Смърч (Picea) Spruce

Публикувай отговор
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от alexalex12 »

Марги, прекрасни снимки! Колкото пъти и да ги гледам, все откривам по някой нов детайл! :liubov:
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от alexalex12 »

Малко пицеи с днешна дата
picea abies "Gold drift"
Изображение

picea pungens "The blues"
Изображение

Picea pungens St. Mary's Broom
Изображение

Picea pungens Blue Ball
Изображение

Picea sitchensis Trinket на новото си място от днес
Изображение

Какво ми направи впечатление днес като я местих. Насадила съм я без да разбутвам балата от саксията. а корените навити по формата и стояха непокътнати. Напускала нови корени, дълги 20-30 см тръгващи малко под нивото на почвата, заобикаляки старите корени. Все едно прави нова коренова система.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Margaritenia »

Еха, дефилето продължава!:)))

Алексче, кога си я садила ситкаджийката първоначално?

Аз имам една единствена от март 2016. Неопитна, но самоуверена, я изтипосах на върл пек и суша с убеждението, че де що е смърч, търпи на суша и слънце и тя започна да съхне, а аз започнах да режа...ама не се сещам да поливам :ufff: :ufff: и така 2 лета тя съхне, аз режа, докато не я издълбах като леген от рязане... април 2018 я преместих на влажно и сенчесто място и чудо, за 1 сезон почти затвори дупката,от леген се превърна в паница! Искам си я пак на съвършена топчица :stiskam: :stiskam: толкова да нежни:)
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от alexalex12 »

Марги, имам я от есента на 2016. Голяма хубавица е. Първото лято беше малко сърдита, но и мина :lol: При мен няма слънце след 14.30ч. Преместих я 50 см по наляво, че я бях засадила много близо до блуса. Ща видим как ще и се отрази.
Vanya71
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Мар 11, '19, 19:23

Re: Лиственица (Larix) Larch

Мнение от Vanya71 »

О, поуспокои ме малко.Дано да е така.А аз съм малко на Вие с иглолистните.Честно да си призная не знам този бор на заден план какъв вид е. :D .На 10год.е.Купих го за джудже,ама доста порасна.
Изображение

Изображение
Vanya71
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Мар 11, '19, 19:23

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Vanya71 »

Здравейте, отново имам нужда от съвет.Имам Picea abies push.Бях си купила растението от разсадник"Незабравка".Трета година е при мен,но имам чувството,че не мръдва. :ufff: .Само като ми го изпратиха беше със шишарки и оттогава край.Къде бъркам
Изображение
Vanya71
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Мар 11, '19, 19:23

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Vanya71 »

Клонките най-отгоре доста се оголиха.Сутрин е на слънце, следобед е на сянка от Розата.Сяла съм го под стреха ,за да го пазя от сняг и слани.Моля,ако някой може да помогне със съвет
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Лиственица (Larix) Larch

Мнение от Margaritenia »

Ехаааа, какъв красавец! :potekoha: :potekoha: :potekoha: Прилича на Мозери или Ксавери...ми че той си е джудженце, я го виж, на 10 годинки е, а е под 150 см (или поне така ми изглежда на снимката):))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2527
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 976 пъти
Получил благодарност: 1381 пъти

Re: Лиственица (Larix) Larch

Мнение от gevkati »

бреййййй! Много хубав! Става ли жълт през зимата? Това 1 бор с три върха ли е? Красавец!
Vanya71
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Мар 11, '19, 19:23

Re: Лиственица (Larix) Larch

Мнение от Vanya71 »

Марги да наистина е красавец и е под 150см.Да един бор е с 3върха.Целогодишно си е зелен.Не си променя цвета.Ня ярко слънце е цяло лято.Аз съм от Южна България и при нас е голяма жега.
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”