Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Потребителски аватар
clock
Баш кафе майстор
Регистриран: пон сеп 19, 2016 1:31 am
x 1307
x 1699

вт юни 11, 2019 9:37 pm

Gonel, единственото което ми хрумва е за противопаразитни каишки. Не мисля, че ще навредят на козичките, а така ще предпазят животните да не се качват бълхите отново по тях. Има и евтини варианти, по около 8-10лв едната каишка. Предпазват около два месеца, може и три, зависи от годината. Отделно трябва да се напръска помещението и дворчето, където седят козичките. Изкарвате ги навън, на паша, пръскате и вечерта ги прибирате спокойно.
0 x

Потребителски аватар
Тутти
Баш кафе майстор
Регистриран: съб ное 21, 2015 6:47 am
x 502
x 1362

вт юни 11, 2019 10:33 pm

Мой познат се отърва от бълхи трайно с АЙКЪН. Препарата се купува от селскостопанските аптеки и е сравнително безвреден за хора и животни. Каза, че е много ефикасно. Пръска се всичко, не е вредно за животните и не мирише.
0 x
Di_Va
Кафе машина
Регистриран: пон сеп 20, 2010 10:22 pm
x 8
x 58

ср юни 12, 2019 6:12 pm

Силвия написа:
пон юни 10, 2019 2:21 pm
От къде си купувате дървесен мулч?
Силве, в Първомай има две фирми, които произвеждат мулч, пишеш "мулч Първомай" в някоя търсачка и ще ти излезнат и сайтовете, и контактите им, звъниш и се разбирате как доставят към София или с кои фирми там работят, цените бяха около 8-9 лева за чувал от 50 литра към миналата година.
0 x
Lilly
Баш кафе майстор
Регистриран: пет сеп 02, 2016 9:50 am
x 134
x 1002

ср юни 12, 2019 7:35 pm

gonel написа:
вт юни 11, 2019 9:18 pm
Помогнете, моля!
Майка ми живее сама на село, справя се, гледа си три козички за мляко, да се занимава на вън с тях. Има сега ярета..
Но, ще умрем от бълхи!
Не е драма чак за удивителни :D
Каишки отдавна съм купувала и бях останала с впечатление, че не са ефикасни, но сега какво се предлага -не зная.
Вземи пудра за бълхи - трябва да се пудри кожата, а не козината / това го правя , докато галя животинките и те не се оплакват
за няколко дни ще се изчистят бълхите
Заедно с това вземи Айкън и пръскай много пъти / 5-6-7/ - една опаковка в 4 л вода
хубаво трябва да се напръска целият двор, всички дървени повърхности - в цепнатините се размножават тия гадини.
Много външни котки идват в къщата ми да ги храня и миналата година една седмица пръсках всеки ден , докато убия всички гадини / стълбите са дървени .
Така че няма нищо страшно , просто вземете мерки, че животинките страдат така.
След като изчистите бълхите , продължете периодично профилактично да пръскате дворчето и къщата на козлетата.
Въпросът е , че след като бълхите са при козите, ги има и в двора, най-вероятно и в къщата.
Така че всичко трябва да се пръска
0 x
Потребителски аватар
gonel
Кафевар/ка/
Регистриран: вт фев 23, 2010 8:27 am

чет юни 13, 2019 8:10 am

Много благодаря!
За нас си е драма.. Естествено са по двора, в къщата.. Затова се харчат там разни варианти на мухозола много.. И го дишаме.. Перем като луди. Много си искаме козичките.
Дано успеем, пак ще пиша да кажа.. :liubov:
0 x
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!

Потребителски аватар
Неделя
Кана кафе
Регистриран: пет сеп 09, 2016 1:41 pm
x 223
x 300

чет юни 13, 2019 8:27 am

Имате ли проблеми с комари? Прибирам се от работа и решавам да свърша нещо из градината и започва ено лудо пляскане, ръкомахане...в очите ти влизат, внучето играе в пясъчника, целият е нахапан. Имаме лампи за комари в беседката и на верандата, но файда сякаш никаква.С какво бих могла да напръскам?
0 x
Потребителски аватар
Daniela Pargu
Кафе машина
Регистриран: нед яну 29, 2017 8:53 pm
x 374
x 196

чет юни 13, 2019 8:59 am

Има един препарат ФОВАЛ - за комари- пръска се растителността около беседка,навес, и др.места за почивка!
Май ще излезе ефикасен :stiskam: :daaa:
0 x
Потребителски аватар
Неделя
Кана кафе
x 223
x 300

чет юни 13, 2019 9:26 am

Daniela Pargu написа:
чет юни 13, 2019 8:59 am
Има един препарат ФОВАЛ - за комари- пръска се растителността около беседка,навес, и др.места за почивка!
Май ще излезе ефикасен :stiskam: :daaa:
Ползвал ли го е някой?
0 x
Потребителски аватар
Daniela Pargu
Кафе машина
Регистриран: нед яну 29, 2017 8:53 pm
x 374
x 196

чет юни 13, 2019 9:33 am

Аз и много хора от моето обкръжение :dovolen: :daaa:
Тук на Балкана имаме всяка година комари, а харесваме живота навън! :daaa:
Тази година е по-страшно от многото влага :snif:
0 x
Потребителски аватар
Неделя
Кана кафе
x 223
x 300

чет юни 13, 2019 9:43 am

Daniela Pargu написа:
чет юни 13, 2019 9:33 am
Аз и много хора от моето обкръжение :dovolen: :daaa:
Тук на Балкана имаме всяка година комари, а харесваме живота навън! :daaa:
Тази година е по-страшно от многото влага :snif:
Много благодаря, Даниела! Ще пробвам
0 x
Потребителски аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Регистриран: вт яну 26, 2010 12:13 pm
x 1003
x 1030

чет юни 13, 2019 10:01 am

За бълхи пръскането с айкън не е съвсем безвредно. Аз на третото пръскане получих някаква алергия, бузите ми започват да горят, а външно няма нищо.Моите котки ги накачат от стадото, което пасат наблизо, някакъв ад е борбата с тях. Слагам им пипети Фронтлайн, има ги във ветеринарните аптеки. Не е евтино обаче. Слагам и на каракачанеца. Дозира се според килограми. Това убива бълхите, когато ухапят. Затова пипетите се слагат върху кожата - разгръща се козината и се капят. Дават ги з амесец, но по мои наблюдения 15 дни е максимума. Отделно може да сложите каишки, които прогонват бълхите. И пръскане на всичко, без това няма да се мине. Айкъна уж е с остатъчно действие , но според мен е само контактно - каквото достигне. Затова не става отведнъж.
Забелязах, че се давят в купи с вода, в която има добавен оцет. Не знам защо го предпочитат. Но част от тях се самоубиват там.
Борбата трябва да започне още в началото на пролетта, преди да са се появили.

За комари навън ние използваме едни спирали, които се палят и димят. Поставяме ги в специални метални кошнички, за да не ги чупим като керамичните, защто са по земята. Говоря за когато сме навън на масата. Ориентираме ги според вятъра и въздушните течения, понякога местим като се преорентират ветровете.За около половин час въздупа се насища и спират да идват.
И мажем и пръскаме по себе си репеленти, когато сме на разходка.

Това е кошничката

Изображение
0 x
Потребителски аватар
Неделя
Кана кафе
x 223
x 300

чет юни 13, 2019 10:37 am

► Виж съдържание
За репелентите, не ми се ще всяка вечер внучето да е намазано с репеленти, затова исках да поддържам градината чиста от набезите на комарите
Благодаря, Ljuboznatelna!
0 x

Отговори

Върни се в “Разни и разнообразни теми”