Блокиран вход към форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11809
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: Блокиран вход към форума

Мнение от johnstalker »

Lilly написа: Юни 10, '19, 19:39 проба

ПП Рестартирах си компютъра
този черен списък за втори път ми се появява и двата пъти след рестарт вече го нямаше тоя бъг - в никакви списъци ме няма
:ieeee: Радвай се! :) Но, рестартирането няма да помогне в някой случай.. :) :tzvetentze: Ще добавя твоя личен опит в напътствията по-горе. :daaa:
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Блокиран вход към форума

Мнение от макс »

И аз съм в ,,черия списък'' Джони това с растартирането при мен от първия път не стана ,но от втория се получи поне за сега :stiskam:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11809
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: Блокиран вход към форума

Мнение от johnstalker »

макс написа: Сеп 13, '19, 20:17 И аз съм в ,,черия списък'' Джони това с растартирането при мен от първия път не стана ,но от втория се получи поне за сега :stiskam:
Рестартирането не решава проблема. Трябва да се обадите на доставчика си на интернет да реши проблема, защото при следващия рестарт може отново DHCP-сървъра да ви даде блокиран ИП адрес. :daaa:
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: Блокиран вход към форума

Мнение от Цветарка »

И аз доживях да си видя блокиран адреса сутринта. От скапания мобилен нет на село на телефона ми се случи. При това, когато се опитвах да се оплача от сланата.
Как се справих (това става само за хора, разбиращи поне малко английски).
Копирате си IP-то. След това влизате в линка под червения текст. Виждате в коя база данни сте в черния списък (при мене беше първата). Кликате на нея и влизате във форма, в която трябва да попълните блокирания адрес, мейла си и нещо на което много се чудих какво да пиша - хост не знам какво си. Някакъв домейн трябва да се напише. Първото ми предположение беше домейна на провайдера, но при мобилен нет... Написах домейна на хобито. След това следва играчката с разпознаване на картинки, за да докажеш, че не си бот.
Когато направиш всичко това, получаваш мейл с код, който въвежда в нова форма заедно с блокирания адрес. Отново взиране в картинките от малкия екран на телефона и радост - мога да пиша във форума!
Джони, за съжаление се съмнявам, че всички ще успеят да се справят с от блокирането.
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: Блокиран вход към форума

Мнение от Цветарка »

Уф, сега на топло се оплюх! - не направих скрийншоти, за да има прилична инструкция как да се оправи проблема, дори и с минимално ползване на английски (това с разпознаването на картинките при капчата няма как да се пусне в ръководството). Но ако случайно пак антибота реши, че съм робот, обещавам да има подробна инструкция с картинки.
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”