Затварят форум за цветя

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от libra »

Цената на едно нещо са парите,които можеш да му вземеш,а не колко ти си мислиш ,че струва.По принцип.
За да сме точни ,собственикът не поиска цена,което за мен е грешка .Но той има право на мнение и решение като собственик.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1730 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от Мария Николова »

Лили, станах жив пример, крачещ пример за това как липсата на информация дава простор за плямпане на глупости. :lol: (Но пък, както е известно, глупаците просто си говорят, не говорят глупости. Глупости говорят умните. :hihihi: )
Не знаех, че е имало двегодишен срок и реших, че е "от днес за вчера".
Сега вече и аз се паникьосах - Хобикафе е моят единствен виртуален дом. :cry: :cry: :cry:
И да, права си, че това, което ще убие Хобикафе, за всяка фирма Въздушни превози ще е "бълха я ухапала"...
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от libra »

Аз на това се надявам.
Сега са подхванали търсачките.Ако са сериозни,би трябвало доста да ги тръскат.
Да знаете,че тия работи идват от нашата Габриел.Не че нещо ще ни стопли.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от Lilly »

Миме, за коя информация става дума... :hmmm:
От цялата информация в публичното пространство сигурно прогнозата за времето заслужава най-голямо доверие.
От всякъде ни заливат с толкова много помия, манипулации, явни измислици и лъжи ...че дори и някой да каже нещо смислено, душа не ти дава да повярваш.
това, че хората с пари, са над закона - няма какво да го коментираме. Навсякъде е така, просто при нас е супер вулгарно .
И не се паникьосвай за форума - предполагам , че ще се направи , каквото е необходимо.
Либре, за цената на форума казах само, че предполагам, че не би била ниска / с една дума - нищо не казах :lol: нямам реална представа - чувала съм доста спекулации на тая тема/. Исках да кажа, че все пак такъв субект е доста степени над хилядите дребни търговци, които едва оживяват, и които също са под ударите на такива измишльотини. И за тях това е въпрос на оцеляване, а не почесване на цветни тематики в свободното време. Една година консултирах един обущар - като направихме сметката, ами той с изкараните пари не можеше да покрие половината от това, което трябваше да плати на държавата - осигуровки, данъци, разрешителни, регистрации.... Но пъъъък ...на най-големия играч в хазарта миналата година му опростиха данъците , щото парите са му малко :snif: жив да го ожалиш
та така ..темите за цветята са къде - къде по за предпочитане
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от libra »

Ма ,хазарът е без ДДС!Не само на един са опростили,а на всички в чорбата.То,за това казината са по-вече от баничарниците!
Иначе ,и според мен сайтът не е бил без пазарна стойност,но не беше предложен за продажба.Т.е ,ние така мислим.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от Миша »

Закон все още няма, от последните писания разбрах, че трябва да го доизкусурят до края на месеца :hmmm: , обаче са скочили адвокати (заради невъзможността да опазят адвокатска тайна), журналисти( защото няма как да изкарат решенията на съда напр.как някоя е осъдила някое висше божество за клевета), докторите също ( принудени са да разкриват лекарската тайна пред проверяващия орган), забравих кой протестира, че в най-бедната страна на ЕС единствено има минимална глоба, за сега 2000 лв е предложението в нашия проектозакон, като първо трябвало даи ма предписание все пак, абе 5 големи съсловия не са съгласни със закона, докато го измислят.... За сега само ще крием тефтерите с адресите и имената на приятелите, защото и това са лични данни и нямаме изрични декларации, че са ни ги дали доброволно , както и за колко време са ги предоставили :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1730 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от Мария Николова »

Правех си шега току що с възрастта на една роза Мадам.... И с моята. ;)
Поради което специално погледнах под аватара си да видя пак, че пише 75 години, защото на време си написах възрастта си в оня момент.
Няма я възрастта ми. :dovolen:
Значи Равик работи по въпроса - кротко и тихо. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от Lilly »

Тя работи , а ти я саботираш, като продължаваш да споделяш лични данни :lol:
За сега не мога да измисля как да злоупотребя с инфото за възрастта, но мисля по въпроса :hmmm:
може пък някой да измисли как да окраде малко от годините ти :stiskam:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от scleri »

Махалото наречено " защита на личните данни " от едната крайност / списъци с имена и ЕГН-та по витрините на магазините / се люшна в другата. Сега всеки който има някакъв досег с каквато и да е информация за когото и да е рискува да го отнесе / казано културно /. Ето бай Григор, нашия домоуправител, има при себе си списъци с живеещите в блока, следователно трябва да се регистрира в оня регистър на администраторите на лични данни щото и той е такъв. И като администратор е длъжен да ми опазва данните. Аз обаче му имам зъб щото хвърля едни палави оченца на комшийката след която и аз се облизвам. Ами залепям на входа бележчица че еди кой си / три имена и ЕГН / дължи две вноски за асансьора, а след това пускам жалба срещу бай Григор. Да върви после да обяснява че няма сестра. Знаейки това не по зле от мен очаквам бай Григор вместо да се регистрира в ония специалните регистри просто да хвърли бумагите на блока и да се откаже от престижният пост на домоуправител. Не виждам кой нормален човек след него ще поеме един куп ангажименти и отговорности за които може само да бъде наказан, но не и поощрен с нещо. И домоуправителите са най-малкия проблем който ще възникне. Всяка магазинерка / извинявам се, продавач консултантка / която ви попълва гаранцията на новия тостер също има досег до личните ви данни, и тя попада под ударите на закона. На практика е по-лесно да се изброят хората които нямат досег с нечии данни в даден момент от работата си отколкото тези които закона засяга.
Аз си мисля че в края на краищата разума ще надделее и закона няма да бъде приет в този му абсурден вариант.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1730 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от Мария Николова »

Lilly написа: Май 27, '18, 15:21 Тя работи , а ти я саботираш, като продължаваш да споделяш лични данни :lol:
За сега не мога да измисля как да злоупотребя с инфото за възрастта, но мисля по въпроса :hmmm:
може пък някой да измисли как да окраде малко от годините ти :stiskam:
Защо пък само малко от годините ми? Може с всичките ми години да ме :oops: открадне някой. :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”