Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Потребителски аватар
Shami
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пон окт 26, 2015 4:52 pm

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Shami » пет сеп 28, 2018 5:53 pm

Вярно е,че много млади заминават ,има и върнали се.Големият ми син не желае и да чуе за заминаване където и да е,само дето квартала не му харесва. Мисли ,че може и тук успешно да се реализира .Още от средното училище започнаха предложения за работа от музикалните среди,свиреше в оркестър.Всички мислехме,че това ще е неговото бъдеще,но последва рязък завой и започна да учи не в музикалното а компютърни науки.Веднага му предложиха работа ,още от втори курс.Явно вече водещите фирми не спят,а бързат да предлагат работа на младите преди да са напуснали страната.Сега вливам акъл на малкия,че трябва да учи,не трябва да се бърза с работа,а да се вложи всичко в образованието,добрата работа сама ще го потърси,естествено давам пример баткото.Но еднакви деца няма,ще видим какво ще реши.
Хвърлям поглед на съучениците и колегите им,ми при големия празно няма дето се вика,всички се оправят и тук, е може и да заминат като завършат ,но повечето работят и учат.Изненадващо разбирам още от миналата година,че и при малкия има вече работещи.
Има и такива дето са заминали вече и се връщат за изпити.На съседката двете момичета завършиха тук,после ходиха в чужбина,поживяха година,две,върнаха се и си намериха тук много добра работа с чужди езици.На моя приятелка също детето учи в чужбина,прибра се и веднага му предложиха работа от една банка.Та с всичко написано искам да кажа,че може и тук да се реализираш,важно е да учиш, да следваш мечтите си и да не се отказваш,може би и доза късмет и важно е да учиш правилната професия,а не нещо дето после да не ти е от полза.Че е трудно,трудно е,но няма как,затягат се коланите и така.Важно е,че децата са тук и се справят успешно.
Подпитвам и за заминалите в чужбина,как вървят нещата.Ми и там се справят,вярно е,че работят повечето каквото намерят ,но се справят.
Та, добри са ни децата,опитват навсякъде.

Потребителски аватар
Миша
Наркоман
Регистриран: пет ное 27, 2009 3:11 pm
Контакти:

Мнение от Миша » пет сеп 28, 2018 6:19 pm

При щерката пък работят французи, и то французи французи,както се изразява тя, а не такива от колониите, и тук им харесва, предимно млади хора, лошото е, че в провинцията няма такива възможности и всичко се концентрира само в 3-4 града
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение

РОУЗ
Баш кафе майстор
Регистриран: пон фев 10, 2014 8:15 pm

Мнение от РОУЗ » пет сеп 28, 2018 7:31 pm

Само да вмъкна два линка по повод липсата на Пражка пролет и Унгарско въстание у нас.

Кулските събития -https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1 ... 0%B8%D1%8F

Горяните - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0 ... 0%B8%D0%B5

Пражката пролет не е народен протест, а е инициирана отвътре, в самия управленски апарат на тяхната комунистическа партия, идеята за реформиране на самата комунистическа партия и на режима в "социализъм с човешко лице", както и страхът от разпространяване на "заразата" и сред други от соцблока стряскат останалите от Варшавския договор и затова е така жестоко и демонстративно смазана.
Ние сме били от първите, дори източници твърдят, че Живков е бил най-самоотверженият пазител на съветската хегемония в източния блок.

Потребителски аватар
kim
Чист кофеин
Регистриран: чет авг 23, 2012 3:40 pm

Мнение от kim » нед ное 04, 2018 10:06 pm

Ядоса ме това, че някаква жена, в една група във ФБ спори с мен, че "picea glauca daisy's white" било смърч-албинос,
и не се предава...така пишело у нета, а и тя го имала :ufff: Това както и да е...но навива и други хора, че не съм права и да търсят смърч-албинос. :ufff: Отговорих, че няма да споря........ :angel2:

п.п. Боже, каза, че съм заядлива :angelche:

"Криво дърво се оправя, крив човек не се оправя" - това си го помислих аз :mrgreen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

presto
Кафевар/ка/
Регистриран: вт юни 25, 2013 11:25 am

Мнение от presto » нед ное 04, 2018 11:26 pm

то и тук имахме подобен казус, но той се отнасяше за "кедъровия" бор на една друга жена :lol:

Потребителски аватар
kim
Чист кофеин

Мнение от kim » нед ное 04, 2018 11:51 pm

presto написа:
нед ное 04, 2018 11:26 pm
то и тук имахме подобен казус, но той се отнасяше за "кедъровия" бор на една друга жена :lol:
presto, още ме държи...
Rumi

presto
Кафевар/ка/
Регистриран: вт юни 25, 2013 11:25 am

Мнение от presto » нед ное 04, 2018 11:58 pm

единственият и довод е, че "така пишело в нета" :lol:
хич не си го слагай на сърце

Потребителски аватар
kim
Чист кофеин

Мнение от kim » пон ное 05, 2018 12:01 am

Подпалих...но мина :tzvetentze:
Rumi

Потребителски аватар
Alien
Kъсо кафе
Регистриран: чет май 24, 2018 5:43 pm

Мнение от Alien » пон ное 05, 2018 12:47 pm

Както е казал древният китайски мъдрец Лао Дзъ, най-големия проблем на интернет е, че хората безусловно вярват на написаното в него.

Потребителски аватар
scleri
Баш кафе майстор
Регистриран: съб юли 10, 2010 1:14 pm

Мнение от scleri » чет ное 08, 2018 11:15 pm

Тази картинка взе да става ежедневие.
Родителите си отиват, и наследниците разчистват наследения апартамент. Заедно със старите сервизи на боклука отиват едни такива неща дето някои хора не знаят какво са и за какво служат. Ядосах се не на гледката. Ядосах се на себе си че не се ядосах. Вече два пъти спасявам такива изхвърлени съкровища, но на тези не можах да помогна.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: нед ное 29, 2009 12:44 am

Мнение от Мария Николова » пет ное 09, 2018 2:13 am

Добре, че не са живи родителите да видят...
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.

Потребителски аватар
dodo74
Kъсо кафе
Регистриран: вт юни 06, 2017 8:48 pm

Мнение от dodo74 » пет ное 09, 2018 8:06 am

От времето оно се знае , че много пръчки трудно се чупят . Една по една трябва .
Срам ме е от такива гледки .
Може и да може .

aurelija
Виенско кафе
Регистриран: нед яну 29, 2012 10:21 am

Мнение от aurelija » пет ное 09, 2018 8:58 am

Много ли е трудно да се сетиш да ги оставиш пред някоя библиотека в кашон?
Дори и да няма такава в населеното място,
хората редовно пътуват до по големите градове
за да пазаруват от Кауфланд и др подобни.
Питай,ше видим дали може...

Потребителски аватар
сюзан
Баш кафе майстор
Регистриран: чет юни 12, 2014 10:56 am

Мнение от сюзан » пет ное 09, 2018 9:04 am

Уви, и библиотеките не ги искат. Знам го от личен опит.
Колкто и да е тъжно, истината е, че хартиените носители малко по малко ще изчезват. Вече и 40-годишните не си купуват вестници, а ги четат на телефона си (синът ми, например, така прави). Какво остава за внуците на нашите внуци...Не ми се мисли като си отидем ние с ММ какво ще стане с книгите ни!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън

iv.tarlen
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: вт юни 07, 2016 4:45 pm

Мнение от iv.tarlen » пет ное 09, 2018 9:55 am

Ама защо се ядосвате?По онова "хубаво време" нашите къщи бяха пълни с книги, не защото се четяха, а такава беше модата.В панелките си мерихме библиотеките и големината на секциите.Стига сте плакали за миналото, животът е сега и утре!

Отговори

Върни се в “Разни и разнообразни теми”