Chamaecyparis (Лъжекипарис)

Публикувай отговор
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 130 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Chamaecyparis (Лъжекипарис)

Мнение от Донка Тодорова »

Благодаря,Тобо!Мисля,че ще намеря такова място.
Deleted User 5091

Re: Chamaecyparis (Лъжекипарис)

Мнение от Deleted User 5091 »

Защо може да жълтее сериозно в основата си Chamaecyparis Columnaris?
Засаден е на слънце, поливам го, но не често.
Deleted User 5091

Re: Chamaecyparis (Лъжекипарис)

Мнение от Deleted User 5091 »

Chamaecyparis nana gracilis, расте мнооого бавно, но е симпатичен. На сянка е и ще го местя, за да дръпне малко по-бързо.
Изображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Chamaecyparis (Лъжекипарис)

Мнение от tili »

mija написа:Chamaecyparis nana gracilis, расте мнооого бавно, но е симпатичен. На сянка е и ще го местя, за да дръпне малко по-бързо.
Изображение
И аз си взех това рошаво сладурче от Незабравка. Много слънце ли иска, че при мен това е проблем. Още си е в саксията :)
Deleted User 5091

Re: Chamaecyparis (Лъжекипарис)

Мнение от Deleted User 5091 »

Тили, четох, че предпочита полусянка, но не е дръпнал дори с малко за 1,5 години :hmmm:

Портрет :lol: на току що засадения Chamaecyparis obtusa 'Tonia - дано да го опазя, че е за 7-ма зона.
Изображение
Аватар
elitka
Виенско кафе
Мнения: 371
Регистриран на: Окт 12, '16, 12:51

Re: Chamaecyparis (Лъжекипарис)

Мнение от elitka »

Аз имам в двора два лъжекипариса. Не знам точно какви са, но и двата са купувани преди години съвсем мънички - 30 см. от Кауфланд. Днес единият е в пъти по-голям от другия, а и формата е съвсем различна:

Изображение

Изображение
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Chamaecyparis (Лъжекипарис)

Мнение от mugofrodo8 »

mija написа:Тили, четох, че предпочита полусянка, но не е дръпнал дори с малко за 1,5 години :hmmm:

Портрет :lol: на току що засадения Chamaecyparis obtusa 'Tonia - дано да го опазя, че е за 7-ма зона.
Изображение
Tonia е от 5а до 7б зона и в първите години расте почти незабележимо. Също така е добре да се покрие с агротекстил за зимата ако е изложен на повече от един час на слънце.
Deleted User 5091

Re: Chamaecyparis (Лъжекипарис)

Мнение от Deleted User 5091 »

Благодаря, ще го покрия. Слава богу, че става и за 5-та зона :ieeee:
незабравка

Re: Chamaecyparis (Лъжекипарис)

Мнение от незабравка »

tili написа:
mija написа:Chamaecyparis nana gracilis, расте мнооого бавно, но е симпатичен. На сянка е и ще го местя, за да дръпне малко по-бързо.
Изображение
И аз си взех това рошаво сладурче от Незабравка. Много слънце ли иска, че при мен това е проблем. Още си е в саксията :)
Тили,става и за шарена сянка.Твоето е не Нана Грасилис ,която е средна височина,а Бил-,който е джудже и расте по-бавно. :nod: Не знам ако е на пълна сянка дали ще му са позлатени връхчетата,или ще стане изцяло зелен..затова на по-лека сянка,ако ти е възможно.


Мия,по-принцип обтусите са бавно растящи лъжекипариси,първо пробвай да го подсилиш с малко тор от калифорнийски червей наесен и напролет с гранулиран тор -в Херман Майер има един хубав тор,който става за иглолистни-4-5 месечен е ,мисля,капсулата е на основата на смоли частично,което позволява бързо стартово освобождаване на азот .за да дръпнат напролет и останалата част азот,калий и фосфор се освобождава постепенно,за да храни растението продължително.Освобождаването на в-вата в тези капсули не става в зависимост от поливането,а от температурите. :daaa:
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Chamaecyparis (Лъжекипарис)

Мнение от Vasi »

Chamaecyparis lawsoniana :liubov2:

Изображение
"A garden that is finished is dead."
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”