Лиственица (Larix) Larch

Публикувай отговор
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Лиственица (Larix) Larch

Мнение от gevkati »

Аз през телефона не виждам какъв е проблема. Ще гледам после в офиса
Vanya71
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Мар 11, '19, 19:23

Re: Лиственица (Larix) Larch

Мнение от Vanya71 »

Ами игличките новите бяха зелени,а после станаха кафяви.Днес ще видя има ли разлика и дали се е влошило още положението. :stiskam:
Изображение
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Лиственица (Larix) Larch

Мнение от gevkati »

продължавам да не виждам проблема... ако те притесняват жълтеникавите пъпки, то това са мъжки шишарки, няма страшно

а това зад лиственицата някой силвестрис ли е? Моля те да го покажеш :dovolen:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Лиственица (Larix) Larch

Мнение от jenni »

Хубавелко се раззелени

Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Лиственица (Larix) Larch

Мнение от Breda »

Breda написа: Юли 29, '17, 20:27
mugofrodo8 написа:Точно така оставяш водач привързан на кол и първите няколко години - две долните ниски клонки които са плачещи се скъсяват наполовина. Следващата година вече може да отрязвате постепенно по долните като близко до основния ствол да не са отрязани плътно а да стърчат 2см. Замазват се с овощарска замазка или восък. Когато достигне примерно 1.7м.рано на пролет се реже върха над двойка силни пъпки замазват се с замазка и това е ако искате да постигнете ефекта на щамба. Ако оставите така без кол водач ще остане ниска куполовидна форма. :stiskam:
Странно,от няколко дни се усещам как наричам това лариксче вътре в себе си Муго.Причината е точно този пост,за който се сетих преди два месеца в един градински център,когато го видях - в пресъхнал контейнер,с две счупени и 4 анемични покафенели клончета,берящ душа.Буквално реших да го спася.Взех най-жизненото клонче и го направих водещо,спазих и всички останали съвети и през цялото време ,докато го наблюдавах как пускаше клонки и стремително растеше си мислех пак за този пост,даже го търсех в темата - как да го режа,че да стане красавец .

Почивай в мир,Мугофродо! И благодаря!

Аз ще отдам почит на Мугофродо с моя спасен Муго.Тази пролет достигнал желаната височина ,вече с отрязан водещ връх,обгрижен,преместен на по-добро място,жизнен и хубавеещ.Ще стане красавец!Почивай в мир!

ИзображениеИзображение
Изображение
Vanya71
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Мар 11, '19, 19:23

Re: Лиственица (Larix) Larch

Мнение от Vanya71 »

Момичета лариксчето ще го бъде. :ieeemyzh: В целия си блясък е. Благодарение на вашите препоръки :ieeee:
Изображение

Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Лиственица (Larix) Larch

Мнение от dar »

Ваня, много е красив, чуден. Как го подстригваш, не мога да постигна този вид?
Аз ще ви покажа моя, доста му намалих косата, все чакам да стане като на Светката, но е далеч. Важното е, че е жив, просто съм лош фризьор.

Изображение

А този в алпинеума хич не ми харесва. По препоръка на Маргаритения и Даниела Паргу му наведох леко клоните, но...От миналата година се чудя дали да не го махна.

Изображение

И от близък план да видите за какъв характер говоря. На се навежда, а ми се перчи.

Изображение

Дайте идеи как да го подстригвам. Сега пролетта доста го скъсих, но както и да го оставя все си стърчи. Дали следващата пролет да не оставя по дълги някои от основните клони? То зависи и какво ще израсте тази година. Опак сорт.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Лиственица (Larix) Larch

Мнение от Тутти »

Dar, хем си добър фризьор, големия е супер, хем характера на малкия си е добър. Можеш лекинко да го наведеш и ще стане. Още са му къси клонките, и са здрави, не са натежали и затова стърчи. Градината изобщо ти е за пример.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Лиственица (Larix) Larch

Мнение от iv.tarlen »

Дар, престани с тези съмнения.Чудесно се справяш!Едно време, моят адвокат ми казваше така:-"Вие жените много обичате сами да си забивате перони в мозъка и после с кеф да си ги вадите".Търси различието, важното е растенията да са здрави!
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Лиственица (Larix) Larch

Мнение от gevkati »

Дарче, малкият е прекрасен! Така хубаво стои с карекса - пухкави, обемни, въздушни, страхотен дует! Мол'ти'са не го вади/мести този сладур :angelche:
Високият е като камбана- много е як :D
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”