Обобщения на темите

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от маргото »

Няма лошо да се осъвременява и модернизира, по принцип обичам промените, но дали труда няма да е напразен, защото то всичко си е казано, къде по-слабо, къде по-подробно, но то е в зависимост
от растенията? Който има нужда от нещо конкретно, едва ли ще го сбърка да попрехвърли повечко страници, за да стигне до интересуващите го отговори. В крайна сметка всяко удоволствие се заплаща
и за да получи човек някаква желана информация, трябва да се потруди за това... :lol: А така става и опознаването по между ни...
Ако всичко бъде поднесено в началото, то тогава къде остава контакта между по-незнаещи и по-знаещи. Всеки ще влезе, ще си прочете каквото му трябва и край. Тогава за какво ще бъдат разговорите
във форума - за всичко странично, само не и по същество/за цветята/, ли? Да не се увеличат чуденките после, защо намалява влизането/писането/ във форума, а може би ще се обезсмисли и регистрацията...
Само "гости" ли предпочитате? Не лишавайте и двете страни от удоволствието, от споделения опит и получената навреме информация! :daaa:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от ljuboznatelna »

Изобщо не е необходимо нещо да се обобщава, ако няма нищо за обобщаване. А и да има един два линка в началото, това не може да се нарече промяна, така че не виждам причина да се пита и да има безкрайни дискусии на сляпо.
В темата за доматите направих опит за някакво обобщение http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=57&t=6890" onclick="window.open(this.href);return false;, на мен лично догодина ще ми е удобно да цъкна на линка към настоящата тема, от там на дневниците на Краси и да видя кога какво е правил, защото аз съм несериозен градинар.
Мария искаше нещо за лилиумите да ми показва,за да правя обобщение, аз така и не разбрах какво, а и не виждам какво има да се обобщава за лилиумите.
Доколкото ми е известно, дългите теми товарят форума и в някакъв момент ще зацикли. Това е идеята за подновяване и архивиране на старите. Ако не е така, поправете ме. Поне такива са ми спомените от бг мама, аз съм редовна там от 2005г. Ако това не се получава, на мен ми е все едно и 2000 страници да са, особено спамо-чат темите.
С радост ще включвам каквото е необходимо в първия постинг, стига да ми е изпратено поне в полу-готов вариант. Тоест - извадени цитати, готови линкове. Не е проблем за който и да е да го направи в завършен вариант, като постинг, но вместо да го пусне, да го копира и да го изпрати за публикуване.
Поемам ангажимент за темата за тревите, ако има нещо за вадене.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от ljuboznatelna »

При тревите ще кача нови снимки в първия пост, че старите са се изгубили.
Общо взето като прегледах това-онова, мисля, че най-добре е да се подновяват темите в началото на всяка година. Така или иначе всеки сезон показваме докъде сме стигнали. После е интересно да се върнеш и да погледнеш какви си ги мислил и снимал преди N години :) Стига при архивирането снимките да не се погубят.
Към стайните цветя нямам отношение и не мога да кажа как ще е най-удачно.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от ravik »

bell написа:
ravik написа:Изключение са поръчките, но това е друга тема. Тях единствено бих искала да извадя на друг домейн, без други съществени промени...
Ако, разбирам правилно разликата ще е само в това, секция поръчки да се отваря в отделна страница, а не, като сега да е тема във форума.
Ще могат ли хората да се регистрират към новия пазарен домейн директно без да имат форумна регистрация и да си шетат само там, ако не ги интересуват форумните писания или ще трябва да се регистрират през форума?
Ако, се регистрират през форума, аз разлика освен техническата в отварянето на нова страница не виждам в бъдеще. Пак ще си отнасяме всички позитиви и негативи, а вторите доста натежаха.
Равик, :tzvetentze: питам, за да си го представя този пазар, защото масовите кланета не идват от рецептите за козунаци /това Милена ли го бе казала :dovolen: /
Не съм го доизмислила още напълно, но мислех да е съвсем отделно и с отделна регистрация.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от ravik »

Като писах "обощение", аз съм много далече от мисълта, че някой трябва да седне и да прегледа 200 страници тема и да систематизира всичко в един научен труд, който да публикуваме на първа страница. :) Това нито има смисъл, нито е нужно.
Мисълта ми е, че има смисъл в началото на големите теми да има някаква кратка смислена информация от рода - това е теменужка, тя изглежда така, има нужда от това и това; и евентуално ако има нещо интересно из темата, което е коментирано и което би било полезно, също може да се сложи там. Може да е обощено, може да е линк, може да е цитат - не се наемам да ограничавам или дефинирам рамки. Както казва и Люб нагоре, ако няма какво да се обобщава или никой няма желание, еми значи няма.

Естествено, няма смисъл да сме библиотека и не е идеята някой като попита нещо, да му се отговори "ходи чети първа страница и като си научиш урока, ела тук да си говорим :mrgreen: " - това са форуми - за някои са за разтоварване, за други са да питат какво ги интересува и някой да им помогне, за трети са да намери сродни души, с които да сподели какво е постигнал, за четвърти е да намери смислена информация от опита на други хора. Така че това си остава - форумите са основно място за комуникация, не енциклопедия.
ljuboznatelna написа:...
Доколкото ми е известно, дългите теми товарят форума и в някакъв момент ще зацикли. Това е идеята за подновяване и архивиране на старите. Ако не е така, поправете ме....
Точно това е - базата се товари така.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
gospodinov

Re: Обобщения на темите

Мнение от gospodinov »

А стигнах до извода, че болшинството от хората във форума не приемат промените. Първо защото сме все зрели хора, които са си изградили навици и второ, защото така им е удобно а са си свикнали.
Другото, което си мисля, е че пък може точно тоя му вид да е нещото, което го прави специален и "работещ" (и някъде другаде май бях срещнал подобно заключение) а добре известно правило е - нещо, което работи, не се пипа.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от МГХ »

Прочетох ви и да си призная намирам нужда от известно обобщение в началото. Ето аз например от кога питам как се торят стрептокарпусите и четох ли четох, но не стигнах до окончателен извод. То и стрепситата уморих, де. :nod: Останаха ми два, за които явно съм налучкала златната среда. Та, ако в началото пишеше , че за да цъфтят нормално е необходимо това и това, щях да съм благодарна :daaa: Иначе и аз харесвам форума в настоящия му вид. :angelche:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от ljuboznatelna »

Добре де, за какви промени говорим изобщо? Подновяването на темите е наложително по технически причини. Админа решава до определена страница ли ще е, на година ли ще е. Линковете или нещо допълнено към първия постинг каква промяна е? Аз допълних нещо към декоративните треви. Някой разбра ли, усети ли промяната? Никой от пишещите там не я е усетил, защото първи пост се чете веднъж. Ако ще се подновява темата в началото на 2018, тогава ще го видят.Все едно тогава е написан. Само ако някой нов реши да чете темата, ще го види. Това промяна ли е?
Страха си го има по презумция, и е от ЕГН-то , за съжаление. Усещам го като сина ми реши, че браузера ми е някакъв допотопен и бавен, например, и е време да го сменя. Аз се давам с малко уговорки, защото съм любопитна и не искам да ме смята за динозавър, ама баща му е като магаре на мост :)
Deleted User 5091

Re: Обобщения на темите

Мнение от Deleted User 5091 »

Миналата година в друга тема бях написала, че е полезно всяка тема да почва с най-важните неща за съответното растение. Дадох положителни примери с теми, отваряни по този начин. Пак си имаше хора, които ти обясняват, че това не е енциклопедия и т.н.
Хайде, този път да не се дискутира много, много, защото това вече е правено, ами да се направи и тогава да видим дали пък няма да има дори по-привлекателен вид за нови попълнения и улеснения за старите потребители :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Обобщения на темите

Мнение от Гео, граф »

mija написа:Миналата година в друга тема бях написала, че е полезно всяка тема да почва с най-важните неща за съответното растение. Дадох положителни примери с теми, отваряни по този начин. Пак си имаше хора, които ти обясняват, че това не е енциклопедия и т.н.
Хайде, този път да не се дискутира много, много, защото това вече е правено, ами да се направи и тогава да видим дали пък няма да има дори по-привлекателен вид за нови попълнения и улеснения за старите потребители :tzvetentze:
+10 от мен, Мия :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”