Бор (Pinus) - Pine

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от dar »

greeneyed написа: Апр 9, '19, 12:52 Добре, де, Даре, падат ли му игличките или снопчетата си стоят здраво на стъблото? :hmmm:
Грийни, стоят си здраво. Пробвах да го оскубя, не се дава и това ми е надеждата. Ще ходя след работа да купя магнезий и желязо и да го реанимирам. Преди му падаха иглите и беше почти оплешивял. Сега е друго, но не е от скоро с тоз златен цвят :hmmm: Ще докладвам тук, че да се учим и да ги предпазваме, доколкото можем.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2528
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1381 пъти

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от gevkati »

pinus strobus Niagara Falls
още е пред отваряне, но е голям красавец. Предстои да го декорирам с някой и друг камък и пак ще го покажа

Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от dar »

Гевкати, много наперен хубавец! В поръчката нямаше ли го на снимка полегнал между два камъка? Мойто Шверини ще издаде багажа :cry: Този бодливко колко голям става, сега и в нета ще погледна. Обичам дълги и меки бодливко! Режи лентата, че нямам търпение :gush:
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2528
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1381 пъти

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от gevkati »

Дарче, да, и аз го глася да поляга по камъни.Но трябва първо да ги сложа.
Обаче в този дъжд, който направи много кал...стоя на пауза
Не става много голям, изправяш го колкото искаш и после го пускаш да ‘плаче’. Може да не го изправяш изобщо , ако искаш. Ама аз нали съм една театрална и драматична :D :D :D
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от alexalex12 »

Гевкати, много красив този водопад! И мацораната как строго гледа :lol:

Дарче, защо не го извадиш шверинито да му провериш корените как са и да го сложиш на друго място. Ако наистина е много зле и друго не помага поне ще си опитала и това!
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от clock »

Гевкати, водопада е голям красавец! :nod: Гледам стъпалата, него, представям си камъните и грациозното му полягване върху тях ииииии ...... картинката страшно ми харесва! Непременно да покажеш като стане готово, че отсега едвам удържам нетърпението си :angelche:

Дарче, Алексче е права. Нищо не губиш, а така поне има някакъв шанс да спасиш шверинито.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от dar »

Клокче, Алекс освен в саксия къде да го местя, нямам място и точно заради него там стана новата леха. Ще ходя пак да го гледам днес, вчера ми се видя, че игличките отдолу са малко по зелени. Дано съм права.Ако му стане нещо ще искам друг като него или този плачещия на Гевкати, ако мястото ми позволява.Бавно растат, а искам да поскрие доматите :dovolen:
Благодаря ви за съветите, ще мисля.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от pepelqshka71 »

Pinus mugo 'Hostýn Gold'
Изображение

Pinus mugo 'Varella'
Изображение

Pinus flex. 'Lil Wolf'
Изображение

Pinus strobus Green Twist
Изображение

Pinus Mugo Rositech (не съм сигурна)
Изображение

А този някой да го разпознае
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от dar »

Пепеляш, големи са ти сладури! Безпроблемно да ти растат в градината!
Pinus mugo sunshine няма много място за разпростиране и имам два въпроса, сега ли е момента да счупя от свещите или като поотрасне до желания размер тогава да започна да го ограничавам. Май от сега трябва да почна, но не съм сигурна. Ето го и него

Изображение


Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от pepelqshka71 »

pepelqshka71 написа: Апр 20, '19, 13:49
Pinus Mugo Rositech (не съм сигурна)
Изображение

А този някой да го разпознае
Изображение
Или първия е PINUS strobus Minima
а втория е Pinus Mugo Rositech :hmmm:

Даре, според мен от сега трябва да чупиш свещите, но да покарат изцяло и тогава. Дебнене му е цаката :lol:
Аз така правя на моите, нищо че са джуджета. Нека се включи и Марго.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”