За нова практика на модериране и подредба на форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Заключено
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от ljuboznatelna »

Бел, темата не е моя, не е провокирана от мен или мои искания, изобщо не знаех за нея и нямам нищо общо с нея. Затова не отговарям за нечии желания. Ти си добър пример за това как трябва да се обсъждат. Написах и собственото си виждане по-горе, то май се припокрива с твоето.
Непонятна ми е истерията още от самото начало, че някой искал нещо да промени, и видиш ли свободата ни е отнета. Ами като не искат останалите, няма как да стане, много естествено. Можеше просто по-кротко.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от calico »

calico, не е нужно да е персонално. Като читател много от постовете оставят у мен много неприятно чувство. Дори и персоналните обиди на Бреда никой не сметна за нужно да каже, че са прекалени.


Може би си права, Люб. Може би наистина трябва по-категорично всички да реагираме при подобни случаи. Аз обаче се опасявам, че тогава може да минем границата и да заприличаме на глутница лаещи кучета. Поне у мен винаги се е таяла надеждата, че този, който в момента е рязък и груб, може да има лош ден, и не бива да го прогонваме с лаене, щото на другия ден той може да е друг човек. Случва се всекиму. Виж, при рецидиви и повторения на ситуциите и то от един исъщ човек вече нещата стоят инак, и тогава наистина трябва да възроптаваме по-силно.
Поредицата инфантилни постове тука с прегръдките и целувките си изглеждат точно като подигравка. Не знам какво е това бяло и добро общество, което си го позволява. Всичко можеше да бъде казано и по съвсем друг начин.
Знаеш ли, мисля че правим това от деликатност, колкото и да звучи странно. Никой не иска, ама никой не иска да нарани Девина. Искаме обаче да й кажем и покажем, че по-голямата част от обществото тук не харесва нейната визия за форум. И по кой начин да стане? - сухо и отривисто да кажем - това да, това не и край, така ли? И това е начин, но повечето инстиктивно не искат да засегнат Девина и искат някак да смекчат нещата, като й покажат за какво всъщност не са съгласни, именно за тези прегръдки и целувки и именно чрез тях.
Затова си мисля, че и "правилата" са написани по този начин, като от засегнат човек. Това си е мое мнение, разбира се, Девина си знае най-добре.
Дано не е както казваш, да се е засегнала, но тя ще каже. Обаче дори и да стане тая работа, ами колко пъти тук се е случвало някой да се жегва, и то близки и познати хора, един от друг. При витруалното общуване стават такива работи, като няма пряк контакт, да чуеш гласа, да видиш очите, и понякога нещата се възприемат инак, а не се улавя намерението на казващия.
Еми, минава ни, какво толкова. Нали точно за това се опитваме да запазим приятелския дух, защото е по-лесно това минаване.

Девина, не изчезвай девойко :tzeluvka: стой тук, ще липсваш.
Изчакай да се видим очи в очи, и не само с мен, нищо не е фатално, живи сме и имаме обща страст и обич, това ще пазим.
Другото е маловажно :tzvetoman:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от jozefin »

wenche написа:
ljuboznatelna написа:Приемам като инфантилно държание "напук" ;)
НЕ, НЕ, това не е инфантилизъм, а един много интелигентен протест срещу сухарските правила. :tzvetentze:
Извинявай, но някои постове изглеждат точно по първия начин. Но да гръмнем пак шампанско, да попеем и се полигавим, че да стане весело и шарено :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee: ;) . И не на последно място да изпаднем в крайност и да се "заборим" ;) с терорист, който иска да развали семейното огнище.

Мислите ли, че ще се промени духът на форума ако се съобразяваме с някои неща (моля, не влизайте пак във филми за БАН-ове, сухарщина и забрана на хумора):
1. Да не се цитират безсмислено постове.
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 60#p400519" onclick="window.open(this.href);return false;
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 20#p412201" onclick="window.open(this.href);return false;
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 80#p412658" onclick="window.open(this.href);return false;
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 90#p415461" onclick="window.open(this.href);return false;
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 20#p657025" onclick="window.open(this.href);return false;
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 30#p635654" onclick="window.open(this.href);return false;
Има постове, които съдържат и по 5-6-7 снимки и се повторят последователно от няколко потребители. Колкото и да са красиви, започва да става досадно.
2. Да не се прекалява с броя снимки в едно мнение.
С цялото ми уважение към цветарските умения и усета им за красиво на потребителите, които съм дала за пример. Нищо лично.
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 30#p411052" onclick="window.open(this.href);return false;
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 90#p419828" onclick="window.open(this.href);return false;
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 35#p420392" onclick="window.open(this.href);return false;
3. Всяка година, където позволява, да се пускат нови теми, защото в противен случай стават огромни и това затруднява самите нас.
Лалета 2016; Зюмбюли 2016 и т.н.
4. Не знам дали ще одобрите това, но няма да е лошо основните теми наистина да са озаглавени адекватно към съдържанието им.
Например тема за розите ако е озаглавена "Негово величество Краля", дали няма да ни подведе и да вземем да пропуснем красотата на Дарби. (това го казвам сериозно, не е сарказъм)
5. И емотиконите :mrgreen: . На който, както му идва отвътре :hihihi:
:hihihi: :ieeee: :ieeee: :ieeee: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
То се свиква :mrgreen:

ПП. Сега видях, че Калико е писала. Знаеш ли колко си права. Наистина някои постове изглеждат като на лаещи кучета и някакви насъбрани думи, без да казват нещо съществено. Има ги не само в тази тема. Но може би това е неизбежно и "нормално" в големите групи от хора.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от Noel »

Всеки един,регистриран и пишещ тук да си зададе въпроса-Защо го правя?
Ако е за събраното инфо-може и без регистрация да се чете.Ако е да си качва снимките-има поне дузина надеждни носители в мрежата.
Ако му трябва систематизирано знание-Гугъл вече предоставя необятно такова.
Моето скромно мнение е,че като човешки същества търсим споделяне.Може и сами да си го гледаме и знаем,но е прекрасно ,когато можеш да го споделиш с друг.Без споделяне нещата загубват багрите.И в споделянето понякога говорим един през друг.Това толкова ли е лошо?

Девина,създавайки твоя тема беше ли ти приятно да те приветстват и одобрят?
Как би било,ако тук пишеха хора ''кастрирани"от форумни правила?Как бихме звучали?

Извинявам се лигавщината!Ако някой съм подразнила с мелодраматизма,да прощава!
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от ljuboznatelna »

Ох, отказах се от един от линковете. Така и не ми зареди. Стара техника, имаме количество за сметка на качество. Всички са обзаведени в къщи. :dovolen:
Благодаря за линковете. Нагледно си е по-добре.
Аз имам много последователни постове в темите за Челси заради броя снимки, бавно зарежда страницата, ако са по много в едно мнение и отделно като са много такива мнения. Иначе това би отказало някой да ги гледа. Това е проблем не само при стара техника, но и при слаба връзка. А както беше писала и Лоис веднъж, случва се слабата връзка и да е скъпо платена.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от Dewina »

Това е първият форум, в който се регистрирах. Нямам опит и не разбирам от форуми. Когато се регистрирах тук, бях много ентусиазирана - в представянето си разказах, че за мен розите са връзката ми с родината, а градинката ми в BG дава сили на болната ми майка да живее, да ме дочака...

Когато се лутах из форума се сблъсках с нещата, които ми пречеха да стигна до нужната ми информацията, не звучаха добре или не изглеждаха добре. И защото нищо не разбирам, а искам да си обясня защо така се препъвам, отделих от времето си /за мен да си съпричастен е не подскачащ емотикон, а правенето, действието/ и разгледах 5 форума - 3 от най-добрите немски и 2 много добри български. Свързах се със собственика на единия, който не вярвах, че ще ми отговори. Открих и студенти, българчета, които следват в ТУ-Берлин.

Аз се опитах съвсем мирно и открито да изразя мнение и направя предложения, с които нищо не мога и не съм в състояние да променя. Останах наранена, когото думите ми за BG bяха наречени лигавщини, комсомолски патос и "сълзи и сополи", получих и много "мили" ЛС. Cигурно звуча комсомолски, но аз живея далеч от майка и родина и това тук е единственето, което имам /bg-носия си купих, след като заживях в чужбина, в Германия се научих да играя дайчово хоро/.

...И моите предложения не са толкова важни. Изненада ме начина, по който реагирате...

Когатo, преди много години, започнах работа в BG, нашите ме изпратиха с думите: "И да си траеш - ти си нова и няма много, много да се обаждаш.Тук е така."... Когато започнах работа в Германия на всяко събрание 3 месеца подред първо на мен като новодошла даваха думата - как се чувствам, как усещам работата тук, имам ли предложения...А бях дори на изпитателен срок назначена.
Много често имам повод да мисля, че германците са на правия път, а мама и татко, които съветваха другояче детето си, сега живеят спокойни старини с парите, спечелени от това дете в един друг свят.

P.S.tili, може и да допускам грешки, когато пиша, моля да ме извините - нямам клавиатура с кирилица и ми отнема страшно много време да ползам оnline translator. Откакто закъсах с очите, диктувам на приятелка в BG по тел., а тя набира текста.
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
лалесъм

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от лалесъм »

Девина, щеше да бъде хубаво ако бе започнала темата, както си го написала по-горе :nod:
А ти подхвана нещата така:
Dewina написа: ......
Отначало започнах да чета всичко, но много бързо се обезкуражих...почувствах се, меко казано, неконфортно...
.....
От около десетина дни се изморих, някак си, да чета тук.
......
Хаосът във форума някак си ме обезкуражава и натоварва, ентусиазмът ми се поохлади...
....
Ти предприе много неща и те подобриха форума и дадоха на всички ни по нещо :daaa:
Очакваме те на поредната форумна среща :dovolen: Познай с какво ще те изненадаме ;)
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от tili »

Съжалявам Девина или Дюина (според английската транскрипция) ако съм те засегнала с ремарката си за feedback. Тя беше просто за да се подчертае, че тук сме различни, с различни познания и опит, с различни житейски съдби. Общото, което ни обединява е любовта към природата и цветята. Нямам нищо против твб или против някой друг. Уважавам труда на ravik да създаде това място за такива като нас. То е нейно и какво ще става с него зависи само от нея. Ние сме само гости на любезна домакиня. Това с translator-а ни затруднява всички. Не е лесно да си превеждаш от полски или холандски, но щом нещо те интересува живо, правиш съответните усилия. Това се отнася и за намирането на всякаква информация и за най-дребния житейски проблем.
Не си единствената, която храни мама и тати с парите, изкарани в чужбина.Това ми прозвуча малко... странно. И по тази причина тати трябва да се грее само с дървата и по реда, който си му определила ти. Той е е стар и беден и е буквата F! Учил те е зле, но ти си го преодоляла, преобучила, чудесно, сега си европейка! Разбирам, че искаш нещата да се подобрят, обзета си от патриотичен възторг, искаш да вкараш малко ред в този наш многоцветен хаос. Всички сме ти благодарни за присъствието и идеите. Тази за казанлъшката роза беше приета с възторг. Доброволно и абсолютно безвъзмездно бяха направени всякакви проучвания от хора, запалени от идеята, съвсем по европейски.
И сега - без емотикони, без форумен жаргон, без майтапи, строй се, преброй се! С малко емпатия и подходящо поведение всичко се постига. След време ще ти бъдем благодарни за някои предлагани промени, с които доста хора са съгласни, както виждам. Да оставим собственика на Форума да вземе решение. И искрено ти съчувствам за страданието с очите. Оправяй се успешно и бързо, ние имаме нужда от теб, както сигурно и много други хора! Дано да се срещнем на следващата форумна среща :)
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от Dewina »

tili написа:Уважавам труда на ravik да създаде това място за такива като нас. То е нейно и какво ще става с него зависи само от нея. Ние сме само гости на любезна домакиня.
Мисля, че точно тези отношения администратор - посетители/потребители създава проблеми тук. Собственикът не се е представил дори, както би направил един "любезен домакин" (някъде бях прочела, че е наричан и чорбаджия ?!) А вие се чувствате като гости (приютени)?!
Един форум се създава в услуга на хората, да им служи. И те да са активна страна в създаването, граденето, развитието му...А собственикът на тази къща да позволява това да се случи при определени правила u той да има ангажименти към поддържането на този "дом".
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от kim »

И какво ще промени това, ако се познава администратора/собственика?
Аз също не го познавам. Някой да познава админите или собствениците на останалите БГ форуми? Или чуждите такива?
Това не е аргумент, според мен. Има два начина на градене. Или върху стари основи, яки, преодоляли времето и доказали се, или започваш някъде основи на ново.
Dewina, радвам се, че се включи. :tzvetentze:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Заключено

Обратно към “Технически проблеми и предложения”