Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от clock »

Не, не мога да се въздържа! От вътре ми се разтуптя. Никакви думи не могат да опишат това!
Някой чувал ли е за кампанията Childfree? Не е кампания, то си е цяла безумна пропаганда!
Картинките са брутални, но онагледяват за какво иде реч.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тези са от най - "безобидните". А са хиляди.
След това, което днес намерих започвам най - настоятелно да мечтая това човечество да се затрие изцяло и то колкото се може по- скоро.
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1926
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 492 пъти
Получил благодарност: 829 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Alien »

:shock: :ufff: Изображение Изображение
Винаги съм си мислел, че след като си се родил сам, помогни и на друг да го направи.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Аааааааааааа, не така , Клоки!!!! :svekurva:
Погледни тази картинка и кажи, че искаш светът да се затрие , айде де :tzeluvka:

Изображение

Емоционална съм :dovolen: , прави сте :tzvetentze: , по детински наивно, и се моля никога да не мина в лагера на циниците :stiskam:

Светът се крепи на наивните мечтатели :mrgreen: ,както прогресът- на мързеливите изобретатели, ако не знаете, да ви кажа :angelche:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Бобсъна »

Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Breda »

clock написа: Авг 25, '18, 17:32 Марго, няма как да се съглася с теб. Не ме е страх да мисля различно от другите, пет пари не давам, че не се вмествам в техните норми, не ме интересува, че ще ми се присмиват и че ще съм трън в нечие сляпо око.
Ще го кажа с картинки.

Изображение

Изображение

Новото поколение! Поколенията, които ще оправят света и той ще стане едно прекрасно място за живеене! Това е настоящето. За следващото не ми се мисли!

Изображение

Изображение

А за българите по време на турското робство ще те попитам. Ти тяхна съвременничка ли си? Знаеш ли в действителност какви са били българите тогава и как са се държали? От личен опит ли споделяш? Не, не знаеш. Някой ти е казал. Някой е изказал мнение и понеже това мнение е било удобно, е наложено. И както каза Миша продължава да се натяква това мнение. Имам една книга. Не мога да кажа, че ми е любима, но колкото пъти я погледна или се сетя за нея асоциацията е - Истина!
"Записки по българските въстания" от Захари Стоянов. Учим я в училище, зорлем, и после с лекота и без съпротива я забравяме. Учим даже онази малка част от нея, не цялата. Цялата е цяла тухла. Кой ще си дава зор да губи време с нея. А пък и не е даже роман! Няма да разказвам какво пише съвременника Захари Стоянов. Обаче, Марго, ще те помоля да ми отговориш честно! Погледни твоите две къщи. Би ли ги запалила собственоръчно? Би ли натоварила само една каруца събран багаж от двете къщи и всичко останало да предадеш на огъня? И то защото няколко млади, луди глави са ти казали, че така, запалвайки си къщата, ще помогнеш България да се освободи от робството? Да повярваш само на думата им? Би ли го направила, Марго? Без увъртания, без обстоятелства, без заобикалки. Признавам си, че и аз самата не знам дали бих могла да го направя. А тогава са го направили цели села! Не един, двама, трима. Цели села! Интересно това защо не се повтаря толкова често колкото се повтаря "как българина е свикнал да мълчи и търпи" :!: :?:
Сетих се за този пост като прочетох това :hmmm:
http://www.168chasa.bg/article/7068533
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Чудно ми е, черногледи ли се раждат някои хора, или черногледството се придобива :hmmm:

Разбирам ги бунтарите, все ти се иска нещата бързо да станат, и всички да мислят като тебе, ма не става, пустото....

Требе си вера, вера, и пак вера, и малко наивност , че и други наивни и верващи да тръгнат с тебе
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Breda »

Песимист,оптимист или реалист да си е предполагам някаква комбинация от ген и житейски ситуации.
Аз не съм чела Записките,или ако съм ги чела като ученичка е било нещо откъслечно,соцът ни предлагаше удобни трактовки като Творби и проблеми:))
Както винаги е в живота - интерпретирайки дали книга,дали елементарно изречение - човек вижда това,в което иска да повярва.
Стана ми интересно - има ли разлика между оригиналът и социзданието на Записките? Та затова Клок и авторката на статията да си ги интерпретират различно.
Сега пък се сетих за друг съвременник Славейков,и той черноглед

НЕ СМЕ НАРОД
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

1875
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Сега пък се сетих за друг съвременник Славейков,и той черноглед...
..... и два дена след публикуването на стихотворението вече съжалява...
и в края на живота си казва, че това е грехът, който му тежи най-много, че е нарекъл народа си " мърша"

Народът ни е като всички останали, има мърша , има и безкрайно чисти хора, има и по средата, това, че в момента мътната пяна е изплувала на повърхността и се етикетира , видите ли, като емблема на цял един народ, това съвсем не означава, че всичко под нея е окаляно
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

На мен пък друго ми е интересно, немците мърша ли са :hmmm:
щото по време на нацизма кротичко са позволили физическото унищожение на маса човеци , че и масово са участвали в избиването им...
ама то и националсоциалистите са избрани от народа, така че к`вито управниците, такъв и народа, нал тъй беше :hmmm:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Breda »

Била съм в Дахау,не го разрушават,и пещта си стои....защо ли - за да се помни срама.Имам трима племенника ,родени там - от детската градина знаят ,грешки и срам се изучават,дискутират и напомнят,за да не се повтарят.
Друг е въпросът,че май прекаляват с тоз срам и изкупване на грешки,че чак глупости правят от прекалена толерантност,но това е друга тема и не ми се навлиза в нея

И да - почти всички народи - от индианци и туземци до великите нации са били в част от историята си варвари и завоеватели ,въпросът е докъде са достигнали в еволюцията и развитието си и дали са оцелели въобще след славно,героично или срамно минало,нали?
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”