Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Публикувай отговор
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от dolli »

Източната туя от семена расте много бързо - имам сети преди 3 години - в момента са по метър високи. :nod:
dal

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от dal »

denitsavm написа:Дал, престани да мразиш толкова дръвчетата от семена :evil: Че то си е забавление :nod: Имам туя от семе от миналата година по това време е сята, 20 см. е вече, в саксиика 10 размер. Торих лятото с другите цветя, сега е на студа навън върху камелията и си е екстра :nod:

престани да мразиш толкова дръвчетата от семена м не си твърде обективна...като че ли? :D
някъде тези дни писах , че липсата на смисъл важи само за бавнорастящите и късноцъфтящите растения , когато са заловени от семена...
при семената обичайно разпадат сортовете -надявам се да го отчитате-т.е. семена от уникалното растение не гарантират детки от същия сорт и външен вид :dovolen:
иглолистните , магнолиите , лиродендроните , цитрусите, гинкого/и то иглолистно/ и много други -купуваш готово , не са непосилни като цени
едногодишните , многогодишните перенни , бързорастящите храстчета , бързорастящите дървета от семенаци-защо пък да ги мразя , виж в поръчките що семена съм напоръчала ?
И какво лошо има който си пада по семената да прочете и едно мнение , което да му прожектира ясна картинка преди да се набута с усилия възторзи време труд надежди и накрая да стигне пак до същите изводи ?!
Иначе аз отлично знам , че турен акъл в глава се не закрепва и е най добре всеки от личен опит да се убеди в крайния ефект и резултат.
Не се лаская от мисълта , че каквото и да напиша насила ще секна нечии ентусиазъм
При мен източно европейската туя също се самозасява , имам семенаци насадени извън оградата на групичка и за три години са стигнали две педи височина.
Еднометровите струват от 3.80 до 15 лв в зависимост от сорта.
Наместо кашпички и форсиращи кофички да са заети с безсмислени мижави шубрачета , не може ли в тях да се заложат едногодишни да те радват цяло лято , или многогодишни перенни , дето за три месеца е готово за садене в градината и ще те кефи години наред?!
Или поне да се засее от семе нещо скъпо и уникално , дето е трудно за доставка и скъпо като растение /инд люляк /за две години става два метра/, камелия , специален сорт от нещо си
Пиша това за да обясня логиката, с която резвам понякога еуфоричните ентусиасти
Надявам се някой сега да напише ода за радостното очакване -сеещ семена и чоплиш пъпен мъх 10 години вода торове почва копане , докато получиш може би нещо , дето струва готово цъфнало 30-100 лв -магнолия например....
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от tzarina »

Изображение

снежен поздрав от мен :hihihi:
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от marioletka »

Страхотна снимка благодаря :dovolen:
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от iana_hk »

Зимна приказка!
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1285 пъти

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от ljuboznatelna »

Присъединявам се към мнението на Дал, ако до 3 години нямаш прилично изглеждащо дърво, просто не си струва.Ако става въпрос пък за бавнорастящите, от които чакаме и корона за сянка, там дори не знам дали изобщо си струва и фиданка. Но който е ентусиазиран, или твърде млад, защо да не почака :dovolen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 2230 пъти

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от Мария Николова »

ljuboznatelna написа:Присъединявам се към мнението на Дал, ако до 3 години нямаш прилично изглеждащо дърво, просто не си струва.Ако става въпрос пък за бавнорастящите, от които чакаме и корона за сянка, там дори не знам дали изобщо си струва и фиданка. Но който е ентусиазиран, или твърде млад, защо да не почака :dovolen:
Ъъъъ...това "твърде млад" на колко години е горе-долу? :ovtza: Да се ориентирам някак ... ъъъъъ... аз твърде какво съм. :hmmm:

;) :ssvirka: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от dal »

s_t_m написа:
ljuboznatelna написа:Присъединявам се към мнението на Дал, ако до 3 години нямаш прилично изглеждащо дърво, просто не си струва.Ако става въпрос пък за бавнорастящите, от които чакаме и корона за сянка, там дори не знам дали изобщо си струва и фиданка. Но който е ентусиазиран, или твърде млад, защо да не почака :dovolen:
Ъъъъ...това "твърде млад" на колко години е горе-долу? :ovtza: Да се ориентирам някак ... ъъъъъ... аз твърде какво съм. :hmmm:

;) :ssvirka: :srofl:
ти си иглолистна, гиздава и палава ! :hmmm: :liubov2:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1285 пъти

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от ljuboznatelna »

Къмто 40, че да има време да изчакаме още 40 да седнем с дядото под сянката на дъба на ракийка :D
Подсети ме да вляза в темата ей тази картинка, която току що разглеждах и се зачудих колко ли години са нужни, за да се получи това:

Изображение
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от tzarina »

Изображение

При нас вчера беше всичко в скреж и така студено, че чак снега скърцаше под стъпките ни. Имаше и бели паяжини по дърветата. Красиво, но в момента, в който слънцето се показа и те изчезнаха :snif: .

Любознателна, нещо подобно очаквам и аз в двора си, тъкмо като ни дойде времето за пенсия, живот и здраве :lol:
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”