КЛЕМАТИСИ 2016 г

Публикувай отговор
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от Виола »

Не, не цъфти, но е жив и расте за разлика от капризните едри красавци. И тая година имам изсъхнали, писна ми постоянно да садя и да се ядосвам. Последно смятам да си купя Фонд мемърис и ако той не тръгне, приключвам с покупката на други клематиси.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от ToBo »

При мен има странна аномалия на флорида сиеболдии тая (четвърта) година :hmmm: Имам цял един клон такъв
Изображение
Нормално цветът е плосък без това надигане на тичинките на отделно стъбло. Ето така
Изображение

И моят Ругучи
Изображение

Тангутика Ауреолин. Какво да кажа :hmmm: Късно почва,рехав е и не покрива, бързо прецъфтява :mrgreen: За 4 години повече от 1,50 м не направи. Кога ще става тия 4-5 метра не знам :lol: Сега почва
Изображение
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31676
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1018 пъти
Получил благодарност: 2336 пъти

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от Мария Николова »

Двуетажен цвят на клематис не бях виждала, Боре! :o
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от venetka70 »

Клематисовото време май взема да отминава вече, ама аз няма как да не се похваля с една придобивка от тази пролет. Клематиса е Alionushka от Plandorex.
Поръчах го , ей така за идеята, че е различен. Оказа се страхотно попадение. Вижте как изглежда и то след онази гадна градушка от миналия петък при нас
Изображение
Не ще и не ще да ми качи вертикална снимка, затова е така настрани. Сигурно има някакъв трик, ама не мога да го открия.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от Мадам_Сръчкова »

venetka70 написа:Клематисовото време май взема да отминава вече, ама аз няма как да не се похваля с една придобивка от тази пролет. Клематиса е Alionushka от Plandorex.
Вени Клематиса е страхотен :)
Аз имам два по едно клонче и не искат да пораснат повече. Пък да цъфнат съвсем, оставила съм ги да се търкалят по земята.

За снимката първо трябва да я качиш на компютъра, там я завърташ с някоя програмка и после я качваш.
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от venetka70 »

Мадам_Сръчкова написа:
За снимката първо трябва да я качиш на компютъра, там я завърташ с някоя програмка и после я качваш.
Да, снимката е вертикална на компютъра, но след това не иска да я прикачи чрез tinypic. Само с хоризонтални снимки става. Извинявам се за спама.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от ToBo »

Прекрасен е :potekoha: Моят е жив и много буен, ама цвят друг път :lol: Догодина ;)
Никога не е късно да засадиш клематис...
GIOIA(Джоя)

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Вени,страхотен е!!!!Как го охрани толкова?
Моят отвори 3 то цветче,но е с 4-5 стебла(сигурно,защото до преди седмица живя в саксия :oops: )
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от Виола »

Вени, ето го обърнат. Става с програмата Paint от компютъра.
Изображение
Страхотен е! :daaa: Моят няма никакъв цвят тая година.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: КЛЕМАТИСИ 2016 г

Мнение от Виола »

Вени, става и с програмата Microsoft Office Picture, даже още по-добре, като предварително си обърнеш снимките на компютъра и тогава ги копираш. Току-що пробвах с мои снимки, става перфектно. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”