Нов ентусиаст в клуба

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от Havga »

Добре си ни дошъл! :ieeee:
И моята майка смята, че съм вманиачена, а ММ направо не иска и да коментира залитанията ми по розите.

В темата на "Препоръчайте ми рози за.." с Lapland се обсъждаха катерачи, който не са широки и не "се издават" напред. Височината, която тя ще покрива е подобна. Виж и там.
Иначе като гледам плана на дворчето и познавам местната атмосфера с поръчките, скоро ще се присъединиш към мен (контенерно отглеждане) или ще преосмислиш нуждата от райграс. :mrgreen:
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от dar »

Здравей Гого! Добре си дошъл! Ти искаш акъл за рози, но Тутти е права, че гледката през зимата няма да е както през лятото. Защо не съчетаеш иглолистни с рози. На мен лично много ми харесва. Хем цвят и контраст през лятото, хем не е голо през зимата. Аз в групата на иглолистните имам розата Чинко де майо! Много добре се съчетава с тях. Със сигурност има и други подходящи, но нека розарките предложат. Помисли искате ли аромат да има розата, какви цветове предпочитате. По често от далеч или от близо ще се радвате на растенията, от това има значение и цветовото възприятие.
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от gogo1966 »

iv.tarlen написа: Яну 24, '19, 14:57 Отварям форума и почвам да чета, нов ентусиаст gogo1966, продължавам Казанлък и пак продължавам жена рак, мъж овен.Та ние сме почти близнаци, само годинките са ни различни.Най-после сродна душа от моя град, здравей, много се радвам, добре дошъл.Като начало и аз бих те посъветвала да не бързаш и слушай жена си, тя е по-мъдрата, все пак от една зодия сме :hihihi: !Комбинация рози и клематиси?
В кой район на града си?
Здравей градски :ieeemyzh:
Ами моите са 52 "само".
Четох за клематисите също ама не знам как ще се получи.
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от gogo1966 »

Havga написа: Яну 24, '19, 15:40 Добре си ни дошъл! :ieeee:
И моята майка смята, че съм вманиачена, а ММ направо не иска и да коментира залитанията ми по розите.

В темата на "Препоръчайте ми рози за.." с Lapland се обсъждаха катерачи, който не са широки и не "се издават" напред. Височината, която тя ще покрива е подобна. Виж и там.
Иначе като гледам плана на дворчето и познавам местната атмосфера с поръчките, скоро ще се присъединиш към мен (контенерно отглеждане) или ще преосмислиш нуждата от райграс. :mrgreen:
Обезателно ще го погледна. Аз се рових из тази тема ама то много страници и не стигнах края.
Еееее що сега да няма малко полянка - да помислим и за внуците къде ще играят. ;) ;)
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от gogo1966 »

dar написа: Яну 24, '19, 15:57 Здравей Гого! Добре си дошъл! Ти искаш акъл за рози, но Тутти е права, че гледката през зимата няма да е както през лятото. Защо не съчетаеш иглолистни с рози. На мен лично много ми харесва. Хем цвят и контраст през лятото, хем не е голо през зимата. Аз в групата на иглолистните имам розата Чинко де майо! Много добре се съчетава с тях. Със сигурност има и други подходящи, но нека розарките предложат. Помисли искате ли аромат да има розата, какви цветове предпочитате. По често от далеч или от близо ще се радвате на растенията, от това има значение и цветовото възприятие.
Определено през зимата ще е голо. Затова дървена решетка за розите на стената (от тези красивите, де) малко да замаже положението.
Имаш впредвид между розите да има иглолистни?
Относно аромата разбрах че ароматна и трайноцъфтяща роза няма, така че ще се прави компромис повече към красотата.

П.С Ако трябва ще ги пръскам с розова вода от нашата :lol: :lol:
Последно промяна от gogo1966 на Яну 24, '19, 16:21, променено общо 1 път.
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от gogo1966 »

elmaz написа: Яну 24, '19, 15:04 Здравей и от мен, Гого,
добре си решил да се зарозяваш,
но 60 см. е малко за храстова роза,но все пак
зависи и от структурата на розата.
При мен съм им оставила близо метър
ширина и пак с годините става тясно и се закачат с
минаващите по пътеката, а колкото повече режа,
толкова повече растат.
Оградата ми изглежда много хубава, така че и да се вижда
от нея - ще си има своя чар.
Дааа оградата е добре ама все пак еднообразно сиво. В другите постове споменах за дървена решетка за розите - малко ще разнообрази, а това че искам малка ширина е да оставя място за полянката от райграс с някакви други цветенца по нея - в ъглите например
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от iv.tarlen »

Градски, та ти си си написал годините 1966.Задължително трябва да има вечнозелени, иначе зимата е скука, освен ако не си на ски тогава :lol: !
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от dar »

Спойлер
Покажи
dar написа: ↑Здравей Гого! Добре си дошъл! Ти искаш акъл за рози, но Тутти е права, че гледката през зимата няма да е както през лятото. Защо не съчетаеш иглолистни с рози. На мен лично много ми харесва. Хем цвят и контраст през лятото, хем не е голо през зимата. Аз в групата на иглолистните имам розата Чинко де майо! Много добре се съчетава с тях. Със сигурност има и други подходящи, но нека розарките предложат. Помисли искате ли аромат да има розата, какви цветове предпочитате. По често от далеч или от близо ще се радвате на растенията, от това има значение и цветовото възприятие.

Определено през зимата ще е голо. Затова дървена решетка за розите на стената (от тези красивите, де) малко да замаже положението.
Имаш впредвид между розите да има иглолистни?
Да, да се получи смесен бордюр. Тази дървена решетка според мен ще я виждаш само като засадиш розите. После ще станат едни клонаци и до тук с решетката. Слушай Тутти, на живо съм видяла дюбелите и опънатите телове по оградата. По добър вариант е от дървената решетка, това е мое мнение. Помоли я да ти покаже снимка от близо на оградата ако искаш да се ориентираш. Ако се спреш на смесен бордюр с по ниски рози, може да са две- три, а ако искаш катерач и един ще ти бъде достатъчен, понеже мястото не е голямо. И моля те за внуците остави трева, иначе няма да ги отлепите от телефони и тем подобни!
А катерачите може и да са на пирамида разположени. Много добре стоят. Ако не си влизал в темата на Тутти, намери време да видиш за какво говоря. Такива пирамиди с рози има и в темата на нашата иглолистна фея Маргаритения.
Последно промяна от dar на Яну 24, '19, 16:32, променено общо 1 път.
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от gogo1966 »

То при жените това с годините е мноооого по-сложно.
Ще помисля как да се вплетат тия две неща някак. може би 3 рози и две иглолистни
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от gogo1966 »

dar написа: Яну 24, '19, 16:29
Спойлер
Покажи
dar написа: ↑Здравей Гого! Добре си дошъл! Ти искаш акъл за рози, но Тутти е права, че гледката през зимата няма да е както през лятото. Защо не съчетаеш иглолистни с рози. На мен лично много ми харесва. Хем цвят и контраст през лятото, хем не е голо през зимата. Аз в групата на иглолистните имам розата Чинко де майо! Много добре се съчетава с тях. Със сигурност има и други подходящи, но нека розарките предложат. Помисли искате ли аромат да има розата, какви цветове предпочитате. По често от далеч или от близо ще се радвате на растенията, от това има значение и цветовото възприятие.

Определено през зимата ще е голо. Затова дървена решетка за розите на стената (от тези красивите, де) малко да замаже положението.
Имаш впредвид между розите да има иглолистни?
Да, да се получи смесен бордюр. Тази дървена решетка според мен ще я виждаш само като засадиш розите. После ще станат едни клонаци и до тук с решетката. Слушай Тутти, на живо съм видяла дюбелите и опънатите телове по оградата. По добър вариант е от дървената решетка, това е мое мнение. Помоли я да ти покаже снимка от близо на оградата ако искаш да се ориентираш. Ако се спреш на смесен бордюр с по ниски рози, може да са две- три, а ако искаш катерач и един ще ти бъде достатъчен, понеже мястото не е голямо. И моля те за внуците остави трева, иначе няма да ги отлепите от телефони и тем подобни!
Тутти е права. това с теловете веднага мога да го направя - лесно, евтино и ефективно. комбинацията с иглолистни ме заинтригува ама май и те трабва да са горе-долу на една височина. Иначе ще е едно стърчене...
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”