За форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: За форума

Мнение от kesten »

Гео, граф написа:Не на всеки, Трольо, не на всеки.
Трольо,
Не исках да ставам груба, но си е точно така. ;)
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: За форума

Мнение от Angelina_S »

Радвам се, че ви разсмях. Кестен, не пиша. Не мога да си наложа да го правя системно и... това е. :hmmmmmm:

Ноелице, не съм те засичала из поръчките за рози, защото там рядко се появявам, така че, ако се изживяваш като прототип, приеми, че в това няма нищо преднамерено. :hihihi:

А иначе, аз пак за правилата.
В разделите за правила Равик е писала, че сме големи, зрели хора и пр., за които не са нужни правила, само добрият тон стига.
Нужни са, именно защото сме "големи" и "зрели".
Всички сме безкрайно различни, вече трудно се променяме, всеки си има цели и приоритети, когато влиза във форума и за да е сигурно, че всеки може да се възползва от базата на форума, а и да я обогатява пълноценно, би трябвало да има един санитарен минимум от норми, за които да можем да си стиснем ръцете и да кажем: "Да, ние това ще го правим ето така!"

За говоренето не по темата вече казах. Това е най-важното правило за организиране на съдържанието в темите. А си мечтая да има и изискване имената на растенията и сортовете да се изписват правилно, на латиница, за да може човек да си потърси информацията, а и да си я намери. В темите за розите, например, всичко е криптирано с такъв невъобразим шифър, че наглед дискусии, които трябва да са универсално достъпни, стават неразбираеми и затормозяващи (примерно когато името на розата е написано като "айс фор ю" или "юбилее целебрейшън").

Това не са правила, които съм внедрила или измислила аз. Ползват се из какви ли не форуми.

Броят на потребителите тук нараства и ситуацията все повече започва да прилича на голямо и сложно кръстовище, на което няма разпределение на предимствата, нито светофари. Поставени са само предупредителни табели, на които пише, че преди навлизане в кръстовището всички шофьори, ватмани, велосипедисти и други преминаващи, трябва да слязат от колите и возилата си и да постигнат устна договорка за реда на преминаване. В духа на добрия тон.
Малко ирационално. Всъщност - доста ирационално.
Вероятно става за финал на някоя сладникаво-социална притча, в която никой не стигнал там, за където е тръгнал.
Аватар
Blush
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Юни 23, '14, 15:56
Местоположение: Шумен

Re: За форума

Мнение от Blush »

Анджи, напълно подкрепям идеята ти за правилното изписване на латиница на съответното растение. Така човек, влизащ да търси информация по-лесно се ориентира, а и се избягва неправилното и на моменти "смешно" транскрибиране. Например трябва ми инфо за дадена роза. Пиша в търсачката името й на латиница, и ми излизат само поръчки, където се предполага само това изписване. Записвам предполагаемото транскрибиране на български език, и отново излизат само няколко мнения, и това поради факта, че различни хора транскрибират името по различен начин . А информацията и споделения опит тук са безценни. Това си е една енциклопедия , практическо ръководство и картинна галерия в едно, и е жалко да се губи ценна информация поради неправилно изписване на имената.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: За форума

Мнение от Noel »

И сте прави ,и не съвсем :dovolen:
Най-важното на този форум са хората и човечността!
Има много форуми с твърди правила,с правилна латиница,със спазване на дисциплината всяка секунда....
Но...там няма да се регистрират половината от хората тук.Тези хора имат прекрасни градини и мазолести ръце,но никога не са знаели името на тридесетгодишните си рози,нито латинското наименование на бабиното цвете.
Миналата година направих неволна забележка за едно основание в поръчка.Дамата беше написала "Искам да си купя роза".
Наглед хумор ,но зад това се оказа осемдесет годишна дама,която вероятно е събирала стотинките за тази роза :oops:
До ден днешен умирам от срам,сещайки се за моята просташка реакция :ufff:

От друга страна,може и да е много неприятно ,когато търсиш конкретно нещо,но...има си теми с въпроси,има и тема"Кое е това цвете"
Имаме и капацитети.Не може да се очаква всички да знаят имената пък и сортовете на това ,което садят.
Та моята четвърт градина е създадена от подарени цветя.Ето и сега примрънках за "дебела Мара" и отсреща ми откликнаха най-малко десет човека :liubov:
А в градината ми расте бабешка ехинацея,от Мери ми е,и пак ще ми прати.
И никога няма да си науча имената на розите,нито ще знам латинското наименование на цветята,израстнали от семена събирани в полето.
Но пък аз градина своя нямам :nod:

пп. Последните регистрирани нови потребители са отбелязали добрия дух тук :dovolen:
А за мен е безценна китката ,пратена ми с любов!Нищо,че няма сорт и име.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
troll

Re: За форума

Мнение от troll »

Angelina_S ще им свикнеш!
;)
Но нямай илюзията, че ще промениш някой. Приятното е да възприемаш хората каквито са. Каквито си мислиш, че трябва да бъдат няма.
:mrgreen:
troll

Re: За форума

Мнение от troll »

Blush написа:Анджи, напълно подкрепям идеята ти за правилното изписване на латиница на съответното растение. Така човек, влизащ да търси информация по-лесно се ориентира, а и се избягва неправилното и на моменти "смешно" транскрибиране. Например трябва ми инфо за дадена роза. Пиша в търсачката името й на латиница, и ми излизат само поръчки, където се предполага само това изписване. Записвам предполагаемото транскрибиране на български език, и отново излизат само няколко мнения, и това поради факта, че различни хора транскрибират името по различен начин . А информацията и споделения опит тук са безценни. Това си е една енциклопедия , практическо ръководство и картинна галерия в едно, и е жалко да се губи ценна информация поради неправилно изписване на имената.
Ами много е просто!
Отиваш в една тема и си задаваш въпроса и ще получиш маса информация. Тукашния форум тъй се ползва, а не с търсене.
:mrgreen:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: За форума

Мнение от Димана »

Ангелинке, аз ли криво чета, или криво те разбирам. Уж пишеш, че нямаш време да влизаш редовно, а се чудиш защо се струпали много мнения из темите. Този форум си има темпо, ако не влезеш в него, не се оплаквай, че не сварваш с информацията. Кат срещнеш нещо ценно, намери начин да отбележиш къде е. Това е най-сигурният начин да не го изгубиш.
Да ти кажа на ушенце, че изгубих доста време за да прочета поста ти. Не ти ли е известно, че не се толерират особено дългите мнения. :tzvetentze:
Гушканията и целувките, особено когато са по повод новородени внучета, хич не гледат правилата, миличка. Ти да не мислиш да се изживаваш като регулировчик на "голямо и сложно кръстовище, на което няма разпределение на предимствата, нито светофари"?
Убедена съм, че няма да успееш. :daaa:
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: За форума

Мнение от Angelina_S »

Започвам вече да осъзнавам, че макар и неписани, тук има никои правила, които са, аха-аха, почти ЗАКОНИ! :hmmm:

Ето ги на вашето внимание:

1. Правилата противоречат на неподправената човешка природа, спонтанност, чувства, ценности, на първосигналната реакция, на исконния и всеобщ човешки стремеж към щастие и на творческата пълноценност. Говоренето за правила е табу. Който почне да говори за правила, го ритат по кокалчето. :lol:

2. Бебетата са с предимство пред пръскачките. Винаги! Те се движат из форума на специален режим - като правителствен кортеж или като сватбарска колона. Ако искаш да минеш бързо, или бибиткаш с клаксона, белким минеш за сватбар, или стоиш отстрани и си чакаш реда. Като утихне всичко, пръскаш! :mrgreen:
Дано имаме повече такива поводи за радост, щото България изчезва! :liubov:
:eeeh: :tzvetentze:

3. Регистрацията и активното пребиваване в "двата" цветарски форума е кофти атестат и петни доброто име и досието на човека, който никога не е знаел какви са им били търканията. И не желае да знае. :daaa:

Троле, хитрец си ми ти! :angelche:
wenche

Re: За форума

Мнение от wenche »

И аз като Ноел имам един случай, от който се изпотявам като се сетя - дано НаталиГ ми е простила :tzvetentze:
Днес и 50 пъти да попитат в поръчка на рози, дали е късно да се садят по Коледа, няма да ме подразни.
Защото обичам форума на първо място заради единственото по рода си общуване между хора, за които хобито е преди всичко радост и споделяне, а не амбиция или проект, които слагат икона :scry: , но махват с усмивка, ако им се гътне розата или недай си Боже нюансът на латинката не съответства.
Словесните каламбури на Angelina_S са изкристализирали в четири дълбоко погрешни извода и дано и тя махне с ръка и се усмихне.
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: За форума

Мнение от Росица »

Изводите на Angelina_S далеч не са грешни. Но при такъв вид общуване са малко или много неизбежни. Свят голям и хората са различни,,,, Според мен е добре всички да махнат с ръка и да се усмихнат.
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”