Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от d_vitanova »

А като пуснеш нещо за търсене и в старите /затворени/ теми ли ще търси или само в отворените?

Извинете ме за тъпия въпрос :oops:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от къщичка »

Търсачката е за целият форум, независимо дали е отворена или затворена темата :dovolen:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от сюзан »

Мисля, че ще е много полезно, ако в началото на темата (особено на тези за различните растения) има някои общи неща - време и начин на засаждане, грижи, торене, неприятели, сортове и пр. Ще бъде голямо улеснение. В някои теми това го има, но не във всички.
Може би на някой това ще му се стори излишно, но за начинаещите ще е много удобно и полезно.
А идеята да споделите различни трикове за улеснение, е чудесна.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от Tanet »

Пак споделям, че тези общи неща като торене, пръскане е добре да са в заковани теми най-отгоре в съответния раздел, които няма да потъват . В тях няма да се пише само ще се допълват новостите.Така няма да се налага всеки път като се пуска нова тема да се копират тези неща от старата на първа страница.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от Гео, граф »

сюзан написа:Мисля, че ще е много полезно, ако в началото на темата (особено на тези за различните растения) има някои общи неща - време и начин на засаждане, грижи, торене, неприятели, сортове и пр. Ще бъде голямо улеснение. В някои теми това го има, но не във всички.
Може би на някой това ще му се стори излишно, но за начинаещите ще е много удобно и полезно.
А идеята да споделите различни трикове за улеснение, е чудесна.
Сюзан е много права и има такива теми от времето, когато пионерите на форума са пускали нови теми. Сещам се за темата Кампанула, в която на трето-четвърто мнение Блу скай е сложила толкова подробна информация, че и до днес си я отварям, за да чета. То вече почти не останаха китки за представяне де, но все пак е добре нова тема за ново растение да започва с макар и малка статия, например Индийски люляк или Вероника да речем. При едно подобно скорошно разискване Ботан каза, че няма кой да се занимава с това, но фактическото състояние на някои теми показват, че все ще се намери някой (включително и самия Ботан :hihihi: )
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от Миша »

сюзан написа:Мисля, че ще е много полезно, ако в началото на темата (особено на тези за различните растения) има някои общи неща - време и начин на засаждане, грижи, торене, неприятели, сортове и пр. Ще бъде голямо улеснение. В някои теми това го има, но не във всички.
Може би на някой това ще му се стори излишно, но за начинаещите ще е много удобно и полезно.
А идеята да споделите различни трикове за улеснение, е чудесна.
Хора, обяснявала съм милион пъти и пак ще обясня, имаме цял раздел с подобни теми, от сеитба на семена , разсаждане, неприятели и т.нат, бях почнала и тема за новите препарати , ама никой не поглежда там .Разберете, болестите,неприятелите, принципите на торене са едни и същи за всички растения, или почти едни и същи, не може за всяко растение да се пише отделно в началото на темата, ще стане още по-голяма каша , а и няма кой да стои и да отсява всичко лъжичка по лъжичка , когато някой вече се е постарал да направи цяла тема
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 5091

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от Deleted User 5091 »

сюзан написа:Мисля, че ще е много полезно, ако в началото на темата (особено на тези за различните растения) има някои общи неща - време и начин на засаждане, грижи, торене, неприятели, сортове и пр. Ще бъде голямо улеснение. В някои теми това го има, но не във всички.
Може би на някой това ще му се стори излишно, но за начинаещите ще е много удобно и полезно.
А идеята да споделите различни трикове за улеснение, е чудесна.
Подкрепям предложението на сюзан. Преди време, когато бях новак дадох същото предложение. Този, който отваря нова тема да има ангажимента/препоръчително заради удобството/ да напише нещо кратко като въведение за растението. Бях дала много добри примери, защото това е правено в миналото от някои хора. След като не се прие, аз си се справям с информация в мрежата, но ако искаме наистина по-прегледен вид на темите би било добре.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от къщичка »

Нали уж все се казва, че форума не е енциклопедия, а май пак това се цели.
Ако тепърва се поправят първите мнения във темите за всяко растение, то трябва някой да седне да си поиграе на копи/пейст от гугъл. На мен никога не ми се е налагало да го търся това в първото мнение, ако ми е трябвало нещо, то е да видя зоната, която се открива от раз в гугъл. Това също няма как да бъде в първото мнение, защото примерно кампанулите в зависимост от сорта са различни зони, а темата за кампанулата е една.
Просто не виждам кой ще седне да си играе да ги вкарва тези неща във всяко първо мнение.

Другата страна на въпроса е, поне мое мнение, че който иска да е градинар, да знае как правилно да се грижи за растенията си, трябва да седне и доста да чете, никой новак да не си мисли, че ако е синтезирано инфото в първо мнение и вече знае всичко. Аз чета усърдно какво ли не в последните 3 години и пак почти нищо не знам.
Има теми от по 200 и нагоре страници, визирам мушкатото, защото като се запалих по мушкатата и я изчетох от началото до края за 2-3 седмици. Научих доста, но и опита учи, не само теорията.
В доматената тема също-чела съм я 2 пъти от началото и ето тази година ми се разболяха всички домати.

А за торенето има много и все полезна информация в специализиран раздел, който иска да чете там, няма нужда това също да се пише отделно във темата за всяко растение.
Deleted User 5091

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от Deleted User 5091 »

Не се разбираме явно.
Кратка встъпителна информация не е енциклопедия. На мен не ми пречи нищо да не се пипа, но защо ли тогава е отворена текущата тема :hmmm:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от къщичка »

И на мен не ми пречи и в двата случая, но исках да кажа, че това ще отнеме доста време, ще е почти излишно, защото повечето хора не четат, а питат направо. Не всеки има време да чете, други пък ги мързи :)
Ако инфото за дадено растение е от опит и са споделени някакви тънкости, е друга тема.
Ако е копнато от гугъл каква ще е разликата дали ще напиша "кампанула" в търсачката на форума или в гугъл?
Та така :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”