Клематиси - инфо по време на цъфтеж

dal

Re: Клематиси - инфо по време на цъфтеж

Мнение от dal »

не знам дали съм в точната тема , но си имам едни терзания и ако може да ги разрешим -ще е чудесно :
имам три сини клематиса -не са нови сортове и са купувани много отдавна
искам да ги разпознае някой , или общите усилия -не за друго , а защото единият не изби тази година , а е много цъфтежен
пък и като знам сортовете ще оправя групите и стригането :

единият :-много цъфти , не се влияе от сезона , като че ли избива повече от долу отголкото от готовите стари стръкове пъпки
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
тук е централното растение Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение та , този ме интересува най много :hmmm:
-------------------------------------------------------------------------------------
вторият търпи сянка , цъфти много , от нищо стъбла изсъхват , после избиват , и от основите избива , но определено цъфти от пазвите на миналогодишните стъбла
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
тук е най левият Изображение

---------------------------------------------------------------------------------------
третият- той липсваше година и нещо , после се появи от нищото , има склонност да цъфти по върховете , не е цъфтежен като горните два
на слънце е , предишните два са на шарена сянка
Изображение
Изображение
Изображение


ех :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Клематиси - инфо по време на цъфтеж

Мнение от calico »

Дааааааал :liubov: , не знам за клематисите, ама страхотна конструкция и страхотна идея за мен :ieeemyzh: :ieeemyzh:
крадвам я веднага дори и да не даваш, сега трябва да навия дърводелеца (в буквален и преносен смисъл) у дома да ми я направи
не съм виждала нещо по-хубаво за клематиси :ieeemyzh:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Клематиси - инфо по време на цъфтеж

Мнение от dal »

то си е хубаво....ама доста сенчесто , особено от едната страна , пада се в чупка и сянка на двете подпорни стени ....
и отгоре гредите допълнително сенчат -долу в дясно на снимката Изображение
ама ти си със орехов стаж , теб те не бърка сянката :liubov2: :liubov:
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Клематиси - инфо по време на цъфтеж

Мнение от gyulcem »

Вторият ми заприлича на Ашва , а последният на Варсав нике ,но по добре питай Нептун той ги знае много по добре.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Клематиси - инфо по време на цъфтеж

Мнение от Debi »

Дал изобщо не съм експерт, но не знам защо първият ти много ми заприлича на sieboldii Ramona.
Разгледай негови снимки и прецени, аз скоро си мислех за този Рамона, че трябва да го имам :dovolen:
dal

Re: Клематиси - инфо по време на цъфтеж

Мнение от dal »

днес го гледах него , Рамона т.е. , и Президент гледах ...
те са с такива пъпки листа и сърцевини в тичинките
наистина прилича :daaa:
разчитах ако някой познае клематиса и го има и му знае името-да го каже
за жалост Нептун никога не се е отзовавал на мои въпроси и призиви относно клематисите... :snif:
пък просто ми се иска ако разбера кой е -да си поръчам същия за празния сандък с измръзналото ....
Аватар
kundi
Кафевар/ка/
Мнения: 820
Регистриран на: Дек 11, '09, 08:31

Re: Клематиси - инфо по време на цъфтеж

Мнение от kundi »

Не е до отзоваването, Дал просто човек трябва да влезе в сайта и да оглежда понякога с часове даден клематис за да го разпознае.Когато са по-масово срещаните клематиси, които имаме ние ги разпознаваме по-лесно иначе за другото трябва свободно време и търпение.
http://kundi.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Клематиси - инфо по време на цъфтеж

Мнение от dal »

kundi написа:Не е до отзоваването, Дал просто човек трябва да влезе в сайта и да оглежда понякога с часове даден клематис за да го разпознае.Когато са по-масово срещаните клематиси, които имаме ние ги разпознаваме по-лесно иначе за другото трябва свободно време и търпение.
вероятно си права , но това не беше упрек ,а констатация -та всяко мнение ми е добре дошло ;
това не е нов сорт , поне от 10 години назад го е имало , както и да е
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Клематиси - инфо по време на цъфтеж

Мнение от pipike »

Запис
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”