Обобщения на темите

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Обобщения на темите

Мнение от ravik »

По принцип е добра идея в първото мнение от дадена тема да се обобщят основните неща или поне най-важните за съответната тема/цвете/методика и т.н. Това сме си го говорили и преди, но трябва някой да отдели време, за да го направи.
По принцип няма техническа възможност да дам права за редакция на първото мнение само на дадена тема, така че вариант чисто технически е, да ми пратите текста на мен (или на модератор) и аз да редактирам първото мнение, което да е обобщение, като ще цитирам и автора на обобщението. Това особено има смисъл за дългите теми, които в момента затварям и отварям нови.
Та мисълта ми е, ако някой има време и желание за такива обобщения, пуснете едно съобщение в съответната тема, че ще го направите (за да не ви се дублират усилията) и по-късно може да ми пратите текста. Благодаря предварително. :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от ravik »

Всъщност, дори по-добре е директно в самата тема да публикувате обобщението и да ми пратите линк, а аз по-късно ще обновя първото мнение.
Желаещи има ли? :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Обобщения на темите

Мнение от calico »

Равик, ще се намерят желаещи, но нека си ги разпределим, да не работим двама върху едно и също нещо.
Нека да направим разпределението тук.
за розите като че ли има най-много, те ще са по-лесни. да видим другите китки.
почвам да пиша и нека всички допълват, после ще видим кой ще остане да го прави във всяка тема, то и по двама може.
предлагам:
за рози- Бел, Господинов, и който още иска
за Ириси - Влади и Мария
за Лалета - Джъст и Мария
за Божури - Надин
за клематиси - ТоВо
за хортензии- Саша, аз също мога да помогна
за кампанула - Дунг- Дани
за хоста
за храсти
за делфиниум
за треви
...
за какво още и кой, вие сте на ход
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от Гео, граф »

Тъй като Ботан и Катето ги няма, а другите видни геснериевисти не са показали мерак за действия в посока ограмотяване на народонаселението, бих се наела с обобщението на геснериевите. Но поназнайвам само за сентполии и стрепсита, за другите мога да издиря инфо в темите примерно или някой друг да помогне :nod:

ПП. Всъщност Ботан е направил идеална индексация на темите в раздела, така че мога да се позабавлявам само с конкретните теми :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
gospodinov

Re: Обобщения на темите

Мнение от gospodinov »

Аз по-принцип съм съгласен, само, това обобщаване ми е малко неясно... :hmmm:
Това първо мнение, заковано ли ще бъде винаги над останалите т.е. при всички страници, най-отгоре ще е винаги първото мнение?
Ако не е, според мен е безсмислено, защото едва ли някой ще прехвърли примерно 100 страници, за да прочете подбраното "съществено" в началото.
Другото, което не знам Равик, като собственик на форума дали ще вземе предвид - в темата за форума и фейсбук, много съфорумци се изказаха, че не искат промени и така форума им харесва.
Дали не е уместно да се пусне анкета, колко от влизащите във форума са за някаква промяна, макар и минимална?
Иначе се рискува пак да има обидени и недоволни.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от greeneyed »

Одобрявам изцяло идеята да се закове най-важното при отглеждането на дадено растение в първото мнение. :daaa: А не през ден някой да пита кои рози да си засади на сянка. 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от ravik »

gospodinov написа:Аз по-принцип съм съгласен, само, това обобщаване ми е малко неясно... :hmmm:
Това първо мнение, заковано ли ще бъде винаги над останалите т.е. при всички страници, най-отгоре ще е винаги първото мнение?
Ако не е, според мен е безсмислено, защото едва ли някой ще прехвърли примерно 100 страници, за да прочете подбраното "съществено" в началото.
Другото, което не знам Равик, като собственик на форума дали ще вземе предвид - в темата за форума и фейсбук, много съфорумци се изказаха, че не искат промени и така форума им харесва.
Дали не е уместно да се пусне анкета, колко от влизащите във форума са за някаква промяна, макар и минимална?
Иначе се рискува пак да има обидени и недоволни.
Технически няма как да излиза най-отгоре.
В какъв смисъл промени? Аз не планирам грандиозни промени в никаква посока. Само ъпгрейд, технически подобрения, някои малки подобрения, но някаква промяна на цялостаната концепция, не бих казала. Изключение са поръчките, но това е друга тема. Тях единствено бих искала да извадя на друг домейн, без други съществени промени...
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Обобщения на темите

Мнение от calico »

Господинов, то няма защо самата тема да стои винаги най-отгоре. Важното е в първото мнение на темата "Грижи за розите" примерно да има всичко основно, първото мнение на първа страница от темата. и който иска да прочете основни неща, отива там.
Не е нужно темата "Грижи за розите" да е закована.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Обобщения на темите

Мнение от gospodinov »

Ами за мен няма значение, как ще бъде, важно да е удобно за повечето потребители.
Ролята на тези "отговорници" или "доброволци" според мен,най полезна би била, ако запознават другите потребители с повечето новости, които се пускат в интернет, а не да имат библиотекарски функции едва ли не.
Затова е добре, да са такива хора, като Бел примерно, която имат достъп и четат от първо ниво всичко по темата. Аз мога да и помагам със скромните си способности.
Може да се пусне тема "Новости от света на........." и там да се качва всички нови неща, от нови сортове растения, до новости в засаждането, отглеждането и РЗ на дадените растения.
Така подфорумите ще бъдат желано място за посещение и научаване на новости.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8437
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от Shami »

Добре де ,ама не заприличваме ли на библиотека :hmmm: ,че то аз ако искам сведение ще погледна в нета и ще намеря информация.По друго е от тук лично някой да те посъветва за нещо,нали е форум,нали искахте да си говорим,а не питаш нещо и отговор,ами отиди на първа страница,там всичко ти е обяснено :lol:и новите съвсем няма да имат смелост да питат и да се включват,а така с въпросите се завързва диалог,включват се повече хора,става по интересно,за някой пък досадно,но в това е чарът на форума,поне според мен де. :hmmm: Иначе имате право за инфото на първа страница,ма то не е ли вече дадено,що съм останала с такова впечатление. :ufff:
Господинов чест ти прави ,че обръщаш внимание на всички. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”