НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15881
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 1701 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Гео, граф »

Начи, Мише, изпревари ме :lol: . И мен ме загуби Ани като стигна до Божия план... :swonder:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от calico »

Мише, само повтарям чужди думи и мисли. Всички това правим, просто източниците им са различни.
имаше някъде едно хубаво интервю с Йордан Камджалов, онова младо и талантливо момче- диригент., трябва 0а го потърся може пък някой да го прочете.
да, потърсих, ето го https://novotopoznanie.com/jordan-kamdz ... dy-for-it/


общо взето казва, че слава Богу и за щастие, тази цивилизация е изчерпана, и върви към своя край, и това е радостно. защото можем да почнем да градим нова цивилизация. ноо тя няма да е основана на страха, естествено.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от РОУЗ »

И аз нямам нищо против "всичко е любов", цветя и рози, не предлагам и полицейска държава, нищо подобно, но не мога да приема, че е насилие над личността да има граници, които да правят възможно съвместното съществуване на всичките тези различни хора на едно и също пространство.
За коя личност, моята, твоята, за кого е насилие над личността нещо така прозаично, като чакане на свегтофар или събиране на кучешките ла.на?
Хората преди векове са разбрали, че е по-лесно да живеят в общества, най-простичко казано, в момента, в който се съберат повече от един, започвали да си разпределят задълженията, едни отиват на лов, но ядат всички, в по-късни времена са се организирали, нарекли тази организация държава и да, съгласна съм, че моделът е изроден, даже у нас ми се струва съвсем изроден. Съществуват някак отделно държава и отделно - хора. Но да се отрече тотално моделът, вместо да се поправи, да се замени с нещо съвършено различно /с какво всъщност?/, за мен е като да продължавам да скачам по площадите, наивно вярвайки, че като свалим лошите, непременно ще дойдат добрите. Да седя на чаша ракия, да псувам държавата и да чакам неволята също не е моето.
Затова говоря за натиск да си вършат работата, все пак заплата взимат за нещо си, съвестните нямат нужда от сопа, безсъвестните - не знам друг начин.
Който знае, да каже.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от calico »

това съм го срещала и на български, но сега не го намирам:

«Невозможно решить проблему на том же уровне, на котором она возникла. Нужно
стать выше этой проблемы, поднявшись
на следующий уровень.» — Альберт
Эйнштейн


или другият му вариант

Вы никогда не решите проблему, если будете думать так же, как тот, кто ее создал.

Альберт Эйнштейн
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от calico »

Мише, съжалявам, не си ме разбрала. Всичкото това което изреждаш, и аз го правя - помагам доколкото мога на хора, и децата гледам да правя добри хора.

съжалявам, наистина, че не си разбрала. Казах само че, насочването на вниманието към недъзите на системата, я бетонира, защото вниманието е енергията която я храни. Човек трябва да насочва вниманието си към добрите неща, за да растат те, а не лошотията.
Мислех, че е ясно, че всички свестни хора помагат когато и както могат на събратята си.
не знам как по-ясно да го кажа, извинявам ти се, че съм убедена в това, но не го налагам на никого
просто знам че това е реалността, че нещата така стават.

и Мише, никой не изказва свои мисли. Чувства- да, но мисли не. Всичките ни убеждения- добри или лоши, са ни "наследство" - от родители, приятели, хора всякакви. Мислим така ,както сме приучени да мислим. Чувствата са наши си, и те са в резултат на мисленето на което сме научени.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

просто знам че това е реалността, че нещата така стават.
Това е твоята реалност, моята реалност е доста по-различна, но никой не знае коя е истинската реалност, както Бог е един за всички и различен за всеки .

Бетонирането на едно виждане е ограничаване правото на свобода на избор на човешката личност/като мислене и чувства/, т. е. ограничаване на правото да откриеш абсолютната истина
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от calico »

това не отменя факта, и Закона, че "Енергията следва Мисълта", и че към каквото насочиш мисълта си, то се пълни с енергия.

но разбира се, лична отговорност на всеки е, към какво ще насочва мисълта си.

Мише, разбрах, че не си съгласна с мен. (и като казвам "мен", естествено имам предвид, че повтарям чужди мисли. Това са мисли на хора, които знаят коя и каква е реалността и природата на нещата)

Чела ли си нещо от д-р Брус Липтън, клетъчен биолог?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

това не отменя факта
Кое не отменя факта?
И де го тоя факт, Калико?
Тоя факт ли донесе силното земетресение в Тибет, където трепти от чиста енергия?
Така и не ми отговори....
Как тези, които говорят чрез теб , се самоопределиха за божии пратеници ?
Тези, които не са съгласни с тезата на божиите говорители , в коя графа да се сложим?

Хилядолетия проповеди, и всички говорят за любов, а сеят раздори :ufff:
Днес божественото отсъства от моята личност :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Миша »

Значи дотук разбрах че
1. Имам право на свои чувства, но не на свои мисли
2. Свободна съм да избирам, но само там, където е истината
3. Истината е само там, където ми кажат
4. Виновна съм за настоящото положение на човечеството, защото не приемам горните точки
5.Когато възприема чуждите мисли и чуждото мнение тогава светът ще се промени, съответно и аз, защото въобще няма да си обременявам ограничения мозък с размисли над всичките тези точки и ще заживея щастливо и безгрижно, съответно и всички останали, които отказват да имат собствени мисли
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от calico »

Мише, аз спирам до тук.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”