Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Потребителски аватар
Berkfire
Kъсо кафе
Регистриран: вт дек 26, 2017 3:27 pm
x 15
x 53

чет юни 13, 2019 9:26 am

Daniela Pargu написа:
чет юни 13, 2019 7:32 am
Колко е голям този сладур? И кога е саден?
Преди 3 години...около 1 метър е.
0 x

Потребителски аватар
Daniela Pargu
Кафе машина
Регистриран: нед яну 29, 2017 8:53 pm
x 374
x 196

чет юни 13, 2019 9:30 am

Браво на него!Харесва те ,явно :daaa:
Да радва много поколения след теб :daaa:
Показваш прекрасни иглолистни и много интересни снимки :daaa:
1 x
Потребителски аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Регистриран: вт яну 26, 2010 12:13 pm
x 1003
x 1030

чет юни 13, 2019 2:36 pm

А тези борчета от поръчка ли са? Когато пътуват надалеч, се случва да се престараят с поливането. А боровете никак не обичат.
Аз уморих един голям, и втория го насадих на най-песъчливото място. Поливах според нуждите му. Виж, ако не си постоянно там, не знам.
0 x
Потребителски аватар
Berkfire
Kъсо кафе
Регистриран: вт дек 26, 2017 3:27 pm
x 15
x 53

чет юни 13, 2019 7:36 pm

ljuboznatelna написа:
чет юни 13, 2019 2:36 pm
А тези борчета от поръчка ли са? Когато пътуват надалеч, се случва да се престараят с поливането. А боровете никак не обичат.
Аз уморих един голям, и втория го насадих на най-песъчливото място. Поливах според нуждите му. Виж, ако не си постоянно там, не знам.
Има автоматични системи за поливка с няколко кръга...Настройват се според необходимостта на растенията.
0 x
Потребителски аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Регистриран: вт апр 07, 2015 6:24 pm
x 126
x 976

пет юни 14, 2019 9:53 am

pepelqshka71 написа:
пет юни 07, 2019 3:55 pm
lilaby :gush: , довечера ще напръскам пак с топсин.
Дани, не съм ги засушавала, а при саденето съм използвала тераует. Волфчето изкара прекрасен прираст и после отведнъж пожълтя. Ей тук е преди около две седмици. Може ли слънцето да ги е изгорило :hmmm:
Марги, ще чакам с нетърпение нова поръчка, плииис.
Изображение
Пепеляш, съжалявам много за Волфчето, много сладки бяха и само двечки, но тези джуджевидни иглолистни са много капризни, а някои сортове са твърде неустойчиви и загиват без някаква предварителна симптоматика.
Със сигурност не е изгорено от слънцето. Според мен няма смисъл да се опитваш да го реанимираш. Корените не го хранят поради някаква причина, най -вероятно е защото те самите са изгнили.

С топсин освен пръскане, се прави и поливка, за по-бързо действие. Една супена лъжица с връх в 8-10 л вода е това, което аз правя. Пръскай жълтичкия с магнезий и желязо, а може и да полееш с това. За пръскане на иглолистни, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ползвайте ПРИЛЕПИТЕЛ! Аз си купувам Силвет.
3 x
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение

Потребителски аватар
pepelqshka71
Кафе машина
Регистриран: нед мар 31, 2013 11:42 am
x 862
x 603

пет юни 14, 2019 3:17 pm

Поливани са с топсин, но това е. Здраве да е, ще има ако не същото, то нещо друго дребосъчно. Само прилепител не съм слагала, но за в бъдеще ще го имам впредвид. Благодаря Марги :tzvetentze:
0 x
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"

Отговори

Върни се в “Иглолистни дървета и храсти”