Sciadopitys - Шадопитис (Японски чадъровиден бор)

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Sciadopitys - Шадопитис (Японски чадъровиден бор)

Мнение от Daniela Pargu »

sasha, есента е по-добре за местене :stiskam: .Нямаш ли начин да му засенчиш?С тези мрежи- нещо като параванче,или чадър ?
Усилие е ,но си заслужава!
незабравка

Re: Sciadopitys - Шадопитис (Японски чадъровиден бор)

Мнение от незабравка »

chara написа:Мугофродо, много благодаря :tzvetentze:
А големите саксии са ми вариант за нови иглолистни заради софийските летни жеги и суховеи и в горещините през деня прибирам, точно за да не прегряват. Също, за подпомагане адаптацията към нашия климат и окореняване на мъниците. Друга част от саксиите са закопани на село на сянка под вишната, наесен ще садя на постоянните места. По логика, ако живеят в разсадник, пак ще са в съобразени съответно за размера и развитието контрйнери и се надявам, с това временно решение да не допускам тежка грешка :stiskam:
Да споделя от моя опит.Освен разсадника имам и малък магазин във Виница,където до миналата година също се продаваха цветя.Нося значи от разсадника някои растения и през деня са на открито на стълбичките пред магазинчето-вечер ги прибираме вътре.Ако едно растение се задържи повече от една седмица в магазинчето то започва да изостава в развитието си и не изглежда така добре както събратята си в разсадника,които там са си пак в контейнери,но на стационарна позиция,не се местят.Та значи редуването на вкарване на градински растения в къщи и изкарване навън май не им харесва на растенията,особено на иглолистните. :nod:
незабравка

Re: Sciadopitys - Шадопитис (Японски чадъровиден бор)

Мнение от незабравка »

sasha написа:Ох, голяма бяла птица съм :ufff:
Голям ми беше меракът, получих го но меракът не съответства на свободните ми места, та го боднах на видно място и въобще не съм прочела това за сянката :ufff:
Ще го местя, то е очевидно, ще му измисля шарена сянка, но не знам кога :hmmm: /кога е добре за него/
А иначе, онези гадни априлски студове му жарнаха няколко иглички, но мисля, че не е опасно.Слънцето, обяче, определено не му понася. Дано устиска малко :stiskam:
Ами прави веднага сянка някаква.Моят Том Тъмб Голд загина за два дни в жегите ,докато умувах как да му направя някаква естетически издържана конструкция за засенчване. :ufff: Сега криптомерията ми малка е засенчена с дървена щайга от ягоди ,закрепена върху бамбукови колчета.,майната му на естетиката,Наесен ще я местя. :twisted:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Sciadopitys - Шадопитис (Японски чадъровиден бор)

Мнение от Daniela Pargu »

И при мен,в търсене на естетиката някои заприличаха на опърлени скандинавци :hihihi:
Сега засенчвам с чадъри и мрежи- явно това лято ще сме така - но подир дъжд качулка :ufff:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Sciadopitys - Шадопитис (Японски чадъровиден бор)

Мнение от shoshy »

Красавец :potekoha: :potekoha:
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Sciadopitys - Шадопитис (Японски чадъровиден бор)

Мнение от gevkati »

Едно чадърчесто и от мен
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Sciadopitys - Шадопитис (Японски чадъровиден бор)

Мнение от Мария Николова »

gevkat, като ги гледам твоите - японче до японче, чадъресто до чадъресто. :hihihi: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Sciadopitys - Шадопитис (Японски чадъровиден бор)

Мнение от gevkati »

Аааа, нееее, задният е шваба- pinus schwerinii Wiethorst.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Sciadopitys - Шадопитис (Японски чадъровиден бор)

Мнение от Breda »

Изображение


:slove: Бебешорът пусна чадърчетата
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”