Клематиси 2019

Публикувай отговор
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Kaira »

Да, hosta127 режи го, той е от трета група. На колко години е?
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Клематиси 2019

Мнение от hosta127 »

Вече ще почне трета, първата береше душа, пратиха ми го почти в безсъзнание като бебенце , миналата година се нае и се качи на асмата,обаче имаще само един дебел клон , сега станали три , но тази година развалих асмалъка и сега виси на една пръчка докато направя нов но ако го отрежа ще е по добре , ама колко да го отрежа не ми се свиди , само да не го повредя че хич ме няма :svekurva:

Изображение

Изображение
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Kaira »

Щом те е жал, отрежи го най-много на 50 см. от земята. :lol: Иначе на 20-30см. е най-добре.
Той цъфти на нови клонки и не ти трябват отдолу голи пръчки. Като го отрежеш по-ниско го стимулираш
да пусне още стъбълца от корена. Не режи новите, които са избили отдолу! Това се отнася само за клематисите от трета група! Успех!

п.п. Голям красавец е! :liubov: ( Така и не стигна бройка за мен от поръчките и ми е мечта.)
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Клематиси 2019

Мнение от hosta127 »

Благодаря ти мила Кайра, ще жо отрежа на 20-30 см , отдолу няма нови покарали така че като хвана трите клона ..... и на черта :D ама отдолу тази клони наистина са голи пръчки , по тях после ще пусне ли нещо или от земята ще избива .....после ще ги вържа да не падат че котките много ги прескачат и останалия метраж в казана ли или може да послужи за нещо? Първата година се беше счупил един та го сях и дондурках , но се гътна и сега не ми се занимава
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Kaira »

Отрежи ги над две двойки пъпки. Иначе ще чакаш да избие от корена.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Клематиси 2019

Мнение от hosta127 »

може ли утре да ти направя снимки да ми кажеш точно къде да режа ,че хич не ги разбирам тези пъпки :tzeluvka:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Kaira »

hosta127 написа: Мар 23, '19, 22:57 може ли утре да ти направя снимки да ми кажеш точно къде да режа ,че хич не ги разбирам тези пъпки :tzeluvka:
:daaa:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Още мааалко да се затопли и ще зацъфтим! :daaa:
Guernsey Cream

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31670
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1011 пъти
Получил благодарност: 2311 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Мария Николова »

Днес почиствах от сухите стебла витицели, качени на арки и привързвах. Арките по-високи от мен с още една ръка нагоре. Примирих се, че всякакви прахуляци ще падат отгоре ми. Имаше и жертви - няколко връхчета с пъпки. Значи останалите читави пъпки ще станат добре охранени цветове. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Магдалена »

Мария Николова написа: Мар 28, '19, 00:54 Днес почиствах от сухите стебла витицели, качени на арки и привързвах. Арките по-високи от мен с още една ръка нагоре. Примирих се, че всякакви прахуляци ще падат отгоре ми. Имаше и жертви - няколко връхчета с пъпки. Значи останалите читави пъпки ще станат добре охранени цветове. :daaa:
;) Важното е ти да не си станала жертва на някой ядосан паяк! :stiskam:
Иначе.......да приемем,че си направила изкуствен пъпкоподбор! ;) :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”