Клематиси 2017

Публикувай отговор
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 213 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Клематиси 2017

Мнение от mileni »

Благодаря,за изчерпателния отговор!
Кири е рязан със сигурност,след засаждане,както и Вивиан Пенел.Първия има повече стебла,втория едва крета.Юкоикоши съм му пропуснала тази резитба,само след цъфтеж го режех.
Ще се поправя :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Клематиси 2017

Мнение от dar »

Искам да преместя един клематис купен от една баба през 2015 г. Сега е на много много сенчесто място и миналата година даде само 1 цвят. Кога е най-подходящото време и дали ще оцелее, че все пак добре се е вкоренил за разлика от тия дето много ги искам, а те едвам кретат? Мисля да сложа мрежа по стъблото на една не голяма синя слива, дето леко леко си изсъхва. Дали е удачно? Повече слънце ще има от сегашното му място?
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Клематиси 2017

Мнение от gabi123 »

dar, :tzvetentze: по принцип аз местя есента, опитвала съм и в ранна пролет, но засега без успех при мен
За мен късната есен е по подходящо, но нека кажат и другите момичета :tzvetentze:
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Клематиси 2017

Мнение от gabi123 »

А каква група е клематиса dar, аз също имам на сянка и цъфтят без проблем :tzvetentze:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Клематиси 2017

Мнение от ToBo »

Много зависи от клематиса. Купен от баба вероятно е Дурандии или Джакмании. Според мен го мести спокойно при следващото хубаво време. Но го наглеждай при тия първите жеги преди дъждовния сезон да не пресъхне (без да го преполиваш де ;) )
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5263
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 97 пъти

Re: Клематиси 2017

Мнение от Daniela Pargu »

Миналата год по това време местих три клемета и всичките цъфнаха и са добре :stiskam:
Само ,по съвет на форумните специалисти,ги засадих по-дълбочко!Е, и поливах при нужда,всички други грижи - стандартни :daaa:
И твоите ще оцелеят :stiskam: :dovolen: Мести!
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Клематиси 2017

Мнение от dar »

Момичета , благодаря ви :tzvetentze:
Клематиса цъфти късно, трябва да е трета група. Ще го местя. А как ви се струва идеята с мрежа по стъблото на сливата? На какво разстояние да го засада, на 40 см от стъблото добре ли ще е? Че и с издънките от сливата трябва да се боря :ufff: .Тобо като цъфне ще го снимам от близо за разпознаване. Нежен цвят, но.... Цвета е нещо като цвета на текста в подписа ти :lol:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Клематиси 2017

Мнение от hosta127 »

dar -че не е ли студеничко времето да го местиш клематисчето, по-добре изчакай по-късно и го премести,може би през март ... с колкото можеш повече пръст около корена да не устети преместването, аз така си провалих един от любимите клематиси, не че не оцеля но боледува дълго горкия, есента пак го преместих и го изрязах до 30 см и не усети това,сега го чакам да видя как ще са тази година нещата пролетно време си е по-трудничко но пак зависи ако не нараняваш корените и не събаряш пръстта от тях
няма да усети промяната ,особенно ако мястото е и по-добро .Гледай да не го забиеш в корените на сливата ,че тия сливи особенно джанките .... хич не ги харесвам пък имного бубулечки си въдят по тях, моите джанки направо валят мравки по земята от клоните им , развъдник на зарази са и ги унищожавам но корена работи колкото и да го копеш
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Клематиси 2017

Мнение от dar »

Мерси, Хоста!
Каквото стане. Ще се пробвам, но според мен добре се е наместил и ще ми е трудно, но ако оцелее, той и без това там, където е сега все едно го няма. :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Клематиси 2017

Мнение от tanini77 »

http://www.morgansplants.com/clematis" onclick="window.open(this.href);return false;
Тук има на добри цени ;) поръчах си, като цъфнат ще дам отзиви
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”