GDPR и форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: GDPR и форума

Мнение от Миша »

Троле, даваш стара информация.
Вече няма да се изисква регистрация като администратор на лични данни, с новия регламент всеки,който събира по някакъв начин лични данни автоматично се превръща в администратор на такива и трябва да спазва определени правила(между другото адски тъпи, чувствам се като във фантастичен филм на ужасите за близкото бъдеще, от който филм странно защо не мога да се измъкна ), като за тези, които имат над определен брой абонати/служители/клиенти,/пациенти и т.нат. ще се изисква да назначат длъжностно лице по защита на данните , абе с една дума ще се роят чиновници, комисийки и цялата останала паплач, която не работи нищо, но трови живота на останалите. като за начало в онлайн магазина ми трябва изрично да има декларация, че потребителят се съгласява да се обработват данните му с цел целите на магазина, преди се подразбираше, сега съгласието трябва да е изрично, и че тези данни няма да се ползват с други цели, например преследване по раса, пол, или нещо по средата :twisted: С една дума- всяка диктатура започва с грижа за обикновения човечец, ама той няма мозъка да разбере колко много го обичат и се грижат за него властимащите :ufff: :ufff: :ufff:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: GDPR и форума

Мнение от Аника »

Трябва да имам пълен достъп до личната информация, която се пази за мен на сървъра, трябва да мога да променям и трия всичко, включително и профила си.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: GDPR и форума

Мнение от Миша »

Аника написа: Май 22, '18, 22:48 Трябва да имам пълен достъп до личната информация, която се пази за мен на сървъра, трябва да мога да променям и трия всичко, включително и профила си.
Трябва да имам, трябва да мога да променям всичко
Не лично, а при поискване да се изтрие всичко, и не да се променя всичко, а само лични данни, при тяхна промяна .

Прав е Бим, че не му се занимава с всеки, решил да упражни новите си " права" :eeeh:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
troll

Re: GDPR и форума

Мнение от troll »

Миша!
Да се съсредоточим върху туй дето разбираме!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: GDPR и форума

Мнение от Миша »

Да се съсредоточим върху туй дето разбираме............
Че аз от кога го казвам това, ма кой да чуе... :mrgreen:

ок, Троле, чакаме новия закон, защото такъв в Бг още не са приели, гледах 2 разяснителни семинара, които дават за някои положения почти противоположни сведения, проблемът при такива ситуации е, че всеки си тълкува както му изнася , от друга страна регламентът влиза в сила дори и без нов закон
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: GDPR и форума

Мнение от Аника »

Миша написа: Май 23, '18, 04:11
Аника написа: Май 22, '18, 22:48 Трябва да имам пълен достъп до личната информация, която се пази за мен на сървъра, трябва да мога да променям и трия всичко, включително и профила си.
Трябва да имам, трябва да мога да променям всичко
Не лично, а при поискване да се изтрие всичко, и не да се променя всичко, а само лични данни, при тяхна промяна .
Значи-всичката моя лична информация, която е на сървъра, трябва да мога да я видя и извлека, ако искам. А за триене на профил-мисля, че е ок да е при поискване от потребителя, но пък нищо не трябва да остава в базата след това. Което за повечето платформи е проблем, защото остава IP-то, от което са публикувани мненията, освен ако и те не бъдат изцяло изтрити.
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: GDPR и форума

Мнение от dimitar »

klapan написа: Май 18, '18, 15:55 Там форумът се управлява от фирма. И затова става така. Ами - лошо няма, нали.
Именно - лошо няма! И хич ми нее за тях...
Щото га ядоха кифтетата беше убаво и га взимаха кинти от поръчки и едно друго не мислеха за хората....айде аз да не говоря...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: GDPR и форума

Мнение от libra »

Предлагам да не метаме кал по другия форум,защото ние ще се изкаляме.
Между другото ,надявам се тази истерия да не ни засегне,но не е 100 % сигурно,че е сигурна нашата работа.Както казват арабите "Като видиш ,че съседътда се бръсне и ти си насапунисай брадата".
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: GDPR и форума

Мнение от dimitar »

libra написа: Май 24, '18, 17:43 Предлагам да не метаме кал по другия форум,защото ние ще се изкаляме.
Те сами си метнаха кал преди 10 години до днес и нищо не се промени. Сега спряха кинтите и викат, к'во че прайм....
Истината боли ама те т'ва е - истина! :nod:

Що другите форуми не ревът, а ? :nod:
Последно промяна от dimitar на Май 24, '18, 21:46, променено общо 2 пъти.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: GDPR и форума

Мнение от kim »

Защо не я сподели по-рано?
"Сега имаш правото да мълчиш..."
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”