За форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: За форума

Мнение от ravik »

Троле, гледам имаш много свободно време, да взема да ти раздам малко задачи? :)
Джони сега е зает - прави разсади. Но споко, другият месец аз ще съм заета и неналична поне за седмица, така че ще му предам, че си го търсил и смяташ да му помагаш. :D
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
troll

Re: За форума

Мнение от troll »

Кво ти време?
Вие садите кампаниино, а аз непрекъснато.
Освен туй правя непрестанно градинарски съоражения и се подготвям с матеряли за бъдещи проекти. Още не съм си доправил тъкачния стан.А и джиткам една задача от дискретната математика.....вече 25-30 години и резултати няма. Пазарувам, готвя и рина сняг.А и сега е края на фин. година. А остарявам и се уморявам. И трябва да си почивам. И от нямане на време се налага да си почивам на работа, а тук това в частния сектор не се толерира. Но аз обичам трудните задачи.
А Джони веднага ще схване заспалия характер на процесите и със свойствения си хумор ще внесе оживление.Ще опита.Но благородните дами са нахитрели и няма да се фанат от пръв път.
Аз се надявам, че и чичо Джон е израстнал морално, матерялно и е направил кариера.Но може да се нуждае от малко помощ и тук виждам една възможност да се опитам да се отплатя на форума по някакъв начин.То мойте възможности са малки, а и се уморявам лесно и нямам време, ма ще опитам да му помогна да разнообрази душевните преживявания на членската маса.
:mrgreen:
Щото в обществото периодично трябва да има дебати и кризи. Добре е да се създават изкуствено и да се управляват, вместо да възникват стихиино и да са разрушителни.
:angelche:
troll

Re: За форума

Мнение от troll »

За мен форума е нещо необятно и тайнствено.
Не мога да го разбера,щот не мога, но мога да си го представя.
И си го представям така:
https://youtu.be/PMpQUsQcJFg
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: За форума

Мнение от Titi »

Eй, че хубава тема, как съм могла да не я видя до днес? Отивам да лягам и докато заспивам ще разсъждавам по въпросите, повдигнати от Трол.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troll

Re: За форума

Мнение от troll »

Ам‘чи ако заразсаждаваш нема да моеш да заспиш.
По-юбаво брой офси!
:mrgreen:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: За форума

Мнение от Titi »

troll написа:Ам‘чи ако заразсаждаваш нема да моеш да заспиш.
По-юбаво брой офси!
:mrgreen:
Тва за офсите си го писал като бях легнала вече. И като не се сетих за тях, цяла нощ се кокорих разсъждавайки.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troll

Re: За форума

Мнение от troll »

Добре де!
Добре!
И кво измисли за цяла нощ по същество?
Че трябваше да броиш офци, за което аз съм виноват, че късно съм го казал?
:mrgreen:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: За форума

Мнение от Titi »

troll написа:Добре де!
Добре!
И кво измисли за цяла нощ по същество?
Че трябваше да броиш офци, за което аз съм виноват, че късно съм го казал?
:mrgreen:
Ами основния въпрос беше дали искаме цветята или хората. Наистина много мислих по въпроса и вече съм на ясно, че лично аз искам хората. С наличните им цветя :dovolen: Тоест, предпочитам да затворим групата и да прекъснем притока на нови хора. Смятам, че сме си достатъчно и като бройка, и като цвят, и като от всичко по малко. Свързаха ни много неща, както личните срещи, така и трагедиите, които приехме лично. Все повече и повече нови хора просто ще размият тази връзка или ще си останем по групички, което е същото. Това е моето мнение.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: За форума

Мнение от ivanina »

Titi написа:
troll написа:Добре де!
Добре!
И кво измисли за цяла нощ по същество?
Че трябваше да броиш офци, за което аз съм виноват, че късно съм го казал?
:mrgreen:
Ами основния въпрос беше дали искаме цветята или хората. Наистина много мислих по въпроса и вече съм на ясно, че лично аз искам хората. С наличните им цветя :dovolen: Тоест, предпочитам да затворим групата и да прекъснем притока на нови хора. Смятам, че сме си достатъчно и като бройка, и като цвят, и като от всичко по малко. Свързаха ни много неща, както личните срещи, така и трагедиите, които приехме лично. Все повече и повече нови хора просто ще размият тази връзка или ще си останем по групички, което е същото. Това е моето мнение.

...Извинете ме че се намесвам в разговора, но тъй като той е открит , си позволявам да се изкажа, че не смятам за уместно , разумно решение затварянето на групата и прекъсването притока на нови хора.Всеки нов човек го приемам като изпратен подарък който ще ни покаже или научи на нещо ново , различно от досегашното.Нямам тия страхове че новите хора ще размият и разпаднат изградените ни връзки , въпросът за мен е друг - как трябва ние да общуваме със тях, за да ни харесат те а от там и да се приобщят към нас, защото в противен случай те и без да им заключваме вратата - ще влязат ...ще се поогледат и ще си отидат!Та-а, по-важният въпрос за мен е не как да залостим портите си и да разгоним новодошлите ...а как да ги задържим! :hmmm:
Така пък мисля аз. :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 118 пъти
Получил благодарност: 86 пъти

Re: За форума

Мнение от Angelina_S »

Прекрасен е форумът – богат на градини, опит, умни и знаещи хора, без които моето градинско израстване би буксувало още години. Всъщност щеше да е невъзможно!

Обаче… едно нещо не ми дава мира и то е: липсата на по-строги правила. Да, знам, че това придава същина на този форум, но от време на време липсата на ограничения, които да се прилагат, правят използването на форума невъзможно.
Ето, не помня, преди две лета сигурно е било, имах някакви вредители по розите. С изключение на един-два месеца от годината, страдам от хронична липса на време и се опитвам максимално бързо да си намеря нужната информация и после да действам. Та тогава в една от темите някой беше пуснал препарати и концентрации, аз си бях запомнила къде е ценният за мен пост (уж запомнила) и съм си набелязала след ден и половина да си го потърся пак, защото ще имам време да пръскам. Темата вървеше вяло и не беше от най-посещаваните през този период.
Е, настъпи уреченият ден: снабдила съм се с препаратите и имам около два часа, за да напръскам. Днес трябва да пръскам, че от утре го дават да вали!
Отварям форума и гледам - темата е активна и страниците ѝ са набъбнали с една трета! Вътре текат едни пожелания за здраве, щастие и късмет, просълзени нагушквания, намлясквания, пощипвания по бузките, наричане против уроки и пр. Всички постове са с днешна дата. Поглеждам заглавието на темата, да не би нещо да съм се объркала. Не съм!
Озъртам се, връщам се пет страници назад - същото! Още три... и вече попадам на откъслечни мнения за пръскане и вредители, но едно от тях завършва с думите: "И не мога да издържа да не ви кажа, че ми се роди внуче!"
Което е отприщило бента на форумните емоции... :mrgreen:
Нормално е в такива случаи администратор да раздели темите - една за вредители, една за внучета, но филтър като off-topic се оказа, че не е задействан, а и никъде не е регламентиран.

Поръчките
Там е още по-яко. :lol:
Преди всяко включване в поръчка, която ме интересува, вече съм с нагласата, че тя тече като сериал - вероятно трети сезон, 268 епизод. След анкета сред зрителите се е установило, че рейтингът на сериала пада, а аз пускам филма точно на епизода, когато се оказва, че главната героиня е сънувала случилото се дотук, сега се събужда и всичко започва отначало.
Наивно решавам, че ще мога да разплета фабулата, поръчвам и се абонирам за темата.
До определен момент поръчването сякаш върви нормално. Повечето хора се появяват в темата по веднъж-два пъти, след което чакат потвърждаване и плащане. Измежду тях, обаче, потребители Х, Y, Z, Ер-голям и Ер-малък вече са поръчали по 118 растения, но на всеки три часа някой се сеща по нещо да откаже, замени, допълни, а след пет дни такива изпълнения Ер-малък накрая троснато се отказва от цялата поръчка, защото е намерила същите растения в поръчката на друг организатор и там са с 50 стотинки по-евтини. След нея тутакси нахлува Z, за да пита дали може на нея да ѝ се запишат 8 от артисалите растения, тъй като при предишното наддаване от определени сортове не са достигнали бройки.
След още два дни Х и Ер-голям обвиняват организатора, че поддържа приятелски контакти със Z, щото и за тях не е имало бройки от тия сортове, а сега не са разбрали навреме. С присъщ драматизъм и те се отказват от целите си поръчки.
В темата подозрително започва да мирише на барут, но още известно време цари затишие.
След още ден и половина, някъде по малките часове, на сцената изведнъж се появява организаторът - с кръвясали очи и лакти, ожулени от плонжове, каталясал да спасява канонадата от ниски топки, изстреляни от последните герои в пристъп на волност и слободолюбие. Пред стъписаните погледи на всички организаторът държи половин страница пледоария в своя защита, след което, докато мълви шепнешком думите: "И аз съм човек!", внезапно колабира.
Мигом долитат двайс'тина лечителки, врачки, орисници и самовили, които почват да пръскат лицето му със студена водица, да мажат раните му с мехлем и докато една му стиска носа за изкуствено дишане, всички останали една през друга го увещават колко е ценен, трудолюбив, жертвоготовен и изобщо - незаменим.
Далеч преди третия ден на ритуалното възкресение организаторът си е възвърнал нормалните жизнени функции и е успял да пусне пред-предпоследна таблица за проверка и потвърждаване на нещо. За два часа таблицата е изтеглена 93 пъти, 18 души са намерили грешки в позициите, а на всеки петима един е изпищял, че не може да отвори файла.
Междувременно в темата са постъпили множество поздравителни и насърчителни телеграми от хора, нямащи нищо общо с поръчката, но наминали случайно през форума. На форумната администрация е връчена протестна нота от група други организатори, пострадали при същите обстоятелства. Групи участници надават възмутени възгласи и заклеймяват поведението на "някои хора".
Премачкани и завихрени от тропота на конските копита и развитите бойни знамена, по калния паваж в ъглите на темата окаяно се валят последните три таблици, пуснати в друг формат и съвместими с по-стари версии на софтуера. Разбира се, те са текущо коригирани с последните промени.

От далечината на своята виртуална наблюдателница гледам, че в мейла папката ми HobbyKafe свети ултравиолетово. Надничам вътре - всичко пуши, а две поръчки не се виждат от димната завеса. Набирам кураж и с противогаз и защитна каска влизам!
Сред купищата екшън, драми, съспенс, които заплашват да прераснат в планетарна криза, накрая се добирам до четири организационно смислени поста и дърпам колкото мога повече таблици. Докато се оттеглям скромно и победоносно със своя ценен товар, темата е пораснала с още две страници.
Организаторът качва нова таблица - временно окончателна! :twisted:
След два часа пуска и списък с имената на тия, които са се размотали и не са потвърдили предишните таблици. Виждам името си в списъка и искрено се изкушавам да напиша "Потвърждавам", без да съм отворила нито една от таблиците.
Това не съм го правила до момента.

Изводи няма да формулирам. Дано сте се забавлявали!
:angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”