Сибирски бор (Pinus sibirica)

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Кедъров бор

Мнение от Daniela Pargu »

Алинка,ако си го торила вече,да не го преториш!
По скоро дали да него напръскаш с листен тор :hmmm:
Deleted User 2919

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 2919 »

Не, Дани, не наторявах.Прочетох, че само торф с компост , наторяването става само началото на лятото, юни юли(май изпуснах вече) със сулфата калий.. Ако ще намеря листен тор(без азот) за иглолистни, то е по-добре, защото и игличките се нахранят..Иначе ще внеса по края на кроната. Азотните не се внасят след засаждането, чак като расте една година след засаждането му и вече е укоренено.
Deleted User 2919

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 2919 »

Дани, май не се изразих точно и стана объркване. Всички връхчета на клонките са зелени и с прираст..само стъблата на клонките са оголили. Но имам чувство, че нови игли или клонки ще пробият и по стволчета на клонки..Една набъбна , аз я подхванах с острие, оказа се, че нещо зелено като пъпка, .Разбира се мястото намазах с дезинфициращо.Но понеже за клонката не беше идеално място, то не фатално, ако нова клонка изчоплих.На други места вече не пипах..Ако Незабравка ще има нова поръчка с корейски борчета ,то още едно ще поръча..че почнах вече на борчето да чета конско, демек, не оценяваш грижите ми..То явно чуло :D Доста издължи нагоре, даже ще прехвърли 5 те см по графика..Вече 5 см стана по-високо заради прираст на връх. Снимките не направих, защото забравих в къщи фотоапарата и даже стана досадно :всички рози цъфнаха, като никога, а не можах да направя нито една снимка..Даже Айсберг тази година стана голям храст и целият в цветове..До портата роза отрупана с цветове също и се удължи, стана като увивна над портата.Това е лек розов спам, но понеже не направих снимките на иглолистните, а имам доста въпроси да обсъдя със стопаните на иглолистните, за да избегна грешките,все пак това е първото кедърово дете в градината ми и много въпросителни покрай него имам..Май и то усеща вече.Корейското борче обича слънце, не като Сибирика ,което иска леко засенчване първите три години, като ацери..Аз двете семеначета-фиданки на Сибирика така изгорих, не преместих на време и слънцето два кедъра Сибирика попари, но двете от семеначета още държат формата, защото бяха на сянка и даже почнаха да дават, като коронка(втори прираст)
Deleted User 2919

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 2919 »

Дани и тези, които имат корейското борче..
Борчето каза: Ще живя, искам да живея..
Прочетох, че до него могат да виреят доста растения, цветя..на когото му интересно мога да преведа..
Засега тьфу ,тьфу..иглолистните вървят добре..Вечер или сутрин ги поливам отгоре със студена вода дъждовно..
Къртица свърши моята работа:окопа почвата вкръг Корейското :dovolen: ..
Синята ела всички комшии харесват..Тя е, като синьо огънче на поляната..
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Кедъров бор

Мнение от Daniela Pargu »

Мила Алина, радвам се да те чета тук! :dovolen:
И моето борче е добре! :stiskam: Не показа шишарки ,като на Васето,но се виждат мини-мини!
Казвай какво да садим покрай него!Аз сложих два анациклиса/единия загина/
При мен е наклон и съм поставила един хубав Курилски камък .Ще е добре да има и други растения наоколо!
Пазя и голямо място за друго борче наблизо :stiskam: :D
Deleted User 2919

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 2919 »

Дани, какъв този Курилски камък? но до камък може да се сложи https://www.rhs.org.uk/Plants/15799/i-R ... -i/Details" onclick="window.open(this.href);return false; препоръчват го
Явно нещо розово трябва, защото перпоръчват и Salix integra 'Hakuro-nishiki'

https://7dach.ru/MaSogetsu/puzyreplodni ... -2282.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Върви напред, пред "Сребърни" с розови или бургундски цветни деликатеси или с някакъв цвят - всички са розови или бели - от Anemone japonica или A. vitifolia . Има розови, розови и гроздови цветя от монарда и ехинацея . ,
Gladiolus murielae


Thalictrum ще бъде най-добрият целогодишен партньор. Неговите високи стъбла са умерено оцветени в дантели зелено и синьо и не блокират слънцето. Неговите облаци от малки цветя са в бяло, розово или бледо жълто. Всичките му варианти, на всяка височина, ще бъдат сензационни.
Даже дават разрешение да се засади роза в розово..даже да се качва до борчето, например роза "Клер Матин", засаждайки я от сенчестата страна на бора..
Тук не до борчето но тази е розата:
Изображение


Изображение
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Кедъров бор

Мнение от Daniela Pargu »

Камъкът е тежък голям с много дупки в него- красиво стои с нещо засадено в дупките!Някъде имам с тревички, пълзящи мащерки, сукулентни.
Някоя част се захваща за него мъх.
А твоите предложения са чудесни, но за по-шармантна градина, а не планинска, като моята :snif:
Но ще се възползвам от тези идеи! :dovolen: Ще адаптирам нещо за цвят -ще е по-красиво!
Deleted User 2919

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 2919 »

Daniela Pargu написа:Камъкът е тежък голям с много дупки в него- красиво стои с нещо засадено в дупките!Някъде имам с тревички, пълзящи мащерки, сукулентни.
Някоя част се захваща за него мъх.
А твоите предложения са чудесни, но за по-шармантна градина, а не планинска, като моята :snif:
Но ще се възползвам от тези идеи! :dovolen: Ще адаптирам нещо за цвят -ще е по-красиво!
Моята градина също има наклон..но там където расте борчето е изравнена полянка..Отдолу се вижда тазе поляна..Съпруг каза че демек си направила английска градина:естествена..
Твоят камък е такъв?
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Кедъров бор

Мнение от Daniela Pargu »

Сигурно е от същата порода!Моите са по-плоски с големи дупки.Красиви са ,но една приятелка мисли ,че като изкуствени изглеждат :snif:
При нас преобладава пясъчник камък ,а този е по-като карстов ли - не знам как да го обясня :hmmm: Приличат на този :daaa:
Deleted User 2919

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 2919 »

Изображение
И какво това зелено , което пълзи по камъка? На мъх не прилича..Или е мъх все пак?....
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”