Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Потребителски аватар
calico
Наркоман
Регистриран: ср дек 02, 2009 4:41 pm

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от calico » ср фев 07, 2018 10:51 pm

Девина, и аз имам една или две, не помня вече. Ще погледна, но ще е като отида в града следващата седмица
и ако не се повтаряме с Либра, ще ти ги пратя :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...

Потребителски аватар
Dewina
Кафевар/ка/
Регистриран: пон авг 31, 2015 5:18 pm

Мнение от Dewina » пон фев 12, 2018 4:56 pm

Опитни шофьори :tzvetentze: ,
къде се лепи стикер "млад шофьор" - намерих само инфо в neta, че на задното стъкло на автомобила се слага - но къде точно? :hmmm:
млад шофьор Dewina
„Някои хора търсят красиво място. Други правят своето място красиво.”

Светката
Баш кафе майстор
Регистриран: чет фев 17, 2011 9:07 pm

Мнение от Светката » пон фев 12, 2018 6:24 pm

Отзад на колата някъде до номера
Е ,хайде честито тогава Dewina
Стикера ти го дадоха като успешно премина изпита ли ,или ти си го купи и решаваш да сложиш?
Да не би да са го направили задължителен за поставяне при млади и неопитни
потенциални У :dovolen:
Сестра ми в други ден ще се явява.
600 кинта курса платени на инструктора от който въобще не е доволна.А др.такси отделно.
Не обяснявал нищо,а само си пазел колата при кормуване/И сама се учи от интернет. На няколко пъти аз излизах с нея с мойта кола за да я науча що годе малко поне :dovolen: на мой риск.
Последна промяна от Светката на пон фев 12, 2018 6:41 pm, променено общо 1 път.

alexalex12
Кана кафе
Регистриран: ср май 08, 2013 1:33 pm

Мнение от alexalex12 » пон фев 12, 2018 6:34 pm

Изображение

Потребителски аватар
calico
Наркоман

Мнение от calico » пон фев 12, 2018 10:33 pm

не знам къде да сложа това, и реших да питам тук
вижте
Изображение

попаднах на една дама, рускиня, Елена Волкова. Прави разни цветя от полимерна глина. Някой има ли опит с този материал?
какво представлява, откъде се купува, някой тук в Бг работи ли с тая глина? видях че и бижута правят, но цветята много ми харесаха. Трайни ли са?

изключително ме впечатлиха цветята й, бих си поиграла с това, ако знаех как.

Изображение

Изображение

Изображение

ето
https://www.google.bg/search?q=%D0%B5%D ... 35#imgrc=_
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?

Потребителски аватар
МГХ
Чист кофеин
Регистриран: чет окт 04, 2012 11:28 pm

Мнение от МГХ » пон фев 12, 2018 10:49 pm

Ани,продават в магазините за декупаж, а може и да се направи в домашни условия. Не е трудно. Но правенето на такива красоти е сложно. Има доста клипчета.Сега ще потърся.
Ето няколко:
http://10fingers.bg/workshop/home.php?viewdetails=263" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=W30sE2N9qF0" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=wID6KVhd7J4" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=bjulDDyRfFc" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
calico
Наркоман

Мнение от calico » пон фев 12, 2018 11:00 pm

Мерси Миленка, утре подробно ще гледам

ама виж, виж, прави и декорация на посуда
Изображение

леле, да мога да си направя няколко Дарбита и едно сервизче с тях :potekoha: :potekoha: :potekoha:
е те так - едно Дарби в чинийката, небрежно

страхотни скулптури са тия нейните цветя, невероятни, ако беше в Бг щях да си купя от тях
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?

Потребителски аватар
Еличка
Кана кафе
Регистриран: пон мар 21, 2016 3:39 pm

Мнение от Еличка » пон фев 12, 2018 11:59 pm

calico написа:
леле, да мога да си направя няколко Дарбита и едно сервизче с тях :potekoha: :potekoha: :potekoha:
е те так - едно Дарби в чинийката, небрежно
:lol: :lol: :twisted:
Сяда си calico пред щамбовата роза Дарби. За фон - огромен НВ Дарби. И за да бъде пълна идилията - в ръката чашка кафе с.... НЕБРЕЖНА ИНКРУСТАЦИЯ НА ДАРБИ! :ieeee: :tzvetentze:
Моля, спешно издирете бучки захар с формата на.... Дарби!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."

Потребителски аватар
zeleno
Наркоман
Регистриран: вт ное 23, 2010 4:59 pm

Мнение от zeleno » вт фев 13, 2018 11:53 am

е , щом се престраши да питаш за цветята , аз пък да питам за тортата
Изображение
та украсата как се прави , от каква смес :hmmm:
бях я заплюла да я подарявам на Миленски послучай нейния РД , но досетливи момичета и подариха точно каквото трябва / един момък с изцапано тяло и чисти инструменти .... много готин , но очевидно леко мързелив /

Потребителски аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Регистриран: пон май 27, 2013 5:26 pm

Мнение от renimoss » вт фев 13, 2018 7:42 pm

renimoss написа:Моля, дайте идеи как да намаля цапането от лястовичките по прозорците :hmmmmmm:
Много си ги обичам, те са част от превръщането на къщата в дом и по никакъв начин не бих им навредила с махане на гнезда, запушване или слагане на стърчащи телове (както направиха съседите ни), но ми се иска да не цвъкат по стъклото и перваза.
Сещам се само за монтиране на малки дъсчици под гнездата, може би наклонени леко навън.
Някой тук да знае по-хитър начин?
Че идва пролет и те ще се върнат и тогава няма да смея да пипам нищо докато не излетят малките от гнездата :dovolen:
Никой ли не знае :snif:

Потребителски аватар
Еличка
Кана кафе
Регистриран: пон мар 21, 2016 3:39 pm

Мнение от Еличка » вт фев 13, 2018 9:25 pm

В едно заведение имаше по дървен навес, но... не съм го снимала, а много ме впечатли. Под гнездото беше направено... не знам точно как да го обясня, ммммммм като второ гнездо, но по-широко от найлон. Направи ми впечатление, че е закачено с кабарчета на дъските. Ще се опитам да потърся нещо подобно.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."

Потребителски аватар
vanina_g
Кафевар/ка/
Регистриран: вт апр 05, 2016 9:03 am

Мнение от vanina_g » вт фев 13, 2018 9:38 pm

renimoss написа:
renimoss написа:Моля, дайте идеи как да намаля цапането от лястовичките по прозорците :hmmmmmm:
Много си ги обичам, те са част от превръщането на къщата в дом и по никакъв начин не бих им навредила с махане на гнезда, запушване или слагане на стърчащи телове (както направиха съседите ни), но ми се иска да не цвъкат по стъклото и перваза.
Сещам се само за монтиране на малки дъсчици под гнездата, може би наклонени леко навън.
Някой тук да знае по-хитър начин?
Че идва пролет и те ще се върнат и тогава няма да смея да пипам нищо докато не излетят малките от гнездата :dovolen:
Никой ли не знае :snif:
Оффф сега малко негативно ще се изкажа, обаче за мен лястовичите гнезда по прозорците си беше напаст! В апартамента, в града, еми някакси не мога да го приема - много цапат! И една пролет преди да дойдат, напръсках ъглите на прозорците с дезодорант! Не помня какъв, и май няма значение. Повече лястовичи гнезда не сме имали. Верно, няма и лястовички, ама се надявам да си намират места за гнезда на други места и все така да ни радват, ама да не ми акат по прозорците! :liubov2:

Потребителски аватар
zeleno
Наркоман
Регистриран: вт ное 23, 2010 4:59 pm

Мнение от zeleno » ср фев 14, 2018 11:10 am

Рени , правиш п-образно приспособление от ламарина или дърво , зависи как ще ти изглежда по-добре , и го закрепяш подходящо
в заведения с греди направо слагат голяма тенекия под гнездата , в/у хоризонталните греди , че да може наесен да се свали и измие
това съм виждала и не смятам , че има друг начин , който да не е инвазивен

това не са лястовички , но ... рекът ли
Изображение

Потребителски аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Регистриран: пон май 27, 2013 5:26 pm

Мнение от renimoss » ср фев 14, 2018 12:28 pm

Благодаря за отговорите на всички :tzvetentze:

Потребителски аватар
calico
Наркоман

Мнение от calico » ср фев 14, 2018 1:32 pm

Рени, виждала съм дебел картон, от кашон, вързан за лека метална конструкция под гнездата, на около педя под тях. Сменя се като се напълни :angelche:
ние на апартамента имаме 4 гнезда едно до друго залепени- просто чистим, те цапат само докато малките са в гнездото, после спират. събирах долу от земята птичето ако и го ползвах за тор, ама това беше докато бях градски човек
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?

Отговори

Върни се в “Разни и разнообразни теми”