Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Публикувай отговор
swenstyle
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Окт 8, '17, 12:25

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от swenstyle »

здравейте,

проблема с моята ела (предполагам, дива е) гледам я от 1 година и повече, и сега се е появила тая паяжина, и игличките там съхнат, ще прелиствам темата назад, докато намеря снимка с моя проблем, до това което прочетох бегло до сега, може би е акари?

преди 3 години имах смърч от разсадник, който беше висок към 60 см, пак в саксия, пластмасова, и той се разболя от същото и за 3-4 месеца целия исъхна, пръсках тогава с фунгицид и инсектицид и не помогна.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 234 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от zeleno »

ако са акари / на такова прилича / се пръска поне три пъти през 4 дни , и почвата също
един приятел ми каза , че мори акарите с р-р на амоняк , но аз не съм пробвала точно с неговата схема
но това което съм опитала е , да уморя с Аякс за прозорци неизтребими памуклийки ли бяха , другата подобна гад ли беше , така и не разбрах
та - умряха де и за мое учудване иглолистното остана живо , без всякакви повреди
преди това пръсках два пъти с Би 58 и нищо ...
Deleted User 2919

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Deleted User 2919 »

В пишкането на кучета се съдържа амоняк..от него пожълтяват иглолистните, ако не успееш да хванеш на время да полееш здраво растението за да се разреди амоняка...
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от alexalex12 »

За акари при иглолистни-Санмайт!
swenstyle
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Окт 8, '17, 12:25

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от swenstyle »

благодаря и на 3-мата,

имам куче, но то като пишка долу по кипарисите и долните им клонки просъхват, затова ще пробвам с препарата за растителна защита, няколко пръскания през 4 дена, и ще кажа резултата. и ще поливам с него
Deleted User 2919

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Deleted User 2919 »

aya_vhill написа:Моля, споделете как се развиват при вас http://i60.tinypic.com/1604zlc.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;от пролетната поръчка. Моята се държеше до скоро, но днес я забелязах, че е зелена само по връхчетата. Мисля, че си отива и то когато вече има влага в почвата :hmmm: .
Тя при мен извъднъж получи частично пожълтяване, но аз реших, че заради поливането с хлорирана вода, защото и кълбивидни туички частично пожълтяха..Няма покафеняване, това ме горе-долу успокоява..
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Daniela Pargu »

Предполагам не си на поливна.Ако си отива- то е станало по-рано- по време на сушата.
Последвалите влаги са довършили корените-изгнили са .Почвата се спитва и липсва достатъчно кислород.....
Хем го имам предвид- и пак съм изтървала и аз едни пицеи :cry:
Ама здраве да е - новите идват :hihihi: :angel2:
Хубаво е да се инвестира в поливна за по-любимите растения, поне :daaa:
Deleted User 2919

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Deleted User 2919 »

Daniela Pargu написа:Предполагам не си на поливна.Ако си отива- то е станало по-рано- по време на сушата.
Последвалите влаги са довършили корените-изгнили са .Почвата се спитва и липсва достатъчно кислород.....
Хем го имам предвид- и пак съм изтървала и аз едни пицеи :cry:
Ама здраве да е - новите идват :hihihi: :angel2:
Хубаво е да се инвестира в поливна за по-любимите растения, поне :daaa:
На кого отговаряш, на мен? :dovolen: Цяло лято поливах редовно иглолистните, нямаше пожълтяване..Не искам да губя растения.Ще се надявам, че това е сезонно пожълтяване..ще изключа даже хлорираната вода. :stiskam: :stiskam:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Daniela Pargu »

Алинка- писали сме едновременно :dovolen: ,та отговора ми е излязъл след твоето писание- за преди теб се отнасяше ,
но е валидно за иглолистните по принцип.
А ти не се съмнявам, че си поливала - и аз поливах, но капковото дава ритмично влага и няма периоди
на преовлажняване и пресушаване, които са гибелни много често. :daaa:

,
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”