Как се качват снимки

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Как се качват снимки

Мнение от ljuboznatelna »

Не открих такава тема във форума, а винаги се появява някой, който да попита. Ще опиша стъпките при качване на снимки от собствения компютър, ако има ентусиасти, нека опишат и как става от интернет, собствени или чужди. Предложението ми е тази тема да се закове, за да се пуска лесно линк към нея, ако се появят заинтересовани. Ако решите да я заковете, може да ми изтриете "увода" :)

Как се качват снимки от собствения компютър.
След като кликна на Отговор, долу под полето за отговор кликам на Качете TinyPic:
Изображение

Появява се тази табличка, където кликам Разглеждане:
Изображение

Отваря се прозорец, от собствения компютър и там трябва да намеря папката, където са снимките, които искам да кача. Избирам снимка.
Изображение

Вече се вижда името на файла, който ще бъде качен. Кликам на зеления бутон:
Изображение

След известно изчакване се появява и самата снимка. Добавям към мнението:
Изображение

В самото мнение се вижда снимката така(появява се там, където е оставен курсора):
Изображение

Препоръчително е преди да пусна мнението да видя как би изглеждало, чрез бутона Прегледай:
Изображение

Ако искам да кача още снимки, кликам на Upload и всичко отначало :)
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 705 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Как се качват снимки

Мнение от Гео, граф »

Люб, съвет ти е страхотен, благодаря за инфото / аз ги копвам от профила ми във фейсбук, защото не знаех за този метод /. А знаеш ли как могат да се слагат малки снимки ? Такива дето като кликнеш върху тях и те се отварят в нов прозорец големи ? Защото така не се товарят толкова темите и е доста удобно. Забелязала съм, че Фригус и още няколко души го правят и все не съм се сещала да ги питам как става тоя номер :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Как се качват снимки

Мнение от johnstalker »

Изображение

Ето ти един примерен вариант. Разгледай го с Quote. :daaa: Някой от хостовете за споделяне и шерване на снимки автоматично ти дават кода за вграждане. :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 705 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Как се качват снимки

Мнение от Гео, граф »

johnstalker написа:Ето ти един примерен вариант. Разгледай го с Quote. :daaa: Някой от хостовете за споделяне и шерване на снимки автоматично ти дават кода за вграждане. :daaa:
Джониии :evil: !!! Като те изхостя по иконата с един Quote, ше се шернеш два пъти около тебе си и ше пуснеш не един, ам' два кода за вграждане и иззиждане ... Абе ти бъзикаш ли се с мене, м :svekurva: ? Да не мислиш, че ти разбрах мисълта :shock: :shock: ?

Виж ся, душко, аз помолих за едно пространно и подробно обяснение, като на по-глупаво другарче, така както хубавко го е дала Люб, а ти ми приказваш на джагатайски и отде да знам дали даже не ме и напопържваш :hmmm: ... Ади ся, бъди добричък и обясни на кака си бавничко, с нагледни мат'рали какъв е номера, ама така, че даже и аз да го вдена ... :sblush:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Как се качват снимки

Мнение от ljuboznatelna »

Иска да ти каже да цъкнеш на "цитирай" и да разгледаш как изглеждат таговете на снимката. Този номер не го знаех, знам един по-сложен, където се записва размера на изображението в пиксели, но ми се е изпарило за момента от главата.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Как се качват снимки

Мнение от ljuboznatelna »

Quote или цитирай, ама на мен ми се получава различно :(
Аватар
retaraa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1299
Регистриран на: Яну 23, '10, 12:49
Местоположение: Варна

Re: Как се качват снимки

Мнение от retaraa »

Изображение
Джони, благодаря :gush:
Люб, кажи какво правиш да ти помогна
кода е [url=http://адреса на голямата снимка][img]http://адреса%20на%20малката%20снимка[/img][/url]
:!: разликата е това - s6.... _th :!:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Как се качват снимки

Мнение от ljuboznatelna »

Адреса на малката снимка ме интересува откъде се взима - долу от малкото изображение се копира адреса ли?
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Как се качват снимки

Мнение от klapan »

Гео, граф написа:...Виж ся, душко, аз помолих за едно пространно и подробно обяснение, като на по-глупаво другарче, така както хубавко го е дала Люб, а ти ми приказваш на джагатайски и отде да знам дали даже не ме и напопържваш :hmmm: ... Ади ся, бъди добричък и обясни на кака си бавничко, с нагледни мат'рали какъв е номера, ама така, че даже и аз да го вдена ... :sblush:
Ако искаш прочети това,ще ти олекне...
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Как се качват снимки

Мнение от rumivarna »

Клапан, много благодаря :tzvetentze: По перфектното ти обяснение го направих :ieeee: Вече така ще качвам снимките :daaa:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”