За форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
troll

За форума

Мнение от troll »

Седя си, значи и си попиивам така и си мисля за форума, който аз видях.
Аз не съм преживял изгонването отЕгипет и странстването и даже не намирането на Обетованата земя.
Аз дойдох наготово.
Имаше вече много приказни снимки и много познание, щедро изсипано.
А аз обичам да се възползвам, особено, като ми е приятно.
Обаче аз съм спецялен. Мога да ползвам само нематерялните, духовните неща, щото моята реалност е много различна. Та затуй съм дваж по-чуствителен от българските членове на форума за някои неща.
Сега е време за промяна на форумното общество.
Все едно дали иска или не.
Много време тук беше един нереален оазис, извън времето и пространството, дето хората си почиваха от действителноста в Бг.
Единственото нещо, което дърпаше форума към реалноста бяха поръчките.
И после дойдоха проблемите на Гюлче и трагедията на Дал и те не спират вече много време.
Това, което искам да ви кажа е че всеки трябва да направи, житейски, своя избор.
Дали иска цветята или хората!
Вие решавате!
:mrgreen:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: За форума

Мнение от ravik »

А как избираш? Тръгнеш ли по нанадолнището с ограниченията, спирка няма.
Периодично има проблеми - почти 100% около поръчките. Такова им е естеството - чувствителна тема са.
Аз приемливи варианти не виждам, но пък обикновено този вътре по-трудно има и външната гледна точка, така че няма лошо да има дискусии.
А тази тема защо е тук? Ще я преместя.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: За форума

Мнение от ravik »

Между другото, май и преди съм го писала - когато започна всичко, си мислех, че правя нещо за 10-тина човека - нещо като частен чат. Да си бърборим няколко човека, които сме си симпатични, но поради ред причини, нямаше къде другаде. Оттам и тръгна отношението и настройката като цяло и се радвам, че в голяма степен отношението се запази. Също така мисля и че е хубаво, че не останахме 10 човека. Приоритетите, животът на човек се променят. Голяма част от хората, с които направихме всичко това в началото, вече ги няма. Самата аз почти две години нямах възможност да съм на линия. Да не говорим, че 95% от цветята ми вече ги няма. Нещата се променят, това е неизбежно. Но за да се развива едно общество, трябва да има и промяна, нови хора, нови идеи. Ако преди пет години бяхме затворили това цветно общество за десетината човека, сега вече нямаше да ни има - щяхме да сме добри приятели по телефона. :) Нямаше да познаваме толкова страхотни хора. Толкова уникални неща нямаше да се случат. Други щяха да се случат така или иначе, със или без форума. Но мисля, че подкрепата един за друг, която все още виждам тук след близо две години оттегляне, рядко се среща някъде другаде. Определено смятам, че затвори ли се едно такова общество, след още пет години не съм убедена, че би се развило положително.
От друга страна, часът е пет сутринта, а аз не съм ранна птица и не е задължително да мисля правилно, особено по това време на денонощието. :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: За форума

Мнение от ravik »

В този ред на мисли се сетих и още нещо. Хора, моля ви, бъдете по-толерантни към новите. Усеща се едно напрежение и подозрение към тях, на места остри реплики. Нормално е, има сериозен проблем в последно време. Но не са новите хора тези, които носят проблемите. Проблемите са другаде. Че ще има неадекватни въпроси, теми на неадекватни места, тъпи въпроси, глупави включвания и т.н., и т.н. Ами ще има - голяма работа ако нещо не си е на мястото. Та ние не сме аптека. Всичко се оправя, всичко може да бъде подредено (рано или късно, по един или друг начин) - това не е важно, важни са хората, важно е отношението. Помислете вие самите бихте ли се задържали някъде, където ви посрещнат на нож и веднага ви се накарат. Едва ли, нали?
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: За форума

Мнение от didak »

ravik, могат ли да бъдат изровени първите или едни от първите мнения във форума, да видим от къде е започнало всичко...
И друго - някои вестници имат рубрика от рода на "на този ден преди 5..10..20 години", в която припомнят стари статии от дадения ден, това възможно ли е да се направи и тук. Времеемко е, но сигурен съм, че ще има доброволци за тази задача.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: За форума

Мнение от libra »

Дидак,форумът започна да действа към 24 ноември 2009-всички теми са налични и можеш към тази дата да сглобиш началото из темите.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: За форума

Мнение от ravik »

Точно на 23ти. :) Всички мнения са налични, почти нищо не е трито, но няма търсене по време. Биха могли да се видят мненията на първите 100тина потребители и по тях да се разгледа. Но май няма особено много за четене.
В началото имаше и напрежение около създаването - въобще всяко време си е с неговите проблеми. :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За форума

Мнение от calico »

Тролче, що ни плашиш? И къв е тоя избор- цветя или хора? Тва мъжете с вашата склонност да мислите в категорията "или-или", ами и двете бе, момче, мисли в категорията "и-и" - и хората, и цветята.
Разбира се, че ще се подкрепяме, ще действаме като група където и когато е нужно.
Ще си ходим и на срещи, и по градините на гости, и регионални срещи ще правим, и цветя ще разменяме, и нови ще купуваме....

Равик, абсолютно те подкрепям за новите хора. :daaa:
И аз апелирам да сме по-толерантни, щото понякога сме и по-грубички, и по-високомерни.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За форума

Мнение от calico »

Кой йскаше стари теми?
Ето една пролетна отпреди 5 години

http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=735
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
troll

Re: За форума

Мнение от troll »

Ся да не подигаме полови дрязги!
Аз отдавна получавам комплименти като:
"Бе ти, за мъж, си голям естет!"
:D
Моята "странност" е на друго ниво.
Аз се опитвам да ви подсетя, че ще имате все повече конфликти с реалитето в Бг.
Ако искате да сте ефективни в реалноста трябва да сте представени с нещо реално там.
Обеснявам аз, че трябва да се регистрира Българско градинарско общество, ма вие рупате марули и рози.
И трябва да се дигне сайт, на който тоз форум да е част.
Щото всеки чиновник, кат ви види нахилените физиономи от сбирките няма да му се занимава с вас.
Изобщо вие сте в Бг, а не го разбирате. Аз съм извън Бг, но го разбирам.
Ох, ще го подкарам по женски, като за Калико.
:mrgreen:
Досега си менкахте китки и снимки от градините и всичко беше на 6!
Обаче се запознахте като хора и почнахте да правите човешки контакти и съдбите на всички тук станаха общи.
И нахлу реалноста във форума!
Та затуй говоря за избора хора-китки!
Щото който е дошъл да си напазари китки му дреме за хората.
Но пък аз с таквиз хора, не ща да комуникирам.
То и туй е мнителността към новите. Да видим от кои са.
Щото, в тоз форум, като изключим някои житейски перипетии, като близнаци, развод и прочие активните членове са устойчиви така.
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”