Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Публикувай отговор
Vanya71
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Мар 11, '19, 19:23

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Vanya71 »

Марги и двете крептомерии бяха Globosa nana,разкошни растения на щамба бяха и двете.Ами първата май аз съм си виновна :cry: ,Нямаше подпора и при една буря падна ий се супи подложката.А втората просто не ояеля на жаркото слънце.Чак й слагах чадър да я пази от слънцето :lol: ,но и това не помогна.Направо изгоря.Иначе никакъв проблем за зимата,развиваха си се добре.Но яво не им улучих мястото, ли какво. :cry: Сега съм в голяма чуденка дали да си купя PIcea abies inversa,ама незнам къде и колко място да му отделя.Марги видях,че ти имаш би ли споделила :dovolen:
Vanya71
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Мар 11, '19, 19:23

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Vanya71 »

Vanya71, моля те да покажеш повече снимки от твоята градина. Можеш и тема за твоята градина да си отвориш. Ясно е, че се очертава представяне на развити вече и подбрани видове. Имам усещането, че градината ти е разкошна, давай снимки.
Tuti добре заварила :dovolen:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Еличка »

Лелеее, какво ми се случи току що! Гледам по улицата вървят две прекрасни момичета, облечени с дълги официални рокли: "Искате ли подарък? Късметче и елхичка?". Бре?! От днес започвали някакви празници за гонения на злите сили :shock:. Сурвакаха ме и за здраве, дадох им и по два железни лева. Много бяха сладки, като лястовички.
Та, да питам сега какво да ги правя тези елхички? В градината ли да ги садя? Колко големи се очаква да станат?

Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
chara
Кафе с мляко
Мнения: 247
Регистриран на: Май 4, '16, 18:42
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от chara »

Горките семеначета :cry: шансовете им са почти никакви.
Ели, ако имаш възможност, насади ги максимално бързо, в отрязани бутилки от 2 литра /кола, бира/ - за да поеме дължината на корена, направи и 1-2 дупки на дъната. Това само на първо време, пък ще ги гадаем.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Еличка »

:cry: Уфффф, а ако постоят няколко дни в кофа с вода? Ако наистина нямат шанс, по-добре да ги изхвърля.... Да не се мъчим взаимно.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
chara
Кафе с мляко
Мнения: 247
Регистриран на: Май 4, '16, 18:42
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от chara »

Не във вода, корените искат да дишат. Мах компромисен вариант само за няколко дни - събери ги заедно, навий им корените на спирала и ги бучни в кофичка от кисело мляко, само да са в пръст. Ужас, не съм предполагала, че ще напиша нещо толкова безумно, но по спешност...
На мен ми прилича на тис - от форма и разположение на иглиците. Иглицата видимо е плоска, но ако на долната й стана има две ясно изразени успоредни светли ивици, може и да е ела /abies/. От друга страна, клончето на тиса е леко ръбесто и зелено-кафяво, а тук изглежда гладко и сивее, което отпраща към ела. Дано се включат и другите девойки, за да вземеш решение.
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от muny7 »

Дали някой може да каже какви са тези червените неща по туята?

Изображение

Изображение

Изображение
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Margaritenia »

Шишарчициииииии:))))))))
Дишай, споки, всичко й е наред на туята :hihihi: :daaa:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1928
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 498 пъти
Получил благодарност: 843 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Alien »

Да питам други собственици - пушат ли Ви туите?
Все бях чувал за облака, който пускали като дойде време за опрашване, ама като тази година не бях виждал! Имам 10-ина дръвчета, в саксии. Височина - 1.6-2м. Тази година реших да ги преместя в другия край на терасата. Обаче такъв "прахоляк" пуснаха, сякаш съм извадил пълната торба от прахосмукачката и съм я изтръскал.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Daniela Pargu »

:lol: :lol: :lol:
Туите пушат малко ,ама да знаеш как пушат тисовете :sangry:
като стари локомотиви :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”