Смърч (Picea) Spruce

Публикувай отговор
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Margaritenia »

Едно малко скъпоценно камъче - Picea abies Little Jewel
Гъста корона, клонките му съхнат, иглиците му падат, постоянно режа умрели клончета, с 2 думи Мис Каприз! Но пък е красиво!

Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Margaritenia »

И сега, още една моя любимка (не знам що тия смърчове все са жени в моята градина :lol: ), Picea jezoensis Chinese Marl

Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Daniela Pargu »

Марги, прекрасни са!
При смърчовете наистина има огромен асортимент!
Но ти така ги показваш, че им личи цялата красота :sclap: :sclap: :sclap: :sbear:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от vanina_g »

Margaritenia написа: Яну 23, '19, 23:46 Не знам защо, но ми се струва, че ориенталския смърч не е на почит в нашия форум, а това е прекрасно дърво!
Иглиците са му дебелички и не бодат както на бодливия смърч, прекрасен лъскав тъмно зелен цвят, прираст в цвят лайм, пухкав и нежен на допир:)))) Да не забравя и розовите шишарки, които стават тъмно малинени и след това кафяви!

....
:slove: наистина не са много, ама много са красиви всичките ...
ето този например Picea orientalis Aureospicata любов от пръв поглед :sheart:
Но ето затова е форума и такива ентусиасти като теб :tzvetentze: , да се просвещаваме и ние и да имаме нови мечталки :angel2:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Margaritenia »

dar написа: Яну 23, '19, 09:28
Я кажи, Picea pungens Bialobok от коя година ти е? Моя не е така широк, то сигурно защото не съм му оставила достатъчно място.
Дарче, извинявай, не видях въпроса ти!

Биалобок е от април 2016. Разлят е, защото аз нарочно не му подвеждам връх, той си дойде така сплескан и аз го сложих на предна линия и ми е изгодно да е нисичък:)))) :tzvetentze:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от dar »

Спойлер
Покажи
dar написа: ↑
ср яну 23, 2019 10:28 am

Я кажи, Picea pungens Bialobok от коя година ти е? Моя не е така широк, то сигурно защото не съм му оставила достатъчно място.

Дарче, извинявай, не видях въпроса ти!

Биалобок е от април 2016. Разлят е, защото аз нарочно не му подвеждам връх, той си дойде така сплескан и аз го сложих на предна линия и ми е изгодно да е нисичък:)))) :tzvetentze:


Успокоих се, реших, че не му е удобно там в ъгълчето!

Един път ми се получи със спойлера, друг път, не. Сега нали става въпрос за иглолистни, системата проработи в моя полза ;)
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Тутти »

Dar, имаш страхотни иглолистни. Я кажи тази пицея с жълтия прираст от къде си я взимала и кога. Picea Glauca Duble Gold. Снимките аз си ги увеличавам, няма проблем, но ако ти направо по-големички ги качваш, ще е още по-добре. ( с онова човече със зелената глава)
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от dar »

Спойлер
Покажи
Dar, имаш страхотни иглолистни. Я кажи тази пицея с жълтия прираст от къде си я взимала и кога. Picea Glauca Duble Gold. Снимките аз си ги увеличавам, няма проблем, но ако ти направо по-големички ги качваш, ще е още по-добре. ( с онова човече със зелената глава)
Тутти, пицеята е засадена есента на 2016 г. От поръчките на Ким е от полския разсадник. Знам, че е тяхно собствено производство, както и Juniperus communis Bagnet, може би и някои други растения.
По информация на сайта след 10 г. е с височина 0,70 м, такава каквато я купих, без да се замисля, че е живо растение и ще продължи да расте. Та я засадих на това място и се надявам да няма много изненади в размерите, че ще удуши Zoic rose. Много малко инфо има за нея в нета .
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от alexalex12 »

Момичета прекрасни снимки показвате!
dar написа: Яну 23, '19, 10:44 Picea pungens Herman Naue. Няма почти шишарки и съм тъжна, но много бързо расте и съм притеснена от към място. Марги, това не е Pinus и няма свещи, как ще го контролирам растежа? И като по млад ли да го започвам или да чакам ;)
Дарче, picea и abies се режат когато спят. Те имат спящи пъпки, които ще стимулираш с рязането и освен контрол на растежа, ще постигнеш и сгъстяване на растението!
Боровете нямат такива и затова се намаляват само свещите!
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от dar »

Алекс, благодаря ти! Значи по това време е момента. То и сега си е гъсто, не знам какво да правя. Напролет най- късно на гости да го мислим в реални условия.
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”