Сибирски бор (Pinus sibirica)

Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 2919 »

Daniela Pargu написа:Алинка, нали шишарките съзряват на следващата год.- а от връхчето растежът продължава нагоре и те се оказват отстрани.
А това .мъжкото -то е в основата на новия прираст :daaa: :dovolen:
пп- това при теб -ще нарастне ,ще се появят още до него - при мен вече са розови- това са мъжките!
Женските ще чакаме след години :snif:
IСъзряват на следващата - вече оплодени, по.точно опрашени . :dovolen: :stiskam: ..Така разбрах от четенето.. :ufff:
Спирам да чета.. :tzvetentze:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Кедъров бор

Мнение от Daniela Pargu »

Да, всичко е точно :dovolen:
Тази шишарка е от миналата год. , а над нея е прираст от сега - тези новите фитили,които пораснаха след като садихме нашите . :daaa:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Кедъров бор

Мнение от Daniela Pargu »

Да приемем за позитивна енергия думите на Мугофродо- като станат 3-4 м борчетата! :stiskam:
Да сме живи и здрави и те бързо да пораснат, мила :daaa: :D
Deleted User 2919

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 2919 »

mugofrodo8 написа:Изображение
така изглежда шишарката на Силвър рей и се формирра на окончанието на прираста
Уважаеми mugofrodo8", не се сърди, но това е Pinus koraiensis 'Morris Blue'
Изображение


http://florawonder.blogspot.bg/2014/10/ ... pines.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 2919

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 2919 »

Съмнявам се, че на резниче от борчето порасват шишарки, сигурно е прираст:
Изображение
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Кедъров бор

Мнение от mugofrodo8 »

Алина няма за какво да се сърдя нещата си ги обяснявай за себе си но един съвет когато подаваш някаква информация на някого е добре да си поне на 100 % сигурна че инфото е с проверен професионален и научен характер защото сред тук четящите има доста компетентни и учени и специалисти , също така дори за един обикновен хоби градинар е добре да прочете информация от проверени източници .Сайтове всякакви безброй но ако сравниш статистически има страхотни разлики в всеки един . Не се обиждай но понеже пита това шишарка ли е на твоето борче аз ти казах че не е защото шишарките се появяват на върха на младия прираст най отгоре и са на малка дръжчица ;)
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Кедъров бор

Мнение от mugofrodo8 »

alina написа:Съмнявам се, че на резниче от борчето порасват шишарки, сигурно е прираст:
Изображение
Ако резник е отрязан край с него има друг метод с въздушен отвод от резник колнка не става независимо че зелен ;)
Deleted User 2919

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 2919 »

Ах, mugofrodo8, mugofrodo8..Обиди се..Не дей.Иначе ако ще премълча,разбира се ти ще останеш приятел на мен, то ще се заблудят другите ..Съгласен ли, че това е 'Morris Blue' ? Или не? Хайде, аз ценя твоята компетентност, не дей да се сърдиш.. :tzvetentze:
Може би бил си изморен след работа..аз съм свободна пенсионерка и доспивам и почивам..Ти работиш, измората дава последствията..нали зная това.Колко грешки поправях в чертежите си.. :ufff: Който не работи, той не греши, нали е така?
Последно промяна от Deleted User 2919 на Май 3, '17, 11:16, променено общо 1 път.
Deleted User 2919

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 2919 »

mugofrodo8 написа:
alina написа:Съмнявам се, че на резниче от борчето порасват шишарки, сигурно е прираст:
Изображение
Ако резник е отрязан край с него има друг метод с въздушен отвод от резник колнка не става независимо че зелен ;)
Не разбрах..искаш да кажеш ,че резникът не е жив? Хайде, кажи другото..Обичам куражджиите..Добре, аз пък прочетох форум, където от резник правят сибирските кедъри...затова се захванах..Да изчакаме?! Резничето ще каже думата си.. :daaa:
Малко спам..ти ли си бил до Краси Кубарелова на последната сбирка, където присътствах? Сериозен човек си. :dovolen: Добре, съгласна съм, допуснах грешка че не написах това в личните на теб. :nod: Но! Трябва и с твоята сериозност да се научиш да не се обиждаш..Хайде, МИР!! :stiskam: :stiskam:
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Кедъров бор

Мнение от mugofrodo8 »

Успех с борчето от резник ! Не се сърдя и не съм бил на срещата с Краси Кубарелова нито пък съм обявил война че да има мир ;) :D
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”