Офтопик от Иглолистните

Публикувай отговор
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Pseudolarix (лъжелиственица)

Мнение от mugofrodo8 »

botan написа:Изкъсо следя развитието на тази секция. В общата тема се пише за общи неща и за родове, които нямат все още теми. Дори и вече да се е отворила тема, както с туята, то дискусията в общата тема няма как да секне от раз и да се пренасочи в родовата тема. Тя трябва да се пренасочи изначало в друга тема или да се оставя да се довърши защото ако се фрагментира по този начин няма да бъде полезна никому. Следващите дискусии за туите вече ще са си в новата тема така че не унивай. :daaa:
Не унивам просто бях готов с 16 нови теми и изведнъж разбирам че е било напразно някой ме беше изпреварил трябваше да те послушам като каза в темата за Гинко че няма смисъл от подробни информации и дълъг текст в началото на темата
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от botan »

Разбирам, че с лека ръка ти тръснаха тежък товар да отваряш нови теми, но не бива да се поддаваш на такива погрешни чувства, че никой не е заинтересован от тях.
Сега ще помоля всички, на които коментарите са им свързани със съответните родове, нека си ги поставят в самите теми, независимо че за сега са с по една дума. Когато на Муго му дойде музата, ще ми прати на лично статията и ще я добавя в неговото мнение. Всякакви офтопици ще бъдат преместени в архива.
Мисля, че всички са наясно, че нито тези теми, нито общите теми са мястото да се обсъжда този въпрос. ;)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Pseudolarix (лъжелиственица)

Мнение от botan »

Това не е проблем. Пусни темите и където има дублаж ще ги слея така че да започват с твоето мнение в случай че е във вид на статия. Това да са ти кахърите!
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Pseudolarix (лъжелиственица)

Мнение от lenuza73 »

:hmmm: Аз мисля,че някой админ или право имащ такъв би могъл да ги коригира вече отворените или пък отвори нови направо,а старите без да се обиждат потребителите защото са празни да се изтрият или заключат.Молихме го тоя човек да пише и сподели знания и опит,като отвори теми,пък то кво стана :hmmmmmm:
Мугофродо ,аз чакам с нетърпение и те следя навсякъде където пишеш :nod: това ,че не пиша в момента е защото нямам какво да покажа .Относно лиственицата за която ми даде съвет,много ти благодаря-вече е постригана с нова модна прическа и като се разлисти ще покажа :angelche:

:ieeee: Пускай темите,ще се научим да пишем в съответната
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Thujopsis (Японска Лъжетуя)

Мнение от calico »

този блатен кипарис колко голям става? Има ли форми да кажем до 2-3 метра?
Имам едно заблатено напролет и есен ъгълче в долната част на задния двор, нищо не вирее там. Имам само блатен ирис и една филипендула там, ама то е около 5-6 кв. метра и ако дървото не е голямо, за знам да го търся. Слънчево е целодневно местенцето, просъхва само юли и август
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Thuja (Туя)

Мнение от lenuza73 »

mugofrodo8 написа:Явно никому не е нужно подробно описание за всичко има гугъл успех
Нужно е разбира се...разбирам ,че ти е тъпо и смяташ ,че е по лесно и така,но аз силно се интересувам от информация и не ми се рови в Гугъл ,по простата прична ,че него на него не мога да задам въпрос... Ето сега не ми се чете цялата тема за иглолистните да питам по кое време горе долу да пострижа моята туя ,в края на април късно ли е? :hmmm: искам да и сгъстя корона която в момента е като раздърпана кокона :oops:
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Pseudolarix (лъжелиственица)

Мнение от isa »

Муго, освен изказаните аргументи, че е трудно от раз да се премине в нови специализирани теми и че част от интересуващите се предимно четат ще ти посоча и друг сериозен аргумент който опровергава констатациите ти че никой не се интересува от подробните описания- ами ние сме предимно практици, хобисти, голяма част тепърва сме открили интереса си към иглолистните и в тази връзка или нямаме голямо видово разнообразие или имаме по няколко туички и борчета засадени преди сезон-два, какво толкова да показваш и да питаш и да дискутираш??? И най-вече сезонът едва сега започва, дай ни малко време плийз, сигурна съм че като се ориентираме и наберем скорост ще позапълним тези секции. Ето аз лично имам интерес към иглолистните, но от този сезон-2016 успях да ги видя един път и да установя че са живи, отделен е въпроса че от 25 растения съм засадила само 7, останалите 18 са засадени в по-големи саксии и саксиите са закопани временно в градината докато си организирам местата за тях.Ще се включа в дискусии когато видя някакво развитие или проблем.А сега просто чета твоите статии , общо въвеждане в материята и съм много благодарна, че го правиш. Сигурна съм че има много други като мен -абсолютни прощъпулници и ще се включим, но малко по-късно, с напредването на сезона и когато има какво да показваме и коментираме.Много са полезни темите ти, това е просто началото и няма да стане за 10 дена. :tzvetentze:
Мисля че е добре общата тема за иглолистни, точно така да й се промени името- "Иглолистни дървета и храсти-обща тема", така само от заглавието ще личи и за новите, че има и специализирани такива.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Pseudolarix (лъжелиственица)

Мнение от calico »

Има, има смисъл в дългите информации в началото. В старите теми за всяко цвете беше така. това не отменя после въпросите, обаче е нужно.
Аз никак не съм навътре в иглолистните, и вероятно поради условията които имам- ограничават ми избора за тези растения, няма и да бъда. Не са и много хората с градини, които пишат активно. Обаче винаги, ама винаги изниква въпрос за някое растение и е чудесно, че вече има теми, където може да се пита. Иглолистните правят структурата и красотата и обемите на една градина, тъй че без тях никак не може.
Е, сега, може и да пишем повече за розите, но то е по разбираеми причини- те са по-капризни от иглолистните.А и човек може да има сто рози, но не и сто елхички, най-малкото заради парите. Обаче няма как да минем без иглолистни, и е добре, че имаме теми за основните видове

МугоФродо, целувка за теб :tzeluvka:
Последно промяна от calico на Фев 28, '16, 18:22, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Pseudolarix (лъжелиственица)

Мнение от botan »

Мислех, че това, че цяла секция е кръстена на нея е достатъчна индикация, че е обща. :mrgreen: Ще я преименувам за да няма заблудили се. :nod:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Pseudolarix (лъжелиственица)

Мнение от дара »

Чета всички нови теми и са ми много интересни,но в градината си започнах да засаждам иглолистни отскоро,тепърва чета за тях,дори още не зная какво точно да попитам.Растенията които имам са малки ,ето ги
Изображение

mugofrodo8,не се обиждай,имаме голяма нужда от твоите знания,просто иглолистните досега бяха непознати за повечето от нас :nod: :sflower: Благодаря за труда ти!
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”