Клематиси 2015!

Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Клематиси 2015!

Мнение от МГХ »

Виола ,благодаря ! :tzvetentze:
Аз искам три клематиса един до друг ,по скоро на триъгълник засадени ,все да са сини , различни цветове ,за да правят преливащо синя композиция.Единият съм решила да е Президента.За другите се колебая измежду
Европа Изображение ;

Мулти блу Изображение ;

H.F.Young Изображение ;

Силвър Муун Изображение и

Сиеболди Изображение

Идеята е да има тъмен т.е. Президанта , по-светло син и много светъл почти сребрист.Формата на цвета е без значение ,но да не са съвсем дребни цветовете, да цъфти продължително, защото ще е на централно място.Около тях има рози и астри. Мястото е слънчево и не е голямо . Ето тук до албицията има трева /фаларис/ , която ще махна и ще намаля астрите : Изображение
Последно промяна от МГХ на Яну 9, '16, 11:11, променено общо 2 пъти.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Клематиси 2015!

Мнение от Виола »

Мулти блуто си е тъмен, само дето е по-кичест, той е спорт на Президента.
По-скоро за комбинация с вече избрания вземи Европа или H.F.Young, за трети Силвър муун. Аз имам Blue Eyes, който също е бледо син, но той е от Тайлърс; не знам дали се намира по другите сайтове. Но затова пък има много други клематиси, с които можеш да си направиш комбинацията.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Клематиси 2015!

Мнение от МГХ »

Виола написа:Мулти блуто си е тъмен, само дето е по-кичест, той е спорт на Президента.
По-скоро за комбинация с вече избрания вземи Европа или H.F.Young, за трети Силвър муун. Аз имам Blue Eyes, който също е бледо син, но той е от Тайлърс; не знам дали се намира по другите сайтове. Но затова пък има много други клематиси, с които можеш да си направиш комбинацията.
Значи за сега H.F.Young и за трети Силвър муун ,освен ако не видя нещо по интересно .
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Клематиси 2015!

Мнение от greeneyed »

Калико,ето един клематис вечно жив- аз го вадя , местя го, на старото място излизат също толкова стръкове и цъфтят, както новия- Madam Julia Correvon

Изображение

Изображение

тук е до Dorothy Walton

Изображение

Тук са Hagley hybrid s Durandii

Изображение

Piilu заедно с Мадам Коревон

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Клематиси 2015!

Мнение от boggy »

dancheto написа:Клематисова красота!!!! Гюлче...останах без дъх......прекрасни са, сега ли цъфтят, при мен преминаха отдавна и някои вече повтарят.....но този Хулдине.....прекрасен, ще се поръчва определено!!!
gyulcem написа:Изображение huldine, здрав обилен , всяка година без да искат го нулират и тя избива и цъфти и се къса, това са цветове избили на връхни клони аз ги прикрепих внимателно надолу за да има по цялото растение.
Изображение

Нали е 3та група - поне така го дават / значи си се реже на 20 см всяка пролет и се нулира? / ?Аз сега съм я поръчала да видим как ще се представи при мен.
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Клематиси 2015!

Мнение от pipike »

gabi123 написа::ieeee: :ieeee: Тази година се падна на мен честта да отворя темата за клематисите! :tzvetentze:
Нека в нашите градини греят най красивите клематиси!Вие сте на ход :daaa: :ieeemyzh:
Maidwell Hall
Изображение
Изображение
Изображение
Габи моля те сподели за отглеждането му :liubov:
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Клематиси 2015!

Мнение от gabi123 »

Искре няма нищо специално при Maidwell Hall
Имам го от 4 години и единственото различно нещо, е че не го режа въобще
На втората година нямах възможност да го подкастя и той се отчете с двойно повече цветове
и от там насетне само почиствам изсъхналите листа и го оставям да се шири на воля
Ще го видим тази как ще се представи :daaa: :tzvetentze:
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Клематиси 2015!

Мнение от pipike »

Благодаря ти мила :tzeluvka:
А на шарена сянка дали ще вирее :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Клематиси 2015!

Мнение от calico »

Клематисите първа група- като този, не се режат, те цъфтят на презимували клонки.
аз имам същия, но розов- макропетала, нищо особено, той дори и тор не е видял още за 5 години, пък си цъфти. Тази година ще го почерпя, че е безпроблемен.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Клематиси 2015!

Мнение от pipike »

calico написа:Клематисите първа група- като този, не се режат, те цъфтят на презимували клонки.
аз имам същия, но розов- макропетала, нищо особено, той дори и тор не е видял още за 5 години, пък си цъфти. Тази година ще го почерпя, че е безпроблемен.
:tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”