GDPR и форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: GDPR и форума

Мнение от ravik »

Кои всички? Всички, които са при тях.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: GDPR и форума

Мнение от libra »

Че ,то голяма мъка щеше да настане!
troll

Re: GDPR и форума

Мнение от troll »

"ЗЗДЛ въвежда понятието „администратор на лични данни” с чл. 3, ал. 1 и това е физическо или юридическо лице, както и орган на държавната власт или на местното самоуправление, който сам или съвместно с друго лице определя целите и средствата за обработване на личните данни. Администраторът на лични данни има задължение да подаде заявление за регистрация в електронния регистър на администраторите на лични данни (еРАЛД), който се води от КЗЛД. Служебна проверка в еРАЛД на засегнатите с искането дружества показа следното:"
https://www.cpdp.bg/index.php?p=element_view&aid=993

И проблемтата е че си виновен до доказване на противното.

Ти си карала курс през една голяма синя фирма, щото си мисля, че се знаем, но в момента, на територията на БГ няма нито курсоводещи, нито сертифициращи фирми признати от властимащите.

Тъй че мисля да се оплача, че брат ти ми е продал личните данни за тугрици, пък ти вър доказвай, че нямаш брат.
(Казвах ти аз да ми изтриеш кухнята, ма ти не, та не. То тя сама си изчезна, щото взимам временни линкове, ма туй е друг въпрос)

Единственото спасение, което виждам е че просто нямат хора и ресурс да проверят доложените, ма знайш ли откъде ще почнат.
:angelche:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: GDPR и форума

Мнение от ravik »

Знаем ли се? Възможно е... :)
Честно казано, ще видим. За момента всички форуми изчакват да видят какво ще стане. Очаква се да подхванат големите фирми... ще видим...
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31671
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1015 пъти
Получил благодарност: 2313 пъти

Re: GDPR и форума

Мнение от Мария Николова »

Вероятно е прехвърляне на потребители от Flowersnet info в Хобикафе, струва ми се. И без друго доста от там имат и тук регистрация. ;) Те просто ще се активират и ще можем да им кажем добре дошли. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: GDPR и форума

Мнение от Миша »

Троле, даваш стара информация.
Вече няма да се изисква регистрация като администратор на лични данни, с новия регламент всеки,който събира по някакъв начин лични данни автоматично се превръща в администратор на такива и трябва да спазва определени правила(между другото адски тъпи, чувствам се като във фантастичен филм на ужасите за близкото бъдеще, от който филм странно защо не мога да се измъкна ), като за тези, които имат над определен брой абонати/служители/клиенти,/пациенти и т.нат. ще се изисква да назначат длъжностно лице по защита на данните , абе с една дума ще се роят чиновници, комисийки и цялата останала паплач, която не работи нищо, но трови живота на останалите. като за начало в онлайн магазина ми трябва изрично да има декларация, че потребителят се съгласява да се обработват данните му с цел целите на магазина, преди се подразбираше, сега съгласието трябва да е изрично, и че тези данни няма да се ползват с други цели, например преследване по раса, пол, или нещо по средата :twisted: С една дума- всяка диктатура започва с грижа за обикновения човечец, ама той няма мозъка да разбере колко много го обичат и се грижат за него властимащите :ufff: :ufff: :ufff:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: GDPR и форума

Мнение от Аника »

Трябва да имам пълен достъп до личната информация, която се пази за мен на сървъра, трябва да мога да променям и трия всичко, включително и профила си.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: GDPR и форума

Мнение от Миша »

Аника написа: Май 22, '18, 22:48 Трябва да имам пълен достъп до личната информация, която се пази за мен на сървъра, трябва да мога да променям и трия всичко, включително и профила си.
Трябва да имам, трябва да мога да променям всичко
Не лично, а при поискване да се изтрие всичко, и не да се променя всичко, а само лични данни, при тяхна промяна .

Прав е Бим, че не му се занимава с всеки, решил да упражни новите си " права" :eeeh:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
troll

Re: GDPR и форума

Мнение от troll »

Миша!
Да се съсредоточим върху туй дето разбираме!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: GDPR и форума

Мнение от Миша »

Да се съсредоточим върху туй дето разбираме............
Че аз от кога го казвам това, ма кой да чуе... :mrgreen:

ок, Троле, чакаме новия закон, защото такъв в Бг още не са приели, гледах 2 разяснителни семинара, които дават за някои положения почти противоположни сведения, проблемът при такива ситуации е, че всеки си тълкува както му изнася , от друга страна регламентът влиза в сила дори и без нов закон
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”