Луда работа, приятно ми е :)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 576
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 80 пъти

Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от desunie »

Здравейте,

Не съм нова, но се "пазих" дълго време от изкушения :) И сега ...явно ще наваксам с пропуснатото.
Чета ви от известно време и се престраших да се представя.
От София съм, щастливо омъжена с две деца и две котки. "Предишната" ми болест орхидеите и хоите все още краси дома ми 10+ години.
Миналата година по това време не съм и предполагала, че ще направя зеленчукова градина в двора на свекърва ми, който си пустееше от поне една декада. И всичко стана на шега, както обикновено :) Със скромната идея да боднем малинки за децата и някой стрък домат...
Средата на април си отидохме просто за уикенда и понеже в хладилника ми се подмятаха едни много хубави главички стар чесън, който аз реших да запазя като сорт и посадя в градината... и хоп, хоп - пооскубах малко тревица да освободя едно каре сред буренаците.
Изображение
Междувременно дойде един приятел и ме ожали как съм се мъчила така на ръка да водя битка с троскута. Вика ми, ей сега ще включа храстореза и трът-трът - за 40мин ще я свалим тази трева. После ще напудрим с фрезата и пей сърце. Речено - сторено :ieeee:
Изображение
Така невинно боднахме малинките за децата, доматки за салата и доста други сезонни благинки и както обича да се изразява мъжа ми - стъпихме на килимчето със сериозна засилка.
Няма да ви отегчавам с въленията около всички насаждения, дъждовното лято и проблемите, които доведе то - през есента се озовахме с нов имот и наш двор с много нов мегдан за изява :) И нали съм без спирачки, една седмица след като си купихме новата къща, ей така леко и неусетно се озовах с 200+ пролетни луковици, 6 рози, още цветни коренища, 5 нови фиданки, 3 касиса, лоницера и само 2 лозички от 4 поръчани.
Луковиците с част от розите и един божур се наместиха удобно в едно каре и вече чакам с нетърпение да ги видя в целия им блясък. Даже им замислям дебют в темата Преди и сега...за нахъсване на новаците :D
За вълната от хризантеми закупени след това само ще загатна, че те още си седят в София и чакат по-добро време да се настанят трайно и те в градината на балкана.
Да ми е жив и здрав мъжа, че ме търпи и подкрепя в тази ми лудост! :sheart: :sflower:
Покрай избора за плодните дръвчета кацнах отново тук, но разгледах част от градините ви и сега не мога да се мръдна :lol:
Благодарна съм, че ви има! :tzvetoman: :liubov2:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Гео, граф »

Само ако знаеш колко от нас са започнали така на шега, desunie :lol: :lol: :daaa: ! Хареса ми невинното зарибяване покрай малинки за децата и приятел с фреза 8-) ...

Добре дошла! Давай още снимки и разкази, че навън все още вее зимен вятър, а сме зажаднели вече за зеленко и пролет :nod: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Havga »

Добре дошла! Честита нова къща и двор! Да ги напълните само с хубави емоции и мноого красиви цветя и вкусни плодове и зеленчуци!
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5263
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 97 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Daniela Pargu »

Добре дошла и от мен !Прекрасно начало са си малинки и доматки!
И оптимистично!
Като си спомня - аз пък преди десетина години/че и повече/ - "само едни керемидки
да сменя да не тече къщето,пък когато има време за друго" :hihihi: Та така.... :angelche:
Много добре сте се справили с двора :daaa:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от iv.tarlen »

Страхотно представяне, разказваш увлекателно.Отборът мъж, деца, животни и мама е най-важния за мен.Много ме зарадва.Успех и аз благодаря, че се появи! :tzvetentze:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2577
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 695 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Lalel4e »

iv.tarlen написа: Фев 12, '19, 15:14 Отборът мъж, деца, животни и мама е най-важния за мен...
:daaa:

Аз се чудя как да се сдобия с храсторез и фреза, пък то... виж какъв лесен начин имало - приятел! :lol: :lol: :lol:
Ама мойте местенца са в такива пущинаци, че няма кой да ме види как се бъхтам и да ме съжали :lol:
Приятел... :hmmm:

Успех и занапред - защото засега вече го имаш в голема доза!
:tzvetentze:
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 576
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 80 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от desunie »

Ах, че сте бързи! А аз се опасявах, че ще си дрема самотно в тази тема. Благодаря за топлото посрещане :gush:
Гео, само благодарение на вас и вашите прекрасни градини оцелявам тази зима. В душата ми е пролет и лято, а като погледна на вън и се „изненадвам“. Как го чакам хубавото време, и не само заради новото дворче и всичките планове, които чертя за него и все още изкусурявам.
Но за теб имам едно зелено преди – след... от старото място.
След непредвиден пропуск 3 поредни уикенда през юни си заварихме градината така
Изображение
И все пак си намерихме насажденита на следващия ден.
Изображение
За съжаление нямам читави снимки в цвят и зелено от новата къща. Към края на октомври я заимахме, но съм благодарна и на малкото, което вложих до момента. Сега ни предстои да стегнем банята. Живот и здраве, надяваме се май месец да празнуваме там гергьовските празници.
ММ хем ме подстрикава да съм измислила да позасадя градината пред къщата с цветя, че било представително и няма как да я оставим да пустее само в зелено. Аз реалистично погледнах и леко даже му се запротивих като го подготвих, че това ще глътне много пари, защото мястото е 9 на 4 метра. Но той ми вика – ще го измислиш, знам те аз :D
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 576
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 80 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от desunie »

Лече, ти специално за мен човече :sheart:
Зачела съм и твоята тема, но още я дочитам. И при мен са едни храсталаци и треволяци. Радвам се и съм безкрайно благодарна, че имаме приятели там и те са толкова мили и енергични. Като купихме къщата заваля, но това не можа да го спре нашия приятел с резачката и косачката, та поне окосихме и орязахме едни замрели дръвчета. Иначе щях само да подсмърчам есента покрай луковиците из магазините, или и аз като теб да ги набоцкам на терасата :tzeluvka:
А мястото ни е далече (на 230км от София е), но това не ни спря миналото лято. Но точно приятелите ни връщат там. А децата...там се чувстват както аз едно време на село при баба и дядо ваканциите :sheart: :sbrokenheart:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Гео, граф »

Бошкей, ако човек те чете само теб, desunie, ше си рече, че това софиянките само да мернат с едно оченце някаква пустееща площ и се мятат кат тигрици да я облагородяват :nod: ! Отлично се справяш. Силно съм впечатлена от снимката с изчистените бурени, аз такова геройство не го мога за един ден :o ...

Абе момиче мило, как да те нарича човек с този странен ник desunie :hmmm: ? Ако не си кажеш сама, ще ти измисля като на Лечето нещо друго, да знаеш :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 576
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 80 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от desunie »

Гео, може на кратко Десун от Деси ;)
Ама ме заинтригува какво можеш да ми измислиш, ха-ха :)
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”