За нова практика на модериране и подредба на форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Заключено
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от Dewina »

Здравейте!
Пиша няколко месеца по-късно за темата "за доматите и модераторите" http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 69#p603293" onclick="window.open(this.href);return false;
Случайно попаднах на нея. Отначало започнах да чета всичко, но много бързо се обезкуражих...почувствах се, меко казано, неконфортно...
След работа, за да отработя стреса и да си направя живота чрез цветята по-красив, чета тук. Понякога и пиша, не много...Не съм добър цветар, не помня имена на сортове, за мен моята градинка е историята на моето семейство, затова ми е свидна...

От около десетина дни се изморих, някак си, да чета тук. Информацията ми се струва неподредена, има теми - безгранично дълги, на които на пета страница вече съм се отчаяла, че ще стигна до същостта, много от темите са с неподходящи или подвеждащи заглавия ...Темите стават тромави с непрекъснатото цитиране/повтаряне на снимки и предходни коментари...Aз лично, като читател или като пишещ, много бих се радва да има правила, a модераторите да са по-смели и активни. Не мисля, че може форума да се гордее с това, че тук не се трие мнение и не се налага цензура - на грубия тон, на посредствеността...Анархията не е демокрация.

Хаосът във форума някак си ме обезкуражава и натоварва, ентусиазмът ми се поохлади...Дори лично исках да пиша до модераторите и администратора с питането дали не е необходимо да се въведе нова практика на модериране и подредба на форума, за да се развива той, да се променя...Да се превърне в една чиста, защитена, полезна виртуалнa среда за общуване на хора, за които цветята u природатa ca начин на живот.
...Сега го правя с това мнение тук.
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
gospodinov

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от gospodinov »

Подкрепям предложнието на Dewina, винаги е по добре когато има ред и правила. Показателно беше темата за Бритрозако в Рози и клематиси, въпреки че се разбра кристално ясно кой е виновния, темата си е отключена.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от Мария Николова »

Винаги ще има въпроси, чийто отговор е пет мнения по-горе от запитването.
За краткост, или се пише "сподели ми", или се чуква "цитирай" с всичките 5-6 снимки, вместо "сподели с мен" и вместо да се избере само снимката на цветето, за което пишат. И да заличат другите снимки, без да оставят "парченца" от адресите на снимките.
Хобикафе го има, защото има хора, които избягаха от модераторите на форум с правила, изтривания и банове.
Мнозина тук са потребители и на форума с модераторите, които и плесница зашлевяват. Аз не съм, но не ми пречи избора на другите.
Ами, пробвайте там. Може да ви хареса. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
troll

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от troll »

Да де, ма аз съм на кантар да дигна един доматен форум за да избягам от качествената модерация тук.
:mrgreen:
Изобщо форумците станаха малко повече от форума!
:mrgreen:
troll

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от troll »

За да коландриш успешно форум трябва да имаш мисленето или позицията на шеф на крими банда или председател на малко ТКЗС.
А тук има много членове с безкрайно различни идеи и интереси.
Трябва да има много модератори по интереси.
Щото в горецитираната тема наизлезаха двете модераторки с обезоръжаващото признание, че таз тема не я четат.
:mrgreen:
Мястото дето няма правила се нарича анархия, джунгла.
Тук има претенцията всички да спазваме неписани правила, които някои никога не са знаели..
troll

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от troll »

Много ходиш по Берлин!
Седи си у Варна и щи хареса повече!
:mrgreen:
elena kirilova

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от elena kirilova »

ами може би темите трябва да се доподредят,но...!
аз харесвам форума в този му вид
тук няма модератори дето да ти слагат бан когато си неудобен с въпроси,мнение или по лична тяхна преценка
в другия ''подреден'' форум аз имам бан
за това че казах гласно как се въртят далавери и как са привилегировани определени хора
там освен ''ах'' и ''ох'' нямаш право да пишеш друго
нашия форум си го харесвам в този му вид
не съм разбрала в другия да има такива сбирки като при нас
те ни сполтяват и сприятеляват
точно свободата да се изразяваш и казваш каквото мислиш го прави нашето място
не съм прочела да има хора които се изразяват нецензурно или неъвзпитано
колкото до повтарянето на снимките в следващ пост съм съгласна
така се разводнява дадената тема
модераторите много пъти ни помолиха да не го правим,но винаги има някой неразбрал или такъв който не влиза често тук и не е попаднал на това съобщение

тук си имаме номинация за ''синя каска ''и хората които са номинирани съвсем съвестно и най вече от сърце и по убеждение ни умиротворяват когато има напрежение
абе с една дума самомодерираме се :dovolen:

мисля ,че трябва да има правила,но не и прекалено много да се ограничава свободното ни общуване /ако някъде спамиш и хоп-бан!/
та то това е солта и хляба в този форум
troll

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от troll »

:mrgreen:
Е да де... свободно общуване на спазващи правилата хора!
:mrgreen:
Но правила нема!
:mrgreen:
troll

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от troll »

копи пейст от правилата:
"Правила

Мнениеот admin » Пон Ное 23, 2009 5:36 pm
Засега правила няма ;) , надявам се да не се налага да слагаме. :)
Придържайте се към добрия тон, бъдете внимателни с другите и пишете на кирилица - това е засега...."
Така че конкретно правило е да се пише на кирилица.
Другите са ....както разбираш добрия тон и вниманието.
:mrgreen:
Заключено

Обратно към “Технически проблеми и предложения”