Клематисите от "Boulevard Collection" на Евисон

denitsavm

Клематисите от "Boulevard Collection" на Евисон

Мнение от denitsavm »

От известно време се каня да пусна тази тема и да ги обсъдим малко само тях

http://www.taylorsclematis.co.uk/Boulevard-Collection/" onclick="window.open(this.href);return false; - тук са общо взето всички. Не мога да им копирам снимките, но ги разгледайте на всеки детайлно имат по няколко снимки - ми разкошни са всички :liubov2:

Това, което ме впечатлява са височината им - до 1 м. Стават за контейнери, саксии и т.н. Другото е, че повечето са трета група, но и тези от втора са много цъфтеливи. Тези, които съм виждала изглеждат доста устойчиви на болести ... да кажат собствениците
denitsavm

Re: Клематисите от "Boulevard Collection" на Евисон

Мнение от denitsavm »

Имам Ooh la la - ами много ме радва, взех го след като го видях в градината на Фют и се влюбих в него. Моят вятър го брули, дъжда го беше свлякъл на земята, беше кален и изяден от охлюви и ето го в цъфтеж Изображение

Изображение

Дълго задържа цветовете :nod:

И една снимка от градината на Нини миналата година. Стоях ей така пред тази гледка :shock: :shock: :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha: Изображение Abilene и Countess of Wessex
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Клематисите от "Boulevard Collection" на Евисон

Мнение от libra »

Да,всичко хубаво,но като се гътне клематис една педя за 35 ,е много :snif:
ИзображениеПрежде почившия Filigree -малко избелял ,безличен цвят.
ИзображениеБижу -хубав наситен син цят/не е точен на тази снимка/цъфти цяло лято.
denitsavm

Re: Клематисите от "Boulevard Collection" на Евисон

Мнение от denitsavm »

Ами те бижуто и филигрито са малко кисели май , нали и при други съфорумци масово се гътнаха... но те все пак не са от точно тази серия, за която става въпрос, а са си саксиини :hmmm: Тия ми се струват много жизнени и хубавки
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Клематисите от "Boulevard Collection" на Евисон

Мнение от libra »

То,ако е за въпрос най-цъфтежния ми клематис тази година го хвана внезапната смърт.Така,че не мисля че са много кисели,просто много скъпи.
Тези двата малките са точно от "булевард' колекцията.Ценни са именно с малкия си размер.От друга страна са толкова малки,че резници почти няма от къде да се вземат .Те се режат на две пъпки,а размерът им е три пъпки.
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Клематисите от "Boulevard Collection" на Евисон

Мнение от Fiut »

Моят опит е само с О-ла-ла. Тази година отново беше букет - не се виждаха листа! Но сега е хилав и с жълти листа. Мисля, че нови цветове чак догодина. Но пък е нисък и красив безумно, докато цъфти! Така че ме устройва напълно. И без това по това време го надрастват маргаритите, и няма какво да ми цъфти. Чакам сега Ърнест Маркам май беше, да нацъфти по някое време от другата му страна. Така си решавам проблема с липсата на цъфтеж.
Изображение
Изображение
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Клематисите от "Boulevard Collection" на Евисон

Мнение от ToBo »

Прави впечатление, че всички в колекцията са много жизнени. Това по снимки от форума го виждам. Аз имам само Самаритан Джо много отскоро и той го потвърждава.
Дойде целият нацъфтял, тук го подпукаха пресаждане, охлюви, бури...
Ми вече е извадил 3 филиза и расте да цъфти наново.
Това ако са другите, още със засаждането почва едно вехнене и линеене и приличат на нещо чак на следващата пролет.
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Клематисите от "Boulevard Collection" на Евисон

Мнение от pipike »

:daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”