Препоръки за подобряване на форумния комфорт.

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Препоръки за подобряване на форумния комфорт.

Мнение от Breda »

Джони,има ли техническа възможност,когато се качват малки снимки по няколко,автоматично да се нареждат една до друга? Ето така

Изображение Изображение

Аз го правя с cut,space,paste,но е доста досадно и трудоемко,като са 10 снимки например.И се получават едни чаршафи една под друга,особено като са много.


Изображение

Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Препоръки за подобряване на форумния комфорт.

Мнение от johnstalker »

Ще помисля за някаква оптимизация.. наистина става тягаво докато скролираш. :daaa:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Препоръки за подобряване на форумния комфорт.

Мнение от Breda »

:daaa: Благодаря,ще е облекчение ,ако е възможно
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Препоръки за подобряване на форумния комфорт.

Мнение от kim »

ljuboznatelna написа: Май 14, '19, 11:22 Шефе, сигурно е досадно, обаче що не вземеш да смениш и последното зелено със синьо? Много дразни :P
Изображение
И що...? На мен ми харесваше...жалко... :hmmm:
Е за туй...е туй :D
Анкета нещо...? :liubov2: Или имаме избран разпоредител?
Люб каза: "Да бъде...синьо..." :tzvetoman:
Да знаете...от цветовете ще го "докараме" :lol:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Препоръки за подобряване на форумния комфорт.

Мнение от Магдалена »

:hmmm: В момента ви чета, но имам активни 6 реклами на страницата!
Ей това ме разсейва и искам инстинктивно да цъкна върху хиксчето поне на няколко от тях!
Дали Джони пак ще ме предупреди,или направо ще ме изхвърли?? :liubov2:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1108 пъти

Re: Препоръки за подобряване на форумния комфорт.

Мнение от ljuboznatelna »

Ха,ха, Ким - който преварил :P :P :P
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Препоръки за подобряване на форумния комфорт.

Мнение от johnstalker »

Магдалена написа: Май 24, '19, 08:26 :hmmm: В момента ви чета, но имам активни 6 реклами на страницата!
Ей това ме разсейва и искам инстинктивно да цъкна върху хиксчето поне на няколко от тях!
Дали Джони пак ще ме предупреди,или направо ще ме изхвърли?? :liubov2:
Три дни форума беше без реклами и никой не се оплака.. дори и аз. :) Ако стоите три дена без заплата пак ще има оплаквания, подозирам го. :)
В момента Гугъл оптимизира позиционирането, големината и броя на рекламите. Тоест, оплакванията трябва да са към тях. ;) :hihihi:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Препоръки за подобряване на форумния комфорт.

Мнение от Магдалена »

:hmmm: Човече Божи, Шефе, кажи с думи прости дали ми е разрешено да затварям появяващите се реклами, или не!?
Щото аз на Чичкото Гугъл не мога да се оплача! Пък вече се нагледах на реклами всякакви.В момента имам предложение за
илач за прочистване на дебелото черво! Ми не ща! Предпочитам с тези пари да си купя някоя китка! Да ме прощаваш! :ufff: :ufff:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Препоръки за подобряване на форумния комфорт.

Мнение от johnstalker »

Магдалена написа: Май 24, '19, 23:04 :hmmm: Човече Божи, Шефе, кажи с думи прости дали ми е разрешено да затварям появяващите се реклами, или не!?
Щото аз на Чичкото Гугъл не мога да се оплача! Пък вече се нагледах на реклами всякакви.В момента имам предложение за
илач за прочистване на дебелото черво! Ми не ща! Предпочитам с тези пари да си купя някоя китка! Да ме прощаваш! :ufff: :ufff:
:) Не е забранено.. да ги затваряш. Може би е редно да спомена, че рекламите които излизат на всеки потребител на форума са насочени от "бисквитките" които остават на неговия компютър. Тези "бисквитки" са следите които оставяме след нашето сърфиране в мрежата. ;) Давам пояснение веднага! Значи, ако аз при ежедневното си "браузване" в мрежата съм търсил и посещавал сайтове които предлагат растителна защита (примерно фунгициди) - докато чета форума ще ми излизат реклами с подобна насоченост. :)
Дали, ме разбра? Но, ще продължа, за да стане още по-ясно на всички.. :) Даже,ще дам пример с мен. На мен ми излизат само реклами насочени към IT-интересите. Като промоции на сайтове предлагащи "Cloud services, Cloud VPS, 10 Best Internet of Things (IoT) Cloud Platforms" и прочие..;) И от време на време ми излиза някоя реклама за мебели. Ама не се оплаквам. ;)

За да стане още по-ясно на всички, щото може да има и не до толкова разбрали, ако в "бисквитките" на компютъра ви "гугъл" открие, че сте посещавали и търсили сайтове в които се продава прясна риба, поне 50% от рекламите, които ще ви излизат, докато се разхождате из форума ще ви предлагат "прясна или не до толкова прясна риба" . ;)

И накрая ми се ще да спомена, че за да го има този форум, така както всички в домовете си имат ток, вода, интернет и храна, примерно.. някой трябва да ги плаща. Не успяхме да изградим комунизЪма до край, за "съжаление" и заради това се налага форума да се издържа от реклами. (Няма да се оплаквам, че не съм на заплата тук!) :)

Вили (ravik), тази която е виновна за появата на този форум поемаше сметките му през първоначалния период абсолютно безропотно и безкомпромисно. С течение на времето "къщичката" ни се разрасна, както и разходите по нея. И това наложи субсидирането и от рекламни елементи от Гугъл.
За съжаление, нямаше как да се включим в някоя Европейска програма за субсидиране на форуми, защото приоритетно субсидирането на къщи за гости беше доминиращо. :)

Толкова за сега. Ще пусна нарочна тема в която да изпращате сигнали за реклами, които не искате да виждате и аз ще ги огранича. Това мога да направя в тази насока. ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”