Клематиси 2019

Публикувай отговор
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Клематиси 2019

Мнение от danielka_y »

Благодаря Миленка :)
Изображение
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Клематиси 2019

Мнение от danielka_y »

Milena Orchid написа: Мар 28, '19, 20:03
danielka_y написа: Мар 28, '19, 14:40 Някой дали се е специализирал в размножаването на клематисите и да има за продан в момента?
Може да погледнеш тук в темата: viewtopic.php?f=21&t=8924
Разсадник Нановски в момента продават доста видове хубави клематиси и не са скъпи - 7,20 лв. :daaa:
Влязах в сайта, виждам цени от 12 лв :hmmm:
Изображение
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Клематиси 2019

Мнение от Milena Orchid »

danielka_y написа: Мар 28, '19, 20:42 Влязах в сайта, виждам цени от 12 лв :hmmm:
Даниелка, прочети последните страници от темата. Като си избереш клематисите ги напиши там и Ив ще ти направи поръчката.
После от разсадника ще се свържат с теб за потвърждение. Така ползваме 20% отстъпка. :sdaaa:
Аз преди 10-на дни си взех 2 клематиса и разни други китки и съм много доволна, даже пуснах снимки в темата. :daaa:
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Клематиси 2019

Мнение от danielka_y »

Мария Николова написа: Мар 28, '19, 19:40 Не мога да те зарадвам, но много, много се радвам, че те виждам, Даниелче! :ieeee: :ieeee: :gush: :tzeluvka:
Преди много години правих опити да вкореня резници клематиси за мен и за Neptune. Успехът ми приключи с вкореняването.
Провалих се след преместването направо на мястото. Но той отгледа вкоренените, които му пратих с... :lol: "парниците им". :daaa:
Но поне от тогава зная, че резници се вземат през юни, когато тазгодишните клонки започват да се "вдървяват", т.е., да се образува кората им.
Привет Маре :tzeluvka: Преди години помня, че и аз правех опити за вкореняване от резник, имах голяма успеваемост с вкореняването. При местенето, както казваш също се претърпяха загуби, но има и такива които си развиха коренчета и станаха хубави растения. Може би много рано съм ги преместила. Сега нямам дори шума за да опитам отново :snif:
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1742 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Мария Николова »

Я, Даниелче, вземи ми напиши за всеки случай имената на клематиси, които търсиш. Ако се появи нещо, да не съм в информационно затъмнение. :lol:
Имам адреса ти, само телефона да не се окаже неактуален, че едни китки тъй изгниха :svekurva: преди година заради неактуален телефон.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Клематиси 2019

Мнение от danielka_y »

Мария Николова написа: Мар 29, '19, 09:09 Я, Даниелче, вземи ми напиши за всеки случай имената на клематиси, които търсиш. Ако се появи нещо, да не съм в информационно затъмнение. :lol:
Имам адреса ти, само телефона да не се окаже неактуален, че едни китки тъй изгниха :svekurva: преди година заради неактуален телефон.
Маре, честно да си кажа не е от особено значение, само да са 2ра група /мисля те цъфтяха на нови и стари стебла/ имам едно местенце (ивица) около 10тина метра, която искам да я засея с клемчоци. Изместих това което оцеля при мен - 3броя, които дават признаци на живот и други още 3, за които не зная живи ли са или не. От поръчките ми в миналото останаха божурите и част от хемерокалисите.
И един съвет може ли? Един от оцелелите клематиси е макропетела маркмас пинк, ако се не лъжа е 3та група и цъфти само на стари лиани, за сега е засята в оная въпросна ивица, но мисля не й е там мястото, много голяма шума прави и ще заглуши другите растения? Или се лъжа?

П.С. номера ми е актуален, не съм го сменяла от как го имам - 20 години :*
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1742 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Мария Николова »

Гарантирано ще ги заглуши! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Клематиси 2019

Мнение от hosta127 »

Кайра , извинявай но телефона ми се повреди и не мога да направя снимки на Авангарда , тук направих едни с стария телефон но сигурно няма да можеш за видиш добре , кажи ми само късно ли е вече да го режа или още имам време

Изображение е

това пък е Монтаната , тя е още по зле от миналата година е и затова не е рязана но вече има пъпки и то доста и аха - аха да цъхне пък е само един клон нея хич не знам какво да я правя :hmmm:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


утре ще взема телефона на сина ми и ще направя хубави снимки

а това е един пак от миналата година Тудор мисля но беше вързан като букет и сега седи оплетен да го режа ли и него не е рязан ,

Изображение
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Kaira »

Здравей,hosta127!
Не е късно да подрежеш Авангарда, все още е хладно времето. На снимките се вижда, че е с доста дълги разстояния
между пъпките. Това да не те притеснява, някои клематиси са така.Започваш да броиш от земята нагоре две срещуположни и здрави пъпки. Преброй и следващите здрави една срещу друга пъпки и чак тогава режеш на 5 см. над вторите пъпки.
Този клематис е трета група и цъфти само на нови клонки! Това подрязване се отнася само за клематисите от трета група!
Авангарда цъфти най-рано в края на юни,началото на юли.

Монтаната не се реже! Остави я да се наеме, тепърва ще расте. Скоро до месец трябва да цъфне.

Тюдор също не го закачай, подрязваш само ако има изсъхнали клонки.
Късно е да го режеш, той ще цъфти през май на тези клонки.

Надявам се да съм ти била полезна. Успех ти пожелавам и ще чакаме снимки на вече разцъфтяли красоти! :tzvetentze:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Клематиси 2019

Мнение от hosta127 »

Кайра, миличка , докато натъкмя да направя снимки , не мога да разбера какво значи
Преброй и следващите здрави една срещу друга пъпки и чак тогава режеш на 5 см. над вторите пъпки.
ето снимах го от горе на долу

Изображение

Изображение

това е долу като чели има само един клон

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение :idea1: :hmmm: :hmmm: :hmmm: аш
от къде да започна да броя и какво да броя , оф много съм да ти кажа Защо не минеш някой ден насам хем да се видим и запознаем, някой ми каза че идваш в Лазур , ако е така .... :tzeluvka: :tzeluvka: :gush: :gush: :liubov: :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”