За нова практика на модериране и подредба на форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Заключено
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от Мария Николова »

ljuboznatelna написа:
Добре де, не се хващай за буквите. Преди малко посочи трима основателя, обърках се кой кой е. Ами така е, като не пише никъде :tzvetentze:
Извинявай, Люб, :sbow: не допуснах, че е техническа грешка.
Колкото и компютърджии да са участвали в изработването на сайта и дори да са "основатели", админ е само този, който те покани да бъдеш модератор.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от ljuboznatelna »

Не , не е техническа, помислих,че аз не съм разбрала, че е един. Както и да е :tzvetentze: Важното е да не объркаме и други.

Добре, и аз много искам да заровим вече томахавките. :tzeluvka:
Искате ли да обсъдим неща, които ще са полезни ако ще чисто технически, за по-лесно четене? Например да напомняме на увлеклите се да не цитират мнения с много снимки, или да цитират само снимката по която имат какво да кажат?
Да помолим да не се пускат мнения с повече от 5-6 снимки в един постинг? На мен броя последователни мнения от един потребител с по 5-6 снимки всеки не ми пречи,защото снимките са красиви и им се радваме. Бройката не е фиксирана, сега ако са седем, няма смисъл да се делят.
Пречи ми, когато чакам прекалено дълго да ми зареди до мнение, което не съм виждала. Не знам при вас как е, но на бавен компютър това става с едно непрекъснато подскачане на мненията. На телефон не е така, но пък там са малки.
Да разделяме темите, които го изискват, по години? Както Нашите градини и розите?
Честно да ви кажа аз чак в тази тема разбрах кой е Краля :lol:
Какво ще кажете?
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от Димана »

Момичета цветни, градини нямате ли си? Мотиките ли ви са малко, пръскачките ли са ви леки... :hmmm:
В това усилно време, вместо да се занимавате с китки и подобни, револции замисляте. :svekurva:
Кой както иска да ми тълкува мнението, ама ми писна тази тема да е все в началото, Като че ли няма по-важни работи, ами кой, как, къде да пише, да гледа и...
Джони правилно каза за гостите, дето дават акъл. Тъй не харесвате, онуй било такова, онакова...Кой избирал някой, кой незнамкакво си! Работата върви към референдум. Стига, девойки! На мен това подреждане ми харесва. Каквото ми трябва, намирам си го. Всеки новак се е сблъсквал с достигането до информацията, която го интересува.
Много моля Любознателна и Ким да забравят тежките думи, които си казаха и да останат тук, защото са ценни за форума. :tzvetentze: :tzvetentze:
Моля и Девина да проумее, че красотата е в асиметрията. Тук, мила Девина, има толкова широко скроени хора, които трудно ще вкараш в подредените пространства. Ако не си забелязала, този форум отдавна не е само цветарски. Членовете отдавна се познават по имена, а не по никове.
Аз лично, като вляза в някой форум, чета каквото искам да зная, питам, за каквото не разбирам, и като не ми хареса, просто си излизам. И тук има такива. Колко профили има с 1 мнение, или без мнения. "Светът е голям и спасение дебне от всякъде", както е казал Командарев. Моля всеки който си търси спасението, да си го търси където и както му е удобно, без да пречи на околните.:tzvetentze: Девина, нищо лично, момиче. :tzeluvka:
За цитирането само на снимката, за която се пита, съм съгласна. Ама не искам да съм ограничена в емотиконите. Понякога една подскачаща картинка, може да каже повече от страница текст. :dovolen:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от ljuboznatelna »

Емотиконите на мен не ми пречат. С тях си изразяваме емоциите все пак.
Знам, че е учтиво да се благодари за дадена информация, но е безмислено например мнение с емотикони за благодарност без нищо друго в него.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от Tanet »

Аз пак да предложа на обсъждане идеята за заковани теми както в "Зачатие". Примерно ето това http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=25&t=6378" onclick="window.open(this.href);return false; ми се вижда добре замислено и препраща към различни теми. Да се закове най-отгоре в раздела за рози. Това е наистина доста труд при това полезен и е не само предложение, а нещо направено. Ето така Dewina може да е полезна ако иска промяна.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от calico »

kim написа:Еми точно, за това, щото си трием постовете... Други се перчат...
Пак питам, кой назначи и определи модераторите и по какъв критерий???
Ким, да вземеш да помислиш и да се успокоиш

Откъде накъде теб ще питат, или мен, кой да е модератор, кой да има права да почиства?
Какво значи "назначи", това да е е на заплата някой. Администратора дава права, някои права, на някои хора, и е негова работа на кого. Ние нямаме модератори да следят кой какво и къде пише. Имаме дадени права на хора да почистват спам, да качват таблици с поръчки в първото мнение и това е.
Розите цъфнаха втори път, ний тука десет дена едно и също дъвчим.

Девина вика, че имало проблеми. Аз казвам, че няма проблеми.
Била съм модератор на форум, модератор дето трие и следи, и знам какво значи това, и знам до какво води- до нещо дето повечето хора тук не искат.

айде спрете се вече
очеизвадно е, че повечето не искат промени, тогава защо пишете още тук. Мненията за или против промените вече сме ги прочели, другото е его, "аз", модела на Вселената...


Един модератор трябва да заключи тази тема, тя е безпредметна, щото ражда не прогрес, а регрес, ей на и обиди вече се разменят. Ся кво, да си взема пуканките и да чакам на първия ред някои да се сбият ли? Само щото някойА ги предлага, защото форума не му харесва такъв.

айде самомодерирайте се - т.е. заключете темата като не пишете. Всеки си мисли, че бисери текат от устата му и другите непременно трябва да им обърнат внимание, в т.ч. и аз, щом още пиша- еми не са бисери, прости приказки са и излишни. Ми да спираме, писна ми.

п.п. Джони, здравей :shandshake:

Люб моля те, отвори тема за тия промени които предлагаш, а тази я заключи
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: За нова практика на модериране и подредба на форума

Мнение от ljuboznatelna »

С най-голямо удоволствие, щото ми писна. :snif: Нали няма против, че тоо...все някой недоволен вземе че се появи :snif: За другата тема ми трябва малко време да помисля за евентуална анкета как да изглежда, но сега доматите ме чакат :)
Заключено

Обратно към “Технически проблеми и предложения”