Луда работа, приятно ми е :)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Еличка »

Добре дошла, Дезюниии (така го прочетох)!
От мен да знаеш - прави с градината си каквото и колкото можеш, нека всяко действие ти доставя удоволствие! Радвай се на глухарчета, прости нещица!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от dar »

Десуан, добре дошла и от мен! Поздравления за теб и семейството ти! Много работа сте свършили, а колкото и да предстои, като гледам от снимките темпото , с което работите, няма да ви е проблем, а удоволствие. Само за уикендите ли ще сте на новото си местенце? Тежко е, според мен най- много, когато си отметнал много работа, вкарал си нещата в пътя и вместо после да се наслаждаваш, трябва са стягаш багажа и да тръгваш. Все ще дойдат и по добри времена, живот и здраве. Чакам с нетърпение снимки и разкази. А тези преди и сега са нещо много ценно. Успех! :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1669 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Гео, граф »

desunie написа: Фев 12, '19, 16:44 Гео, може на кратко Десун от Деси ;)
Ама ме заинтригува какво можеш да ми измислиш, ха-ха :)
Виж как вече те префасонираха и други - Еличето ти каза ''Дезюни'', а Дар ''Десуан'' :D

Аз бих добавила Падуан. Това е джедайска степен за ученик, започнал сериозно обучение под ръководството на рицар джедай или майстор джедай. Вървиш по този път и нека Силата бъде с теб :nod: :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 576
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 80 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от desunie »

Гео, граф написа: Фев 13, '19, 08:35
desunie написа: Фев 12, '19, 16:44 Гео, може на кратко Десун от Деси ;)
Ама ме заинтригува какво можеш да ми измислиш, ха-ха :)
Виж как вече те префасонираха и други - Еличето ти каза ''Дезюни'', а Дар ''Десуан'' :D

Аз бих добавила Падуан. Това е джедайска степен за ученик, започнал сериозно обучение под ръководството на рицар джедай или майстор джедай. Вървиш по този път и нека Силата бъде с теб :nod: :angelche:
Гео, всичките са ми хубави и аз затова исках да чуя кой как ме е прочел и асоциирал. Когато си отворен за хубавото, то те намира :sflower:
А да си призная и аз веднага отъждествих Десуан с Падуан :) (нали и аз съм фен на междузвезни)
"дезире" на calico и то ме докосна, доста мое си го чувствам :gush:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4380
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1928 пъти
Получил благодарност: 682 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Emilly1212 »

Десунка :gush: добре дошла и от мен. Интересно разказваш и приятно място показваш. :tzvetentze: Свършили сте много работа, но то в къща и градина винаги има какво да се прави. Ще чакам да покажеш и новото местенце. Да си ги ползвате със здраве и да си сбъднеш всички цветни мечти.
Чакам с нетърпение да покажеш всички цъфнали луковички скоро.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 576
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 80 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от desunie »

И стига съм ви говорила само, нека ви представя малко снимков материал за новото място.
Това е завареното положение, недокосвано 12-на години.
Изображение

Това е същата полянка с дръвчетата и тревичката по малко по-друг ъгъл, ама нещо взех да виждам едни индийски люляци там покрай оградата, а защо не и рози или пък хортензии.
Изображение

Това е малкото каре с луците и няколко рози, иглики, което трябва да преправим архитектурно, първо защото е задължително да му се оправят подпорните стени, а и защото ме осени брилянтната идея да го терасираме, но това по-късно ще го бистрим. Сега ми е тръпка да си ги видя какви ще никнат и цъфнат тази пролет.
Изображение

Това е голямото цветарко място, за което приветствам идеи и акъли всякакви... за временно едногодишно и по-трайно зацветяване.
Изображение

А това ми е земеделското парче, в което все по-ясно ми плъзват едни клематиси по къщичката за дърва, та чак до парапета (който липсва в момента) и до горе или така нареченото кифлинг-тиферича, което ми е любимото място в двора.
Изображение

Не знам дали не ви дразнят големите снимки, но не виждам начин да ги смаля и с линк да се отваря по-голям вариант. Ако е така моля да ме извините!
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 576
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 80 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от desunie »

Margaritenia написа: Фев 12, '19, 17:56
desunie написа: Фев 12, '19, 16:44 Гео, може на кратко Десун от Деси ;)
Ама ме заинтригува какво можеш да ми измислиш, ха-ха :)
Хаха, разконспирирана си, Десун йеееее!:))) :tzvetentze:
Добре дошла! Жизнерадостно начало, зареди ме с толкова ентусиазъм и пролет!

Свършили сте страхотна работа, но имам питане... Вашата нова градина и градината на свеки близо ли са или? Да не се окаже, че тичаш на 230км в 2 противоположни посоки, за да поливаш доматките:)
Margaritenia, двора на свеки е много близо, но си го завещаваме на поколенията да се вихрят. Да, хвърлихме много труд и душа да го преобразим и събудим от дълбокия сън, в който беше изпаднал. Но там има и други наследници, с които не мисля, че могат да споделят всичките ми цветарско-аграрни виждания. И за едно лято ни 'изтърпяха', но усетихме пориви и от тяхна страна да преобразяват, които неизбежно се разминават с нашите.
А за поливките, ами ще залагам капково и ще мулчирам, и дъждосъбирам... Изядох интернет в това отношение и само да мине това упражнение с банята... че парите ще изтичат като в напукана африканска земя, зажадняла за първия дъжд... тук трябва да ви звуча подготвена :)
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от viktoriaivanova »

Привлече ме името ти - Луда работа - та си рекох: Я да надникна тук, ще да е близка по кръв някоя дущица.
Здравей Десун.
Смях се с глас пред снимката ти с двора, обрасъл в буренаци, който сте заварили след триседмичен пропуск... И си представих как сте търсили "садивото". Тази дума "садиво" тук по врачанско често се споменава. Означава всичко онова, което си насадил....Ха-ха- ха...
Но после видях и следващата снимка, където "садивото" вече се е открило.
Показвай да гледаме как се справяте.
Тук, във форума, сме едно общество - все луди работи!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от calico »

Десун, не виждам ни едно дърво в новия имот? Или има някъде?

мястото ти за цветарско вихрене е добро, отлично е даже. Само дето има много троскот, и май ще трябва да го унищожиш преди другите разни работи. може пък и на зелена полянка да го оставите, но тогава борбата ще е жестока, там дето ще навлиза в цветятя

открито, слънчево е и на другите места...място за рози, дааа.....
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от lenuza73 »

Десииии къдеее сиии :lol: :lol: Добре дошла :tzvetentze: :tzeluvka:
Тук е пълно с такива като теб така,че бързо ще се ориентираш.За почването с едно бодване на туй онуй се почва и с допълнението към маникюра,кал,трънчета,мазолки,дископатийка ама пък е кеф като ти нацъфтят въшките и седнеш та им се порадва душата ти.И аз така на майтап почнах ,но наобратно.първо райграса после другите неща :lol: и сега лаптопа е пълен със файлове от 120 поръчки.
Новият терен си иска доста работа като гледам,имаш обаче местенце и за люляци и за дръвчета и рози ..еххх завиждам ти,че имаш поле за действие :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”