бюджета...

Въпрос на личен избор дали да избереш да бъдеш манипулиран, или да направиш възможното да помогнеш да си отиде манипулаторът
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от milena02 »

Не си се повредил, Склери! Много хора се чувстваме така. То да му е неудобно на човек една сарма да си стопли пред включен телевизор. А защо го правят медиите, като нищо не печелят от тази работа (освен, ако не продава рекламни площи и ефирно време) и това със сигурност мога да го потвърдя като човек, цял живот работил по агенции и вестници, не знам. Но прав си, облъчващото послание е: "Ти! Не те ли е срам да ядеш пържола?! Виж бедните, сакатите, болните, за които лично ти си виновен, мерзавецо! За да можеш въобще да спиш, веднага раздай капамата на бездомните кучета, понеже за тяхната популация ти също си допринесъл, изверг такъв!" Абсолютно в сферата на конспиративните теории е предположението ми, че когато те държат в постоянно чувство на вина, си по-лесно управляем, в това число и като клиент на въпросните медии.
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от katia »

За нещо подобно май говорехме тук с Миша. За да живееш чувствайки се човек, трябва да спреш да се чувстваш като човек. Дори да се скрием от хилядите нещастия по света за които непременно трябва да сме информирани, то има и благотворителност всякаква и то все по Коледа. Аз се чувствам виновна че ми пука за бездомните котета и кучета, за това че се избиват животни до пълното им заличаване, а дори се намери приятел да ми каже "Ама тези природозащитници толкова стари хора в нашата държава мизерстват те тръгнали да защитават плажа Силистар." Ами пука ми и за старите хора, ама да му се не види те си имат и деца повечето, вярно в България няма работа и са в чужбина, но все ще намерят вариант майка им да не гладува болна. Преди много постове тук това се опитах да обясня - не можем да помогнем на всички и колкото повече се опитваме толкова по нещастни и виновни се чувстваме ние самите. В това няма смисъл, хем нуждаещите се продължават да се нуждаят хем всички здрави и горе долу добре са скапани и отчаяни в безсилието си.
А и медиите много често представят нещата много по различни от действителността. Какво си мислите когато чуете дом за деца сираци :mrgreen: ? От първа ръка ще ви разкажа с няколко думи. В тези домове са здрави физически деца, обикновено ромчета, оставени от майките си, които заработват някъде по пътищата и често не си знаят бройката на децата. Тези деца живеят на топло, имат топла вода постоянно, компютърна стая, всички са и с телефони и интернета няма парола :angelche: , храним ги 4 пъти на ден на тристепенно меню, храната е прясно сготвена всеки ден, продуктите са по стандарт иначе ще ни наложат санкции. Постоянно има възпитатели в дома и са добри хора, познавам ги от години, винаги има кой да помогне за домашното или новия урок, само да има кой да реши да си напише домашното. Лятото ходят и на море и на планина, е дрехите им не са маркови, но са облечени добре. За да живее едно дете от семейство така, майката трябва да си е в къщи, а такива майки рядко има :nod: По Коледа и Великден дарителите се изливат буквално, в един момент и на децата им писва да ходят от мероприятие на мероприятие, а често дори и не успяваме да сместим всички желаещи да "помогнат" След напускане на дома отново не са на улицата, търси им се работа с привилегия, университетите ги приемат с привилегия до там, че аз лично познавам 2 учили в помощно училище, трудно четейки и вече с висше образование :mrgreen: Повечето стават крадци и клошари а момичетата нещо друго, въпреки грижите и помощта. Защо така става - аз не знам, може би е ген. Обаче пък много хора са спокойни че са помогнали по Коледа на деца в нужда.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Tanet »

И не само по медиите. Новата форма на рекет се нарича благотворителен базар и се провежда на Коледа и Великден в училищата. Директора натиска учителя пък той родителите на всяка цена да се изработи нещо или ако не можете да изработите да купите и да го занесете за да го обявят за продаване на базара. Стигна се до там, че една майка занесла мини тортичка, която купила за 3,50лв и и казали, че за да се продаде трябва да я нареже на парченца индивидуално опаковани в целофан и с цена и тя мислила , мислила и казала, че тя ще си я купи, като я попитали на каква цена тя да не я сметнат за скрънза казала 15лв. И така купувате си тортичка за 3,50 и после пак си я купувате от училищния базар за 15. Ами честно предпочитам да има кутии и да отида и да пусна 10лв вместо да дам 10лв за материали и да си губя времето да правя разни неща за базара, които не се знае дали ще се харесат и дали ще се продадат. Не знам дори за каква кауза ще отидат парите, надявам се да разбера. Аз поне направих карамелени ябълки на клечка и те се ометоха веднага, та поне знам, че не е било напразно. Понякога си мисля, да вземат да гласуват на всеки работещ от заплатата да му удържат по 1лв на месец за фонд благотворителност и да се спре с всякакви благотворителни кампании по празниците. Държавата като не иска да се погрижи за нуждаещите се а си разпределя бонуси и излишъци и чака народа да се погрижи.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от katia »

Танет, аз не бях чувала за тези базари, моето хлапе е голямо... Ама като чета се чудя... желателно е да се направи някакъв сладкиш в къщи така ли? И това законно ли е? Ние например не можем да приемем храна без сертификат за качество. Не можем да приемем дарение ако бабите в едно село например са решили да ни дарят яйцата си, нито пък ако за Великден някой реши да заколи агне и да го донесе :hmmm:
Мисля в тази посока, защото познавам хора със стада овце отглеждащи си ги себе си е продават и домашно мляко и сирене но не официално щото ако рекат да покриват изискванията на държавата и си извадят всички документи за които дори и не знаят за какво са им ще трябва да ровят по кошовете. Та за тези базари аз може да реша да направя кексчета с екстри и да докарам коледно настроение с тях на даскалите. Кой ще ме контролира в случая и ще ме провери какво съм сложила в кексчетата ;)
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Tanet »

Ами да, домашни сладки, те най-много се купуват иначе непотребни боклуци има всеки. Имаше мъфини, коледни сладки , домашни бонбони. Разчита се, че все пак на всеки детето е там и няма да злоупотреби щото и то може да си купи. Дени например си купила от ябълките дето направих, нищо, че вкъщи имаше.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”